Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Zalety drukarek laserowych

O tym, że drukarka laserowa jest dużo lepsza od drukarki atramentowej, nie wspominając już o dawnych igłowych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obecnie na rynku multimediów i elektroniki można znaleźć wiele urządzeń, które dedykowane są dla różnych działalności. Można dokonać zakupu drukarki do biura, do domu, czy do przedsiębiorstwa zajmującego się kserowaniem i drukowaniem na dużą skalę, na przykład drukowaniem wielkoformatowym.

Drukarka laserowa pozwala na szybki wydruk wielu stron w niedługim czasie. Wyróżnić można drukarki laserowe, kolorowe oraz monochromatyczne, czyli takie, które drukują wyłącznie na czarno. Ta druga opcja dobra jest dla firm, które drukarki używają jedynie do drukowania umów dla kontrahentów lub do drukowania życiorysów osób ubiegających się u nich o pracę. Drukarka kolorowa polecana jest tym osobom, które mocno stawiają na estetykę. Dzięki temu mogą drukować foldery, oferty zakupowe czy innego rodzaju dokumenty, które mają za zadanie zaciekawić odbiorców i koniec końców zachęcić do skorzystania z proponowanych usług.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.