Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i Profesjonalny serwis GSM See You Kraków. Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Posty z tagiem ‘sklepy’

Gdzie kupić sprzęt przenośny

Chcąc kupić jakikolwiek sprzęt przenośny czy to odtwarzacz Mp3, lub odtwarzacz Mp4 czy też telefon komórkowy stajemy przed nie lada dylematem. Obecne urządzenia oferują bardzo dużo możliwości i opcji. Producentów na rynku jest coraz więcej, oferują nam coraz to lepsze modele i funkcjonalność swoich urządzeń. Z pomocą mogą przyjść nam serwisy porównujące, dzięki którym z łatwością znajdziemy odpowiedni dla nas telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyki. Porównywarki, których w sieci jest coraz więcej z łatwością pomogą wybrać nam odpowiedni telefon komórkowy. Korzystając z opcji możemy wybrać pomiędzy producentami oraz modelami, jest to najprostsza forma a serwis sam wskaże nam produkty które okazały się najtańsze. Idąc w bardziej zaawansowane funkcje systemu możemy wyszukać nasz telefon GSM po parametrach takich jak rozmiar wyświetlacza, pojemność baterii, możliwość programowania, rodzaj aparatu fotograficznego, możliwość nagrywania filmów, możliwość odtwarzania muzyki MP3, możliwość odtwarzania filmów video, możliwość korzystania z aplikacji i gier. Sposobów dobierania odpowiednich funkcji jest cała masa. Ułatwi nam to posegregowanie tak telefonów iż będziemy mogli szybko trafić w odpowiedni model. To samo dotyczy się odtwarzaczy MP3 lub odtwarzaczy Mp4. Dzięki tej funkcjonalności możemy w łatwy sposób wyszukać odpowiednie nam urządzenie. Segregując je poprzez pojemność pamięci, rodzaj oraz wielkość wyświetlacza, sposób ładowania oraz zasilania a co najważniejsze poprzez cenę odtwarzacza. Serwisy te oferują cała gamę opcji oraz możliwości wyboru odpowiedniego sprzętu czy to AGD czy to RTV czy to GSM. Kupując jakikolwiek sprzęt zawsze warto odwiedzać takie strony, znajdziemy tam nie tylko telefony komórkowe czy tez mp3 ale również cyfrowe dyktafony, odtwarzacze przenośne DVD czy też nawigacje satelitarne. Bardzo duża funkcjonalność oraz mnogość ofert zagwarantuje nam iż ceny tam znalezione będą najniższe i że na pewno kupimy nasz telefon komórkowy czy odtwarzacz MP3 bardzo tanio.

Sklepy z gadżetami

GadżetyOglądając dzisiejszy świat zauważymy z pewnością jak bardzo istotna jest elektronika. Niemalże każde urządzenie jakim się dzisiaj posługujemy naszpikowane jest elektroniką. Każde urządzenie przenośne zbudowane jest z elektroniki. Używamy takich urządzeń coraz więcej, dlatego też powstaje coraz to więcej sklepów oferujących urządzenia przenośne. Największy wysyp sklepów z urządzeniami przenośnymi zauważymy w internecie. Możemy tam kupić niemal każdy model telefonu komórkowego, niemal każdego producenta, takich jak Nokia, Samsung, LG, Motorola, Sony. Obecnie na rynku istnieje tyle modeli telefonów, że wybranie odpowiedniego telefonu komórkowego może być dużym problemem. Ważne jest aby wyznaczyć sobie istotne punkty co nas telefon komórkowy musi posiadać a co może być dla nas zbędne. Według tych kryterium najprawdopodobniej uda nam się kupić odpowiedni model telefonu komórkowego. Innym bardzo popularnym urządzeniem elektronicznym w świecie dwudziestego pierwszego wieku są przenośne odtwarzacze MP3. Odtwarzacze te służą do słuchania muzyki a przy tym są bardzo małe i poręczne. Na odtwarzacz ten za pomocą komputera możemy przegrać ulubione utwory i słuchać ich w każdym miejscu. Zdobyły ogromna popularność z racji na swój mały rozmiar i pojemność. Kupując odtwarzacz MP3 należy zwrócić uwagę na jego pojemność fabryczna a także czy posiada inne przydatne funkcje takie jak radio czy też dyktafon. Dzisiejsze odtwarzacze mp3 to także kolorowe wyświetlacze i możliwość oglądania filmów. Duża popularnością cieszą się także odtwarzacze MP4 to małe przenośne urządzenia z kolorowym wyświetlaczem które pozwalają na odtwarzanie wielu formatów filmów czy czytanie książek w postaci elektronicznej. Urządzenia te posiadają więcej funkcji niż typowy odtwarzacz mp3 i skierowane są przede wszystkim do wielbicieli teledysków. Jak widać lądując w sklepie z elektronicznymi gadżetami natkniemy się na wiele urządzeń które oferują cała masę niesamowitych funkcji, które jeszcze niecałe dwadzieścia lat temu dostępne były jedynie w filmach fantastycznych.