Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Wzmacniacze basowe potrzebne na każdy koncert

Warto jest posiadać wzmacniacze basowe wysokiej jakości. Jeśli weźmiemy pod uwagę muzykę bass, to dobrze jest przyznać, że występuje w każdej kapeli, zespołach muzycznych. To ona odpowiada za łączenie wszelkich dźwięków, które są dobrze odbierane. Dlatego muzycy starają się zapewnić swoim wzmacniaczom potężne brzmienie. Dlatego należy tutaj skierować uwagę na możliwości, które zapewnią nam Hughes and Kettner. To oni odpowiadają za tworzenie świetnych wzmacniaczy basowych, które posiadają odpowiednie zastosowanie. Takie wzmacniacze świetnie sprawdzają się dla gitarzystów basowych.

 

Nie powinniśmy decydować się, jako gitarzyści basowi, na wykorzystanie zwykłego gitarowego wzmacniacza. Nie spełni on tutaj swojego zadania, a my nie szukamy odpowiedniego efektu gitarowego. Jedynie początkujący gitarzyści mają możliwość zaopatrzenia się do mieszkania w podstawowy wzmacniacz basowy, który będzie im służył do nauki. W takim wypadku może być on gorszej jakości, choć na pewno więcej byśmy zyskali poprzez lepszy wzmacniacz.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.