Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Serwis telefonów kraków

Bardzo częstym błędem popełnianym przez właścicieli sprzętu komputerowego czy telefonów jest zwlekanie z oddaniem ich do naprawy czy przeglądu, aby zdiagnozować usterkę, zamiast odwiedzić punkt oferujący serwis telefonów kraków to zwlekamy. Zamiast od razu odwiedzić serwis, ludzie wolą czekać, aż sprzęt „sam się naprawi”, a awaria sama z siebie ustąpi. I choć przy usterkach związanych z oprogramowaniem taka sztuczka czasami działa, o tyle awarie techniczne wymagają już bezpośredniej ingerencji, jednak serwis telefonów kraków sobie z tym poradzi..

Niezwykle ważne jest to, aby uszkodzone laptopy oddawać do naprawy od razu po zauważeniu, że dzieje się z nimi coś nie tak. Pozwoli to na szybkie zdiagnozowanie problemu oraz jego błyskawiczną naprawę i przy okazji nie dopuszcza do tego, aby usterka przyjęła znacznie większe wymiary. Zaniedbania w tym zakresie – zwlekania z oddaniem sprzętu w ręce profesjonalisty – sprawiają, że sama naprawa może trwać znacznie dłużej i kosztować o wiele więcej. Absolutnym wymogiem związanym z błyskawicznym oddaniem komputera do serwisu jest zaś przypadek, gdy sprzęt znajduje się nadal na gwarancji. Zwlekanie w takiej sytuacji skutkuje niekiedy nawet całkowitą jej utratą!

Comments are closed.