Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Technika sprawia, że przebywanie w kuchni jest teraz przyjemnością.

Technika przekłada się na rozwiązania praktyczne, które znacząco wpływają na nasze obowiązki, które stają się prostsze niż kiedyś. Technika na pewno jest bardzo pomocna w czasie pracy w kuchni. Obecnie chyba nikt nie jest sobie w stanie wyobrazić kuchni bez takich urządzeń jak lodówka, zmywarka oraz mikrofalówkach.

Te urządzenia do najważniejsze zdobycze techniki, które służą nam do przechowywania i przyrządzania posiłków. Mimo tego, że stają się one coraz bardziej skomputeryzowane to i tak z każdym rokiem coraz łatwiej je obsługiwać. Jednym z podstawowych elementów kuchni jest lodówka. Jest to urządzenie, które służy jak wiadomo do przechowywania jedzenia. Jest ono wyposażone najczęściej w zamrażalnik. Chłodziarko-zamrażalki mają z reguły dwoje drzwi. Chłodziarka działa w temperaturze około trzech do siedmiu stopni. Zamrażalki jak sama nazwa wskazuje są znacznie zimniejsze. Może w nich panować temperatura nawet do minus dwudziestu stopni Celsjusza. Lodówki to także największe urządzenia jakie możemy znaleźć w każdej polskiej kuchni.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.