Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Smartfony pomagają nie tylko w komunikacji, ale również w pracy

telephone-lg-1-1416666-mSmartfony zagościły na dobre w naszych domach i biurach. Fakt ten nie dziwi szczególnie dlatego, że urządzenia te, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są w stanie zapewnić nam funkcjonalność jaką możemy odnaleźć w komputerach stacjonarnych. W pracy, szczególnie takiej, która wymaga mobilności są aktualnie najlepszym rozwiązaniem gdyż w krótkim czasie możemy się skontaktować z naszymi współpracownikami bądź kontrahentami. Ponadto możemy połączyć się z internetem praktycznie w każdym miejscu, sprawdzić pocztę czy wysłać komuś pliki, które właśnie stworzyliśmy.

 

Każdy handlowiec jest w stanie wprowadzić do standardowej umowy dane klienta, będąc u niego na wizytacji i wydrukować taką umowę za pomocą przenośnej drukarki. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie więc oszczędzamy na dojazdach i zbędnych czynnościach, które musielibyśmy wykonać gdybyśmy nie mieli pod ręką rozbudowanych technologicznie komórek. W niedługim czasie posłużą nam do innych czynności takich jak sterowanie domem, ale taka funkcjonalność jest na razie w fazie testów.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.