Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum kategorii: ‘Technologie’

Drukowanie pracy magisterskiej

33Okres studiów to podobno najlepszy czas w życiu człowieka. Można wtedy stworzyć stabilną sieć kontaktów, która w dorosłym życiu może okazać się bardzo pomocna. Czas studiów mija jednak bardzo szybko. Zanim się obejrzymy 5 lat dobiegnie końca i zostanie przed nami postawione zadanie napisania pracy magisterskiej. Obecny system kształcenia sprawia, że umiejętność pisania prac naukowych nabywa się na poziomie studiów pierwszego stopnia.

Trzeba jednak przyznać, że praca magisterska to nie odtwórczy materiał i trzeba się przy jej pisaniu bardziej starać. Tekst to zazwyczaj połowa sukcesu, trzeba jeszcze zadbać o szatę graficzną. Najlepiej jest, kiedy poświęcimy sporo czasu na sformatowanie tekstu. Kiedy już przygotujemy pracę zarówno pod kątem treści jak i techniki, należy przystąpić do drukowania. Obecnie na rynku introligatorskim możemy skorzystać z różnych urządzeń drukujących. Są wśród nich drukarki laserowe i atramentowe. Te pierwsze charakteryzują się większą wydajnością i odpornością tekstu na zawilgocenie. Koszt wydruku również jest tańszy. Warto zatem zainwestować w dobry wydruk, ponieważ może się to przełożyć na ocenę końcową naszej pracy.

Jaka drukarka do domu

Jeżeli potrzebujemy w mieszkaniu sprzętu drukującego, powinniśmy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie warto od razu inwestować w najlepszy sprzęt i wydawać sporą ilość pieniędzy, skoro nie skorzystamy w pełni z możliwości, jakie oferuje nam dane urządzenie. Jeżeli nasza drukarka ma za zadanie wydrukować kilka stron dziennie, to dobrze kupić drukarkę laserową. Jeżeli jednak uważamy, że potrzebne jest dodatkowo ksero i skaner, lepiej wtedy zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne atramentowe.

Pozwoli nam ono na stworzenie w domu mini biura. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać otwartych punktów ksero, żeby wydrukować, na przykład rozkład pociągu, którym pojedziemy na wycieczkę. Dlatego szukając drukarki do domu powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: jak często i w jakich ilościach będziemy korzystać z drukarki, czy potrzebujemy dobrej jakości wydruku, czy potrzebny jest na skaner i możliwość kopiowania. Wtedy powinniśmy bez problemu znaleźć coś odpowiedniego. Jeśli jednak nadal będziemy mieć problem w wyborze, wystarczy zapytać sprzedawcę w sklepie, co jego zdaniem będzie dla nas odpowiednie. Na pewno nam pomoże.

Urządzenia wielofunkcyjne

34Współczesny rozwój techniki sprawił, że w gabarytach niewielkiej drukarki zmieszczono jeszcze dwa dodatkowe sprzęty, które osobno zajmowały również trochę miejsca. Urządzenia wielofunkcyjne oprócz samej drukarki posiadają jeszcze kopiarkę i skaner. Sprawia to, że w każdym domu można mieć swój prywatny punkt ksero. Przy obecnym rozwoju techniki warto zainwestować w tego typu sprzęt. Urządzenia wielofunkcyjne występują w dwóch odmianach.

Są to urządzenia atramentowe oraz laserowe. Te pierwsze można kupić za stosunkowo nieduże pieniądze. Koszty eksploatacyjne natomiast niejednokrotnie przewyższają samą cenę drukarki. W przypadku drukarek laserowych zachodzi odwrotna tendencja. Są one droższe w zakupie. Zwłaszcza jeżeli decydujemy się na urządzenie drukujące w kolorze. Jednak koszty eksploatacyjne w przeliczeniu jednostkowym są dużo niższe nić w przypadku urządzeń atramentowych. Dlatego jeżeli kupować urządzenie, które ma być często eksploatowane warto zainwestować w urządzenie laserowe. Jest ono po prostu bardziej opłacalne.

Zalety drukarek laserowych

O tym, że drukarka laserowa jest dużo lepsza od drukarki atramentowej, nie wspominając już o dawnych igłowych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obecnie na rynku multimediów i elektroniki można znaleźć wiele urządzeń, które dedykowane są dla różnych działalności. Można dokonać zakupu drukarki do biura, do domu, czy do przedsiębiorstwa zajmującego się kserowaniem i drukowaniem na dużą skalę, na przykład drukowaniem wielkoformatowym.

Drukarka laserowa pozwala na szybki wydruk wielu stron w niedługim czasie. Wyróżnić można drukarki laserowe, kolorowe oraz monochromatyczne, czyli takie, które drukują wyłącznie na czarno. Ta druga opcja dobra jest dla firm, które drukarki używają jedynie do drukowania umów dla kontrahentów lub do drukowania życiorysów osób ubiegających się u nich o pracę. Drukarka kolorowa polecana jest tym osobom, które mocno stawiają na estetykę. Dzięki temu mogą drukować foldery, oferty zakupowe czy innego rodzaju dokumenty, które mają za zadanie zaciekawić odbiorców i koniec końców zachęcić do skorzystania z proponowanych usług.

Kiedy kupić drukarkę?

35Wbrew pozorom są takie momenty na rynku techniki i multimediów, które oferują bardziej korzystne warunki zakupu dla klienta. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego żeby firma mogła zarobić na oferowanym przez siebie sprzęcie, musi zaoferować lepsze ceny niż inni producenci. Są dwa momenty kiedy warto kupić sprzęt do drukowania.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w takich okresach jak święta bożego narodzenia, czy okres bezpośrednio poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego i akademickiego będzie obfitował w wyższe ceny. Jest to czas większego zainteresowania, dlatego też producenci maksymalnie podwyższają cenę. Wiedzą bowiem, że istnieje popyt, który są w stanie zaspokoić nawet przy wykorzystaniu wyższej ceny. Warto zatem odczekać aż te gorące okresy miną i wtedy przejść się do sklepu z elektroniką. Różnice w cenach mogą nas zaskoczyć. Czasami sięgają one nawet kilkuset złotych. Warto pamiętać, że ta reguła ma zastosowanie do wszystkich produktów elektronicznych, które coraz częściej kupuje się sezonowo.

Dla graczy najlepszy sprzęt

Komputery dla graczy to bardzo specyficzna grup sprzętu. Wyposażone w potężne karty graficzne, coraz częściej także umożliwiające generowanie obrazu trójwymiarowego oraz kompatybilne z nimi monitory wysokiej jakości. Specjalna gama peryferiów wspomaga szybkie komputery w błyskawicznych reakcjach na precyzyjne wskazania gracza. Tu najważniejsza jest jednak moc grafiki i samego procesora. Dlatego też, ze względu właśnie na zastosowanie najnowszych podzespołów, komputery stacjonarne, znacznie częściej wykorzystywane przez graczy niż przenośne, dość wyraźnie odstają cenowo od średniej.

Niestety, starzeją się równie szybko, a w zasadzie nawet szybciej od pozostałych klas sprzętu. Każda nowa gra ma coraz wyższe wymagania, którym słabsze komputery nie są już w stanie podołać i tak napędza się rozwój komputerów i gier. Na pewno trzeba wiedzieć, że decydując się na komputery stacjonarne poświęcimy mobilność, ale w zamian otrzymamy bardzo dobre parametry grafiki, znacznie lepsze niż w większości notebooków, nie wspominając już o netbookach, które zdecydowanie do gier nie nadają się najlepiej. Kwestia wyboru wciąż pozostaje otwarta, zwłaszcza, że rozwój komputerów postępuje wprost niewyobrażalnie szybko.

Zmiany dynamiczne

14Różnorodność dostępnych na rynku komputerowym rozwiązań sprawia, że tradycyjny podział na komputery stacjonarne i przenośne jest mniej wyraźny niż jeszcze jakiś czas temu. Oczywiście znacznie łatwiej jest „uziemić” komputer mobilny- bez mobilnego internetu w zasadzie staje się on przenośną maszyną do pisania, a można to wrażenie spotęgować na przykład sprzęgając go ze stacjonarnym monitorem. Trochę trudniej jest zmobilizować komputery stacjonarne, jednak dzięki dyskom zewnętrznym i innym wynalazkom można prowadzić działania na własnych plikach na niekoniecznie swoim komputerze, i jest to, o dziwo, zadanie znacznie bardziej logiczne niż praca na potwornie okablowanym laptopie.

Warto zauważyć, że tez nie zawsze mobilność powinna być wyznacznikiem jakości. Nie da się ukryć, że komputery przenośne to wyższy prestiż i zazwyczaj większa wygoda. W ostateczności jednak coś za coś i dostajemy z reguły słabszą grafikę, a i pracę z touchpadem nie każdy uznaje za przyjemność. Zbyt często zapominamy, że mobilny i lepszy to nie synonimy i istnieje milion sytuacji, w których komputer stacjonarny będzie zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od przeznaczenia danego komputera i charakteru naszego zajęcia oraz stylu życia.

Uzależniająca sieć internetowa.

Czy potraficie wyobrazić sobie własne życie bez dostępu do Internetu? Bez możliwości kontaktowania się ze znajomymi za pomocą e-maila czy komunikatorów? A może nie jesteście w stanie choćby przez jeden dzień nie sprawdzić waszego statusu na jednym z serwisów społecznościowych? Jeżeli pierwszym waszym krokiem po powrocie do domu jest włączenie komputera i zalogowanie do sieci – to niestety znak, że blisko wam do uzależnienia.

W krajach zachodnich obserwuje się wiele przypadków osób wręcz nie funkcjonują bez możliwości sprawdzenia aktualnych informacji sieciowych. To poważny problem społeczny, który niestety trudno wyeliminować. Co prawda powstają coraz to nowe stowarzyszenia i organizacje mające na celu pomoc takim osobom, jednak odsetek tych, którzy są gotowi przyznać się do własnego uzależnienia jest naprawdę niewielki. A przecież Internet może uzależniać w taki sam sposób jak papierosy czy kawa. Z biegiem lat staje się głęboko zakorzenionym przyzwyczajeniem, bez którego trudno się obejść. To rodzina w dużej mierze odpowiedzialna jest za to, aby monitorować stan uzależnienia jej członków. I to od niej powinna wyjść pierwsza inicjatywa pomocy.

Technika sprawia, że przebywanie w kuchni jest teraz przyjemnością.

Technika przekłada się na rozwiązania praktyczne, które znacząco wpływają na nasze obowiązki, które stają się prostsze niż kiedyś. Technika na pewno jest bardzo pomocna w czasie pracy w kuchni. Obecnie chyba nikt nie jest sobie w stanie wyobrazić kuchni bez takich urządzeń jak lodówka, zmywarka oraz mikrofalówkach.

Te urządzenia do najważniejsze zdobycze techniki, które służą nam do przechowywania i przyrządzania posiłków. Mimo tego, że stają się one coraz bardziej skomputeryzowane to i tak z każdym rokiem coraz łatwiej je obsługiwać. Jednym z podstawowych elementów kuchni jest lodówka. Jest to urządzenie, które służy jak wiadomo do przechowywania jedzenia. Jest ono wyposażone najczęściej w zamrażalnik. Chłodziarko-zamrażalki mają z reguły dwoje drzwi. Chłodziarka działa w temperaturze około trzech do siedmiu stopni. Zamrażalki jak sama nazwa wskazuje są znacznie zimniejsze. Może w nich panować temperatura nawet do minus dwudziestu stopni Celsjusza. Lodówki to także największe urządzenia jakie możemy znaleźć w każdej polskiej kuchni.

DVD w Polsce.

15Odtwarzacze DVD oraz płyty, które są przez nie czytane nie są nowością w naszym kraju. Są one obecne w naszych domach już od kilku dobrych lat i w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej za pomocą takiego nośnika oglądamy filmy oraz zdjęcia z wakacji. Z każdym kolejnym rokiem producenci tego rodzaju sprzętu multimedialnego zaskakują swoich klientów nowościami, które od razu przykuwają uwagę. Przykładowo na chwilę obecną istnieje możliwość zakupu takiego odtwarzacza dvd, który da nam możliwość podłączenia go naszego komputera.

Za jego pośrednictwem będzie można na przykład pobierać pliki z internetu. Co ciekawe obecna technika daje możliwość wykonania tego zadania bezprzewodowo. Producenci odtwarzaczy DVD doskonale zdają sobie sprawę z tego, że internet jest dzisiaj potężnym narzędziem, z którego korzysta niemal każdy. Warto więc robić wszystko by zapewnić klientom kontakt z nim. Odtwarzacze nie robią już takie wrażenia na potencjalnych zainteresowanych jeżeli posiadają takie umiejętności jak możliwość czytania plików mp3 czy odtwarzania wielu formatów filmów.

hightechremise.com, to portal ściśle charakteryzujący technologie

vector-monitors-1119821-mTechnologie są bardzo rozmaite i wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Rozwój ogólny technologii ma bardzo dobry wpływ na rozwój cywilizacyjny poszczególnych państw i całego świata. Obecnie tak naprawdę przeważająca liczba czynności uzależniona jest w dużym stopniu od stopnia zaawansowania danej technologii. Portal internetowy hightechremise.com, poświęcony jest tej tematyce. Znajdują się na tym portalu informacje, które pozwalają właściwie identyfikować poszczególne rodzaje technologii, dzięki czemu można także poznać nazwy poszczególnych rodzajów technologii i w razie potrzeby uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat każdej z tych form technologii.

Portal hightechremise.com, w dużej mierze zajmuje się prezentowaniem nowych i bardzo skutecznych elementów wdrażanych w poszczególne urządzenia i jednocześnie pokazuje, jak ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu elementów ma technologia, a tym samym jak ogromny wpływ ma na człowieka który przecież z tych technologii każdego dnia korzysta.

Nowoczesne technologie mające zastosowanie w medycynie

Nowoczesne technologie zawitały chyba do każdej dziedziny naszego życia. Spotykamy je w naszych kuchniach, salonach, samochodach czy w kieszeniach lub torebkach, w postaci telefonów komórkowych. Technologie te znalazły również zastosowanie w medycynie i pomagają aktualnie ratować ludzkie życia lub poprawiać jego komfort. Przykładem stosowanie nowoczesnych technologii w medycynie mogą być sztuczne implanty, które mogą skutecznie zastępować kończyny oraz inne narządy lub organy ludzkiego ciała.

W przypadku kończyn, stosuje się aktualnie protezy, które mogą być sterowane za pomocą pracy mięśni znajdujących się na końcu kończyny, do której mocowana jest proteza jak również za pomocą naszego mózgu i połączeń nerwowych, które wysyłając sygnały elektryczne kierują pracą takiej protezy. Nowoczesne technologie stosuje się również podczas operacji. Dzięki robotom sterowanym rękami chirurga, operacje stały się mniej rozległe i bardziej precyzyjne co znacznie poprawiło ich skuteczność w usuwaniu różnych dolegliwości.

Technologie poprawiające komfort naszego życia

palmtop-series-2-741866-mZarówno w domu jak i w pracy codziennie spotykamy się z zastosowaniem technologii poprawiających nasz komfort i funkcjonowanie. Nie zawsze zdajemy sobie jednak z tego sprawę a to dlatego, że przyzwyczajamy się do pewnych urządzeń i ich funkcji. Stosowaniem nowoczesnych technologii mogą być na przykład tak zwane inteligentne domy.

Są to systemy teleinformatyczne, które od momentu otwarcia drzwi wejściowych witają swojego właściciela i robią wszystko aby mógł bez najmniejszego wysiłku zjeść obiad oraz wypocząć po ciężkim dniu pracy. Technologie te opracowano aby ograniczyć czynności, które trzeba codziennie wykonywać w domu takie jak gaszenie i zapalanie światła, dbanie o to, żeby było ciepło i wiele innych, które zabierają nasz cenny czas. Systemy sterujące inteligentnego domu dostosują natężenie światła w zależności od pory dnia, pomogą nam zrobić zakupy przez internet, włączą muzykę, którą mamy akurat chęć posłuchać oraz zadbają o to, żebyśmy mogli szybko iść odpocząć w salonie lub w sypialni.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w artykułąch gospodarstwa domowego

Artykuły gospodarstwa domowego to urządzenia, bez których trudno się żyje. Zarówno pralki, lodówki czy kuchenki gazowe lub elektryczne to urządzenia, które pomagają nam w wykonywaniu codziennych obowiązków. Ciężko więc sobie wyobrazić życie bez nich. Z tego powodu producenci ulepszają je z roku na rok, tak aby były jeszcze doskonalsze i bardziej funkcjonalne.

Przykładem mogą być inteligentne systemy prania, które powodują automatyczne dostosowanie temperatury wody oraz długości cyklu prania w zależności od tego jakie tkaniny pierzemy, czy są mocno zabrudzone oraz czy są białe lub kolorowe. Również lodówki potrafią aktualnie ustawiać temperaturę strefowo tak aby przy jednych produktach wynosiła ona około czterech stopni a na kolejnej półce gdzie są na przykład szybciej psujące się produkty stworzy warunki atmosferyczne w okolicach zero stopni. Nie można nie wspomnieć o piekarnikach, które potrafią same dostosować cykl pieczenia. Wystarczy tylko wybrać z gotowej listy potrawę, którą wstawiamy i gotowe.

Lodówka może sprawdzić datę przydatności produktów

frozen-1-864416-mProducenci urządzeń elektrycznych prześcigają się w pomysłach, które mają na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Z tego powodu wprowadzają kolejne nowości związane z funkcjami tychże urządzeń. Pozwalają na to coraz nowsze technologie, szczególnie umożliwiające integrację z innymi urządzeniami takimi jak telefony komórkowe lub komputery. Jednym z przykładów takich funkcji i współdziałania z innymi urządzeniami może być sprawdzanie daty przydatności produktów a następnie, w przypadku ich przekroczenia, informowanie za pomocą komputera lub komórki o tym fakcie.

Na chwilę obecną lodówki nie są jeszcze w stanie automatycznie odczytywać tych danych, dlatego należy je samemu wprowadzać poprzez panel dotykowy znajdujący się na drzwiach urządzenia. Reszta należy już do samej lodówki. System sprawdza codziennie daty wszystkich produktów a następnie informuje nas o tych, które należy wyrzucić. Taka funkcja to nie jedyna nowość na rynku produktów z dziedziny AGD. Co kilka dni pojawiają się informacje o kolejnych udoskonaleniach.

Telewizor można już sterować głosem lub gestami

Czasy, w których szukaliśmy pilota do telewizora odchodzą w zapomnienie. Pierwszym krokiem milowym było wprowadzenie możliwości sterowania za pomocą telefonów komórkowych. Odpowiednia aplikacja wgrywana na komórkę umożliwiała nam sterowanie naszym odbiornikiem odpowiednimi przyciskami lub wyświetlaczem dotykowym. Aktualnie mamy do czynienia z kolejną rewolucją sterowania. Dotyczy ona gestów i mowy. Trzeba zastrzec, że mimo wprowadzenia na rynek produktów sterowanych w ten sposób, technologia ta jest cały czas rozwijana i dopracowywana, ale już w chwili obecnej jest to funkcja na bardzo wysokim poziomie.

Możemy bowiem siedzieć wygodnie w fotelu lub na kanapie a kamera zamieszczona w telewizorze będzie analizowała nasze gesty, które odpowiedzialne są za sterowanie poszczególnymi funkcjami. Niektórzy producenci poszli jeszcze dalej i wprowadzili technologię rozpoznawania mowy, która współgra ze sterowaniem. Dzięki niej za pomocą komend włączymy oraz wyłączymy odbiornik, zmienimy kanał czy wejdziemy do menu.

Targi technologiczne z roku na rok przynoszą coraz więcej pomysłów

untitled-1398490-mCo kilka miesięcy odbywają się różnego rodzaju targi elektroniczne, które mają na celu umożliwienie producentom urządzeń zaprezentowanie nowych rozwiązań, które w niedługim czasie będą wprowadzane do seryjnej produkcji. Niestety niektóre z tych pomysłów i rozwiązań nie znajdują uznania wśród obecnych na targach komentatorów przez co ich rozwój bywa niekiedy zatrzymany. Na całe szczęście są to jednak przypadki rzadkie i większość z pomysłów jest realizowana dzięki czemu możemy cieszyć się coraz bardziej nowoczesnymi i rozwiniętymi technologicznie urządzeniami.

 

Gdyby nie takie targi i możliwość dzielenia się nowymi rozwiązaniami nie mielibyśmy prawdopodobnie telewizorów o wysokiej rozdzielczości lub wyświetlających obraz w trzech wymiarach, nowoczesnych telefonów komórkowych, które potrafią łączyć się z internetem i obsługiwać skomplikowane aplikacje lub też samochodów napędzanych energią elektryczną lub za pomocą energii pobieranej poprzez panele słoneczne. Warto zatem wspierać inicjatywy takich targów.

Inteligentne płyty indukcyjne grzejące w każdym punkcie

Codziennie można znaleźć w sieci kolejne nowinki technologiczne, które wprowadzają producenci do swoich urządzeń. Dotyczy to również artykułów gospodarstwa domowego takich jak płyty indukcyjne. W ostatnim czasie wprowadzono kolejny pomysł, który sprawia, że płyta może grzać w dowolnym punkcie na całej swojej powierzchni. Miejsce grzania uzależnione jest od miejsca położenia naczynia takiego jak garnek bądź patelnia.

 

Płyta posiada czujniki, które reagują na nacisk i wiedzą, w którym punkcie położyliśmy naczynie z naszą potrawą. Dzięki temu mamy możliwość umieścić na płycie nawet sześć do ośmiu mniejszych naczyń i jednocześnie grzać potrawy w każdym z nich. W ten sposób jesteśmy w stanie dużo szybciej przygotować większe ilości potraw niż to miało miejsce w przypadku standardowych kuchenek z czterema miejscami grzewczymi. Płyta indukcyjna z czujnikami położenia to idealne rozwiązanie dla firm cateringowych ponieważ technologia ta umożliwi im sprawniejsze przygotowywanie potraw na różne uroczystości.

Pranie w piętnastu stopniach jest już możliwe

washing-machine-776861-mStare pralki potrzebowały gorącej wody, żeby możliwe było usunięcie trudnych zabrudzeń. Niestety nie wszystkie tkaniny lubią wysoką temperaturę co wymusiło na producentach pralek wprowadzenie programów umożliwiających pranie w niskiej temperaturze przy zachowaniu oczekiwanej skuteczności. Na ostatnich targach mogliśmy zaobserwować inteligentne pralki, do których wprowadzono technologię umożliwiającą pranie już w piętnastu stopniach Celsjusza. To rozwiązanie jest równie skuteczne co pranie w wysokich temperaturach przy czym dużo bardziej oszczędne jeśli chodzi o kwestię zużycia energii elektrycznej niezbędnej do podgrzania wody.

 

Została również wprowadzona kolejna innowacja. Dotyczy ona zasobnika na proszek do prania. Teraz wystarczy wsypać jakąkolwiek ilość środka czyszczącego a pralka sama dobierze sobie odpowiednią jego ilość do ustawionego programu prania. Jak widać nowoczesne technologie pojawiają się nawet w najmniej oczekiwanych urządzeniach i pomagają nam szybciej oraz sprawniej wykonywać codzienne obowiązki.

Roboty, które pomagają nam sprzątać dom

Producenci odkurzaczy prześcigali się we wprowadzaniu lżejszych urządzeń, lepszego zbierania śmieci, mniejszego zużycia energii. Nie zauważyli jednak w tym czasie pewnej grupy, która pracowała nad całkowicie odmiennym rozwiązaniem, które wypełnia te same zadania, które wcześniej spełniały odkurzacze. Są to roboty odkurzające. Technologia, którą zastosowano w tych urządzeniach pozwala im na automatyczne programowanie powierzchni, którą mają odkurzyć. Robot odkurzający sam wie gdzie już był i wypełnił swoje zadanie a gdzie jeszcze musi jechać. Dodatkowo zestaw czujników ostrzeże je przed krawędzią schodów co uniemożliwia ich upadek.

 

Dzięki niewielkim rozmiarom, roboty te są w stanie odkurzyć nawet te zakamarki, z którymi my mieliśmy problem odkurzając zwykłym odkurzaczem. Ponadto, same wiedzą kiedy naładować swoje akumulatory więc nie musimy się o to martwić. Naszym zadaniem jest jedynie regularne opróżnianie pojemnika na śmieci o czym poinformuje nas sygnał dźwiękowy załączający się w momencie przepełnienia.

Smartfony pomagają nie tylko w komunikacji, ale również w pracy

telephone-lg-1-1416666-mSmartfony zagościły na dobre w naszych domach i biurach. Fakt ten nie dziwi szczególnie dlatego, że urządzenia te, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są w stanie zapewnić nam funkcjonalność jaką możemy odnaleźć w komputerach stacjonarnych. W pracy, szczególnie takiej, która wymaga mobilności są aktualnie najlepszym rozwiązaniem gdyż w krótkim czasie możemy się skontaktować z naszymi współpracownikami bądź kontrahentami. Ponadto możemy połączyć się z internetem praktycznie w każdym miejscu, sprawdzić pocztę czy wysłać komuś pliki, które właśnie stworzyliśmy.

 

Każdy handlowiec jest w stanie wprowadzić do standardowej umowy dane klienta, będąc u niego na wizytacji i wydrukować taką umowę za pomocą przenośnej drukarki. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie więc oszczędzamy na dojazdach i zbędnych czynnościach, które musielibyśmy wykonać gdybyśmy nie mieli pod ręką rozbudowanych technologicznie komórek. W niedługim czasie posłużą nam do innych czynności takich jak sterowanie domem, ale taka funkcjonalność jest na razie w fazie testów.

Opis gitar firmy Taylor pod lupą

Gitary Taylor prezentują się one w nowej odsłonie, nastąpił podział na modele akustyczne, jak i elektroakustyczne. Jakie wyróżnia się gitary akustyczne? Do najlepszych możemy zaliczyć typ GS. Jest tutaj ukazany nowy kształt gitary, który przyjął nazwę Grand Standard(GS). Okazał się to pomysł samego Boba Taylora, który został zaakceptowany. Czym się charakteryzuje taka gitara? Przede wszystkim posiada powiększoną powierzchnię płyty rezonansowej, jak i jest bardzo poręczna. Wydaje się być bardzo głośna. W roku 2007 mogliśmy zauważyć 20 nowych modeli-posiadały one kształt GA-Grand Auditorium, jak i GC-Grand Concert oraz DN-czyli Dreadnought.

 

Do najbardziej cennych gitar typu Dreadnaught możemy zaliczyć modele 910, jak i 810-posiadają one zmieniony system ożebrowania. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozbudowanie takiej gitary – poprzez zastosowanie elektroniki expression system, czy pickupy, to warto zaznaczyć, że takie możliwości posiadamy w każdym z dostępnych modelów akustycznych. To gwarantuje uzyskanie o wiele lepszych efektów muzycznych.

Jak prezentują się gitara akustyczne i elektroakustyczne Taylor

taylor-guitar-245832-mJest to możliwe w przypadku wykonania specjalnego zamówienia. Nie występuje wersja Cutaway. To było przede wszystkim podejście Boba, który bardzo ceni sobie całe pudło rezonansowe, dzięki któremu jest możliwość uzyskania najlepszego, akustycznego dźwięku. A jak wyglądają gitary elektroakustyczne? Poza gitarami akustycznymi, staramy się korzystać z elektroakustycznych. Także

 

Taylor wprowadził odpowiednie gitary tego typu. Możemy na przykład wymienić modele jego gitar z CE oraz pewne unowocześnienia, które nastąpiło w odpowiednich modelach gitar, na przykład modele 300, 400 zaprezentowano z wyższą jakością żyłkowania, jak i wypukłą płytą spodnią, modele 800-klonowe żyłkowane, modele linii 900-użycie kluczy Gotoh 510, jak i siodełka oraz podstawkę z kości, modele 500 i 700-użycie macicy perłowej, w celu ozdobienia rozety. Z takimi gitarami spotyka się wielu muzyków, którzy regularnie grają na scenie i przekonali się do tej marki. Zauważyli, że dzięki niej zapewniają sobie uzyskanie czystego dźwięku i dodatkowe funkcje podczas gry.

Gitary elektryczne z firma Taylor

W muzyce rockowej istotną rolę odgrywają gitary elektryczne. Taylor stara się nam zaprezentować model T5. cechuje się on wyrównaniem poziomu wysokości strun oktawowych, poprzez zastopowanie ukształtowanego podstawka. Poza tym została utworzona T5 – 12 strunnicowa. Na niej możemy zauważyć niesamowite możliwości. Warto jest zaznaczyć, że płyty są wykonywane z lepszych gatunków drewna. Jest na przykład wykorzystywane tutaj drewno Cocbolo, koa, orzechowe, czy palisandrowe. Jakie są nowe linie tych gitar? Pojawia się rodzaj 100 i 200. Nowe gitary dają nam nowe możliwości.

 

Do 3 podstawowych gitar Taylor zaliczamy Taylor 110, 210 oraz 214. Jednak wyszły nowe, w tym 100 i 200, które lepiej wyglądają, jak i są oceniane. Wynika to z faktu, żę posiadają one kształt GA-Grand Auditorium oraz DN-Dreadnought. Jeśli weźmiemy pod uwagę te 2 gitary, to możemy zauważyć, że posiadają nowe przetworniki podmostkowe ES Element. A w linii 200 dostrzegamy boczki laminowane i palisandrowe. Czyli wykonane z lepszego drewna, które coraz częściej jest uwzględniane podczas tworzenia gitar wszelkiego rodzaju.

Gitary firmy Taylor Linia Presentation

black-accoustic-guitar-1380674-mDo świetnych gitar Taylor, które wyszły, możemy zaliczyć linie Presentation. Co możemy o nich powiedzieć? Przedstawiają nam one wykonanie lutnicze, a do budowy zostały uwzględnione najcenniejsze drewno. Takie gitary są w stanie zapewnić niesamowity dźwięk i brzmienie, którego poszukuje większość gitarzystów. Wybór jest również bardzo szeroki, ponieważ wyróżniamy typy GS, GA, GC, Jumbo oraz Dreadnaught. Pod względem drewna, to zostało wykorzystane koa, orzech, cocobola, klon. W tym przypadku taylor uwzględnić również gitary z wycięciem Cutaway, zarówno typ florencki, jak i wenecki.

W linii tych gitar dostrzegamy żyłkowanie standardowe, jak i bizantyjskie. A została wykorzystana elektronika ES element, jak i Expression System. Z takimi gitarami spotykają się muzycy, którzy dobrze znają się na dźwiękach. Od wielu lat inwestują w gitary firmy Taylor, ponieważ przekonali się o jakości, jaką im zapewniają na scenie, jak i poza nią. To pewna sieć gitar, która prosperuje niemalże na całym świecie.

Wzmacniacze basowe potrzebne na każdy koncert

Warto jest posiadać wzmacniacze basowe wysokiej jakości. Jeśli weźmiemy pod uwagę muzykę bass, to dobrze jest przyznać, że występuje w każdej kapeli, zespołach muzycznych. To ona odpowiada za łączenie wszelkich dźwięków, które są dobrze odbierane. Dlatego muzycy starają się zapewnić swoim wzmacniaczom potężne brzmienie. Dlatego należy tutaj skierować uwagę na możliwości, które zapewnią nam Hughes and Kettner. To oni odpowiadają za tworzenie świetnych wzmacniaczy basowych, które posiadają odpowiednie zastosowanie. Takie wzmacniacze świetnie sprawdzają się dla gitarzystów basowych.

 

Nie powinniśmy decydować się, jako gitarzyści basowi, na wykorzystanie zwykłego gitarowego wzmacniacza. Nie spełni on tutaj swojego zadania, a my nie szukamy odpowiedniego efektu gitarowego. Jedynie początkujący gitarzyści mają możliwość zaopatrzenia się do mieszkania w podstawowy wzmacniacz basowy, który będzie im służył do nauki. W takim wypadku może być on gorszej jakości, choć na pewno więcej byśmy zyskali poprzez lepszy wzmacniacz.

Możliwości aktualnych wzmacniaczy basowych na rynku

bass-328524-mZ tego względu zostały specjalnie zaprojektowane wzmacniacze basowe, w przypadku których jest możliwość sterowania wieloma detalami muzycznymi. Takie wzmacniacze możemy wykorzystać zarówno podczas gry w domu, garażu, na koncercie. Jakie są rodzaje wzmacniaczy? Pierwsze to Basskick. Są to profesjonalne wzmacniacze basowe, które posiadają unikalną technologię Hughes and Kettner. Do niej zaliczamy TubeTouch input, DynaClip peak-limiting. Takie modele ukazują nam moc, jak i brzmienie, które jest porównywalne z wzmacniaczami lampowymi.

 

Drugi rodzaj to BK200, BK300. Ukazują nam najwyższą jakosć wzmacniaczy serii Quantum. Tutaj przede wszystkim liczy się brzmienie, jak i wydajność. Takie pancerne wzmacniacze basowe gwarantują nam wspaniały dźwięk, jak i satysfakcję. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego wzmacniacza, to dobrze jest zainteresować się jego parametrami. Zainteresować powinien nas model, wyjście liniowe, głośnik, przedwzmacniacz i wzmacniacz, moc. Na podstawie takich informacji będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu.

Jakie właściwości wzmacniaczy basowych są najważniejsze

Właściwości wzmacniaczy basowych w dużym stopniu mówią o ich jakości. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co jest w stanie zapewnić nam wzmacniacz BassKick 100. Jego klasa produktu to Bass, Model BassKick 100, Moc 100 W, Wzmacniacz Dynaclip, Przedwzmacniacz TubeTouch, Wyjście słuchawkowe Tak, Wyjście liniowe Niesymetryczne, Equalizer 3 zakresowy, Głośnik 1x 15, HF Horn Tak, Wymiary 498 x 565 x 355 mm, Waga 25 kg, Bezpiecznik główny 230V T 2 A.

 

Następny model, to na wzmacniacz gitarowy BassKick 200. Co można o nim powiedzieć? Klasa produktu Bass, Model BassKick 200, Moc 200 W, Wzmacniacz Dynaclip, Przedwzmacniacz TubeTouch, Wyjście słuchawkowe Tak, Wyjście liniowe Symetryczne, Kompresor Tak, Equalizer 4 zakresowy, Wyjście głośnikowe 1x 4-8 Ohm szeregowo z głośnikiem wewnętrznym, Głośnik 1x 15, HF-Horn Tak i to odłączane, Wymiary 552 x 604 x 385 mm, Waga 32 kg, Bezpiecznik główny 230V T 2,5 A. Zwracając uwagę na takie parametry będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu wzmacniacza basowego, uwzględniając jego przeznaczenie.

Jakie wzmacniacze gitarowe stanowią technologiczny rozwój

guitar-and-amp-211383-mWcześniej mogliśmy wyróżnić 3 formy wzmacniaczy, które odgrywały istotną rolę w muzyce rockowej. Do nich możemy zaliczyć czysty clean, brzmienie crunch, jak i pozostałe. Jednak coraz później wymagali oni więcej od wzmacniaczy. Muzycy posiadali wysokie wymagania, które miały na celu zmianę pozycji wzmacniaczy gitarowych. Które to najlepsze wzmacniacze gitarowe? To brzmienie Hughes and Kettner. Staraliśmy się na początku brać pod uwagę klasyczne dźwięki gitarowe. Te brzmienia wydają się być dla nas najistotniejsze, co miało wpływ na dalszą historię muzyki.

 

Dlatego możemy zauważyć coraz to nowe wzmacniacze tej firmy, dla których liczyła się jakość dźwięki, jak i jego możliwości. Taki wzmacniacz jest w stanie zapewnić nam bardzo wiele możliwości gitarowych. Dzięki niemu będziemy mogli usłyszeć czysty dźwięk. Takie wzmacniacze starają się ukierunkować do konkretnego gitarzysty, dlatego często są one zamawiane na specjalne zamówienie. Z takimi wzmacniaczami gitarowymi gra na scenie prezentuje się na bardzo wysokim poziomie, na co liczy każdy gitarzysta.

Jak prezentują się poszczególne wzmacniacze tube meister

Trzeba przyznać, że są to najnowsze wzmacniacze TubeMeister. Zarówno Mr.Hughes, jak i Herr Kettner dzięki swoim możliwościom, umiejętnościom muzycznym, jak i wiedzy gitarowej, mogli doprowadzić do utworzenia najlepszych wzmacniaczy lampowych. Ma on możliwość zaoferować kilka różnych brzmień. Jest to możliwe przez zastosowanie przełącznika nożnego. To powoduje, że taki TubeMeister 18 jest idealnym wzmacniaczem do zabrania podczas rozpoczynania i kończenia trasy koncertowej. Co jest w stanie zapewnić ten czterostopniowy przełącznik mocy? Pozwala on dostosować głośność do małego klubu lub domowego pokoju. Kolejna nowością jest ciche nagrywanie przez Red Box. Dzięki niemu swoje utwory będziemy mogli nagrywać w nocy. Tutaj lampy są profesjonalne i takie samo będzie nagrane brzmienie. Zagwarantowali oni nam 3 brzemienia pod przełącznikiem nożnym.

 

Świetnie nadaje się do trasy koncertowej, także nadaje się do domu, jak i klubu, możemy w nim dokładnie dostosować głośność danych kawałków. Poza tym znajduje się w nim Red Box, dzięki czemu jest możliwość cichego nagrywania swoich nagrań. W ten sposób taki wzmacniacz zapewnia nam lampowe działanie. Odgrywa ono istotną rolę podczas koncertu, kiedy to jest możliwość zaprezentowania wszelkich dźwięków na wysokim poziomie, co chcieliby usłyszeć widzowie.