Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum kategorii: ‘Telewizory’

Wygląd komputera

Pozwala to na zaprojektowanie swojego komputera i stworzenie jego niepowtarzalnego wyglądu, ogólnie jeśli odwiedzamy jakikolwiek serwis komputerowy bo sami nie czujemy się na siłach, bez problemu zmienią oni nam np. obudowę czy inne elementy. Bardzo ważna jest grafika komputerowa, bo od niej zależy komfort pracy oraz rozrywki, części komputerowe można w bardzo prosty sposób wymieniać, zamieniać i modernizować, to powoduje że łatwo możemy poprawić wydajność naszego komputera. Obudowy znaczącą różnią się od siebie wyglądem oraz kolorami. Dodatkowo są wyposażone w różnego rodzaju podświetlające diody.

Również klawiatury i myszki nabierają coraz bardziej designerskiego kształtu. W dzisiejszych czasach komputery stacjonarne powoli przestają być elementem wystroju pomieszczeń, a ich miejsce zajmują notebooki, które są bardziej poręczne. Nie mniej komputer to również jedno z urządzeń, który w ciekawy sposób można wpasować w aranżacje naszego wnętrza. Kiedy już nam się znudzi komputer, odwiedźmy skup komputerów, tam możemy oddać stary a kupić sobie w zamian nowy.

Telewizor

Pierwsze telewizory kineskopowe były dużej wielkości, najczęściej obite po bokach drewnianą listwą, stoliki pod telewizor musiał wówczas wytrzymać duży nacisk, z całąpewnością wieszak na telewizor nie sprawdziłby się w takich warunkach. Zresztą telewizory były tak drogie że popularna była naprawa telewizorów.Ciężko więc mówić w tym przypadku o wystroju wnętrz, choć już wtedy eksperci od aranżacji wnętrz starali się jak najlepiej wkomponować je w ówczesne pomieszczenia. W raz z rozwojem technologii oraz powstawaniu coraz to nowszych modeli telewizorów wkomponowanie ich w nowoczesne wnętrza stało się coraz prostsze oraz dało wiele nowych rozwiązań.

Dzisiejsze telewizory niczym nie przypominają tych z przed 10 lat. Są całkowicie płaskie oraz o panoramicznych kształtach. Prócz postawienia ich na meblach istnieje możliwość zawieszenia na ścianie, gdzie z powodzeniem zastępują obrazy. Znacznie różnią się obudowami. Choć najbardziej popularne są czarne i srebrne to nie jest większym problemem znalezienie bardziej designerskich modeli. Telewizor to nieodłączny towarzysz dnia codziennego niemal każdego człowieka, dlatego znajdziemy go w każdym salonie. Zadaniem projektanta wnętrz jest umieszczenie go w odpowiednim miejscu tak, aby spełniał swoją powinność, a przy okazji nie zakłócał koncepcji pomieszczenia.