Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Posty z tagiem ‘urządzenia przenośne’

Zakup odtwarzacza mp3

Wielokrotnie chcieliśmy kupić sobie odtwarzacz MP3 lub też odtwarzacz MP4 ale nigdy nie wiedzieliśmy jak do tego się zabrać. Na rynku istnieje wielu znanych producentów odtwarzaczy MP3 takich jak Apple, Creative, Philips, Sony, Samsung, Thomson, a jeszcze więcej jest producentów nikomu nie znanych. Wybór więc może nie być łatwy. Warto też zastanowić się jakie funkcje musi posiadać MP3 oraz do czego musi nam służyć. Jednym z głównych kryteriów musi być wybór pomiędzy sposobem zasilenia. Istnieją odtwarzacze które zasilane są mała bateryjką jak również odtwarzacze zasilane wbudowanym akumulatorem. Te drugie są o wiele bardziej praktyczniejsze gdyż naładowanie ich może nastąpić poprzez złącze USB bądź też poprzez gniazdko elektryczne. Innym ważnym czynnikiem jest wyposażenie odtwarzacza MP3. Odtwarzacz taki może posiadać więcej funkcji niż tylko odsłuchiwanie muzyki, możemy użyć go jako dyktafonu, jako urządzenia do odsłuchiwania radia czy czytania elektronicznych książek. Może również posłużyć jako mini odtwarzacz krótkich filmów. Niektóre odtwarzacze są wyposażone w mały kolorowy wyświetlacz. Chcąc oglądać filmy na odtwarzaczu przenośnym warto zastanowić się nad kupnem MP4. Odtwarzacz taki pozwoli nam na oglądanie filmów na nieco większym kolorowym wyświetlaczy a także spełni każde wymagania co do odtwarzacza mp3. Odtwarzacze MP4 tak samo mają wbudowane radio czy dyktafon. Ponadto mogą mieć inne funkcje takie jak gry czy też książkę telefoniczną. W zależności od naszego wyboru warto też zwrócić na moc wyjściową słuchawek oraz jakość dźwięku. Ważne jest aby odtwarzacz nasz poprawnie odtwarzał muzykę. Wiele odtwarzaczy mp3 czy też mp4 są bardzo małe i poręczne przez co mieszczą się w każdej kieszeni, niemal każdy odtwarzacz możemy zawiesić na szyi używając do tego specjalnej smyczy. Dla bardziej wymagających możemy użyć specjalnych pokrowców co uchroni nasz odtwarzacz muzyki przed zarysowaniami. Nie śpieszmy się z kupowaniem odtwarzacza zawsze warto chwilkę się zastanowić i pomyśleć na wyborem odpowiedniego modelu.

Urządzenia przenośne nowej ery

Odtwarzacz mp3Każdy z nas próbuje ułatwiać sobie życie tak bardzo jak to jest możliwe. Z pomocą od dawien dawna idzie nam technologia a w szczególności dziedziny informatyczna oraz elektroniczna. Wszyscy starają się posiadać urządzenia które mogą wykorzystać w życiu czy to mają pomóc im w pracy czy też ułatwić życie rozrywkowe. Najpopularniejszym urządzeniem dwudziestego pierwszego wieku jest telefon komórkowy. Pozwala nam na komunikowanie się z każdego miejsca na świecie z każą osobą która posiada jakikolwiek telefon. W dzisiejszych czasach wiele osób powie, że życie bez telefonu komórkowego to jak życie bez ręki. Telefony komórkowe to nie tylko rozmowy czy wysyłanie smsów. Read the rest of this entry »