Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Kiedy kupić drukarkę?

35Wbrew pozorom są takie momenty na rynku techniki i multimediów, które oferują bardziej korzystne warunki zakupu dla klienta. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego żeby firma mogła zarobić na oferowanym przez siebie sprzęcie, musi zaoferować lepsze ceny niż inni producenci. Są dwa momenty kiedy warto kupić sprzęt do drukowania.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w takich okresach jak święta bożego narodzenia, czy okres bezpośrednio poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego i akademickiego będzie obfitował w wyższe ceny. Jest to czas większego zainteresowania, dlatego też producenci maksymalnie podwyższają cenę. Wiedzą bowiem, że istnieje popyt, który są w stanie zaspokoić nawet przy wykorzystaniu wyższej ceny. Warto zatem odczekać aż te gorące okresy miną i wtedy przejść się do sklepu z elektroniką. Różnice w cenach mogą nas zaskoczyć. Czasami sięgają one nawet kilkuset złotych. Warto pamiętać, że ta reguła ma zastosowanie do wszystkich produktów elektronicznych, które coraz częściej kupuje się sezonowo.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.