Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Możliwości aktualnych wzmacniaczy basowych na rynku

bass-328524-mZ tego względu zostały specjalnie zaprojektowane wzmacniacze basowe, w przypadku których jest możliwość sterowania wieloma detalami muzycznymi. Takie wzmacniacze możemy wykorzystać zarówno podczas gry w domu, garażu, na koncercie. Jakie są rodzaje wzmacniaczy? Pierwsze to Basskick. Są to profesjonalne wzmacniacze basowe, które posiadają unikalną technologię Hughes and Kettner. Do niej zaliczamy TubeTouch input, DynaClip peak-limiting. Takie modele ukazują nam moc, jak i brzmienie, które jest porównywalne z wzmacniaczami lampowymi.

 

Drugi rodzaj to BK200, BK300. Ukazują nam najwyższą jakosć wzmacniaczy serii Quantum. Tutaj przede wszystkim liczy się brzmienie, jak i wydajność. Takie pancerne wzmacniacze basowe gwarantują nam wspaniały dźwięk, jak i satysfakcję. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego wzmacniacza, to dobrze jest zainteresować się jego parametrami. Zainteresować powinien nas model, wyjście liniowe, głośnik, przedwzmacniacz i wzmacniacz, moc. Na podstawie takich informacji będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.