Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum kategorii: ‘Serwis laptopów’

Serwis komputerowy warszawa

Serwis komputerowy warszawa

Profesjonalną naprawdę lub modyfikacją sprzętu elektronicznego – w tym komputerów, laptopów, netbooków – powinny zajmować się wyłącznie osoby doświadczone w tym zakresie jak serwis komputerowy warszawa. Oczywiście są w przypadki, w których naprawa nie wymaga oddawania sprzętu do serwisu, bo wymianę myszki czy przeczyszczenie wentylatora można wykonać samemu. Nie oznacza to jednak, że każdą usterkę da się usunąć samemu, bez pomocy fachowca.

Przy poważniejszych awariach, które mają bezpośredni wpływ na sam komputer i uniemożliwiają prawidłowe z niego korzystanie, serwis komputerowy warszawa będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które pomoże nam ów awarię usunąć. Nie należy automatycznie bać się też wysokich kosztów takiej naprawy, ponieważ wbrew pozorom nie zawsze są one duże i wymagają kilkuset złotowego nakładu. Niektóre komputery oraz laptopy można nawet naprawić już za kilkanaście złotych, gdy przyczyną usterki okazuje się zapchany wentylator lub starta pasta termoprzewodząca. Wystarczy wtedy zaledwie kilka minut pracy, którą równie dobrze można potem wykonywać samodzielnie w domu, zaopatrując się najpierw w odpowiednie narzędzia.

Serwis telefonów kraków

Bardzo częstym błędem popełnianym przez właścicieli sprzętu komputerowego czy telefonów jest zwlekanie z oddaniem ich do naprawy czy przeglądu, aby zdiagnozować usterkę, zamiast odwiedzić punkt oferujący serwis telefonów kraków to zwlekamy. Zamiast od razu odwiedzić serwis, ludzie wolą czekać, aż sprzęt „sam się naprawi”, a awaria sama z siebie ustąpi. I choć przy usterkach związanych z oprogramowaniem taka sztuczka czasami działa, o tyle awarie techniczne wymagają już bezpośredniej ingerencji, jednak serwis telefonów kraków sobie z tym poradzi..

Niezwykle ważne jest to, aby uszkodzone laptopy oddawać do naprawy od razu po zauważeniu, że dzieje się z nimi coś nie tak. Pozwoli to na szybkie zdiagnozowanie problemu oraz jego błyskawiczną naprawę i przy okazji nie dopuszcza do tego, aby usterka przyjęła znacznie większe wymiary. Zaniedbania w tym zakresie – zwlekania z oddaniem sprzętu w ręce profesjonalisty – sprawiają, że sama naprawa może trwać znacznie dłużej i kosztować o wiele więcej. Absolutnym wymogiem związanym z błyskawicznym oddaniem komputera do serwisu jest zaś przypadek, gdy sprzęt znajduje się nadal na gwarancji. Zwlekanie w takiej sytuacji skutkuje niekiedy nawet całkowitą jej utratą!

Naprawa komputerow opole

naprawa komputerów warszawa cenaW każdym większym mieście a coraz częściej również w małych miejscowościach można się natknąć nie tyle na profesjonalny serwis komputerowy, co na pomniejsze punkty naprawcze jak naprawa komputerow opole. Te drugie działają zazwyczaj nie w autoryzowanych punktów, ale jako prywatne firmy działające na własną rękę i naprawiające sprzęty od większości producentów. W takich miejscach nie ma jednak możliwości wykonania naprawy gwarancyjnej, a za każdą usuniętą usterkę komputerową trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Celem działalności takich punktów jak naprawa komputerow opole jest zazwyczaj nie tylko sama naprawa sprzętów komputerowych, ale też ich sprzedaż (pośrednictwo w sprzedaży) czy komis, w którym można kupić lub sprzedaż używane komputery i laptopy. Takie miejsca cieszą się sporą popularnością wśród… innych serwisów komputerowych, które często zaopatrują się w nich w tańsze części i zamienniki. To również doskonałe miejsce dla osób, które chcą kupić komputer do majsterkowania i uczenia się na nim, a nie do typowego korzystania w domu albo w biurze.

serwis komputerów

serwis komputerów warszawa cennikserwis komputerów jest biznesem, który w dzisiejszych czasach może być bardzo interesujący. Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez komputera, tak więc jeżeli dojdzie do jego awarii jeśli nie uda nam się samodzielnie jej zażegnać będziemy zmuszeni do szukania pomocy u specjalisty.

Wtedy to poszukujemy kogoś kto oferuje serwis komputerów, które znajdują się w naszym sąsiedztwie. Komputery są urządzeniami, które potrafią bardzo ułatwić życie, ale są one również niezwykle wrażliwe na wirusy, które obecne są w internecie. Wirusy te mogą doprowadzić do utraty przez nas ważnych danych, które potrzebne są nam do pracy lub na uczelnie. Wtedy ich odzyskanie może się okazać trudne do wykonania.

Komputer w takim wypadku trafia najczęściej do serwisu komputerowego. By założyć dobry serwis komputerowy po pierwsze trzeba posiadać odpowiednie umiejętności z dziedziny informatyki. Potrzebne są również umiejętności, które pozwolą nam na dokonywanie ich napraw. Jeżeli spełniamy takie wymogi możemy się już zastanowić nad kwestią biznesową naszej inicjatywy gospodarczej. Założenie firmy wymaga oczywiście pewnych nakładów. Potrzebne są pieniądze na specjalistyczny sprzęt oraz na marketing. Własną stronę informatycy są w stanie zrobić samodzielnie tak więc nie są tu narażeni na koszty. Często jest tak, że muszą oni jednak posiadać samochód by dokonywać napraw w domu. Do tego dochodzą koszty prowadzenia działalności, czyli wynajem lokalu pod siedzibę oraz opłaty za internet. Tak naprawdę by stworzyć dobry serwis komputerowy nie potrzeba znowu tak wiele pieniędzy.

Wymiana wentylatorka w laptopach

Nie ma chyba osoby interesującej się branżą komputerową, którą trzeba przekonywać o tym, że pod względem ewentualnych usterek i ich napraw laptopy są w gorszej sytuacji od swoich stacjonarnych odpowiedników. Z drugiej strony okazuje się, że awarie laptopów występują rzadziej i mają znacznie mniejszą skalę od zwykłych pecetów.

Najczęściej występującą usterką jest zazwyczaj zapchany wentylatorek, który nigdy nie był przez właściciela czyszczony ani przedmuchiwany. Wiele sklepów komputerowych, a nawet standardowy serwis laptopów oferuje zaś specjalne pojemniki z powietrzem pod ciśnieniem, za pomocą których można taki wentylatorek wyczyścić bez rozkładania laptopa na części i odkręcania jakiejkolwiek śrubki. Jeśli jednak doprowadzi się komputer do takiego stanu, że samo czyszczenie nie wystarczy i konieczna będzie naprawa, warto na przyszłość zaopatrzyć się w takie produkty i zacząć regularnie dbać o system wentylacyjny w swoim laptopie. Pomoże nam to utrzymać go w dobrym stanie i zaoszczędzić pieniądze na późniejszych naprawach.

Samodzielna naprawa laptopów

Powodem, dla którego bardzo wiele osób postanawia naprawiać swoje komputery stacjonarne oraz laptopy na własną rękę, jest chęć zaoszczędzenia na kosztach naprawy. Jednocześnie jednak wzrasta ryzyko, że zamiast usunąć usterkę, jeszcze bardziej ją pogłębimy, a być może nawet doprowadzimy do poważnego uszkodzenia całego urządzenia.

Dlatego też za samodzielną naprawę laptopów czy komputerów lepiej brać się dopiero w chwili, gdy ma się całkowitą pewność, jak można usterkę wyeliminować, jakie części zamienne kupić i jak je wymienić. W innym wypadku naprawa może dać zupełnie odmienne skutki, a jedynym wyjściem z tak patowej sytuacji będzie taki czy inaczej odwiedzenie renomowanego punktu napraw lub oddania laptopa na firmowy serwis naprawczy. Trzeba pamiętać, że „szperanie” w jakichkolwiek sprzętach komputerowych w czasie, gdy są one jeszcze na gwarancji, wiąże się automatycznie z jej utratą. A to oznacza, że ewentualne późniejsze, nieraz bardzo drogie, koszty naprawy trzeba będzie już pokrywać z własnej kieszeni…

Najczęstsze komputerowe usterki

Lista problemów, z jakimi muszą często zmagać się użytkownicy komputerów, jest niesamowicie długa i stale się powiększa z powodu coraz to nowszych sprzętów wprowadzanych na rynek. Usterki i awarie najczęściej dotykają jednak laptopy, które są bardziej podane na uszkodzenia mechaniczne i które znacznie ciężej naprawić samemu niż komputery stacjonarne.

Do najczęstszych komputerowych awarii i problemów, których naprawa wymaga absolutnej wizyty w serwisie technicznym, należą przede wszystkim uszkodzenia klapy (zerwane zawiasy), awarie klawiatury (pełna jej wymiana), uszkodzone monitory (zalane lub popękane) oraz niedziałające stacje dysków. W przypadku innych awarii można się pokusić o samodzielną, indywidualną naprawę zgodną z instrukcją, jednak w wymienionych wyżej sytuacjach należy koniecznie odwiedzić serwis i zdać się na doświadczenie oraz profesjonalizm jego pracowników. Trzeba pamiętać jednak, że takie naprawy nie należą do najtańszych, dlatego niekiedy warto rozważyć opcję kupna nowego sprzętu niż usuwanie wad ze starego.

Naprawa komputera czy kupno nowego

Przy poważniejszych awariach komputera, gdy naprawienie usterki okaże się wyjątkowo drogie a nawet nieopłacalne, warto czasami rozważyć opcję kupienia nowego sprzętu, który posłuży dłużej niż ten naprawiony. Każdy serwis komputerowy posiada z pewnością własne zaplecze sprzedażowe i może zaoferować nabywcy kupno doskonałej jakości laptopów i komputerów, w cenie porównywanej z tą (lub nieco większą), jaką przyszłoby zapłacić za naprawę.

Wiele osób przywiązanych jest jednak do swoich komputerów na tyle, że o wiele bardziej woli naprawiać stare laptopy niż decydować się na kupno nowego sprzętu. Takie rozwiązanie ma sens, jeśli komputer nie posiada żadnych większych wad, a usterki nie odnawiają się na nowo. W tym drugim przypadku każdorazowa naprawa i usunięcie takiej awarii mijałaby się z celem: komputer naprawiany byłby jedynie doraźnie, a usterka wcześniej czy później znów by wystąpiła, generując kolejne koszty. Aby uniknąć takiego błędnego koła lepiej jest więc zdecydować się na kupno nowego komputera i zapomnieć o jego naprawach na długi czas.

Komputery stacjonarne czy laptopy?

Świat komputerowy już dawno podzielił się na trzy grupy: miłośników komputerów stacjonarnych, miłośników laptopów oraz osoby niezdecydowane. Ta ostatnia grupa wbrew wszelkim pozorom okazuje się najmniej liczna, ponieważ większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czy woli laptopy czy też lepiej im się pracuje na komputerach stacjonarnych.

W kontekście ewentualnych napraw wykonywanych samodzielnie, z pominięciem fachowego, ale płatnego serwisu naprawczego, o wiele korzystniej prezentują się zwyczajne komputery. Ich budowa jest prosta i bardzo intuicyjna, dlatego ich naprawa nie wymaga często tak technicznej i zaawansowanej wiedzy jak w przypadku bardziej skomplikowanych laptopów. Te ostatnie są bowiem urządzeniami znacznie mniejszymi, w których stosuje się mikro technologię. Nierzadko tylko profesjonalny serwis laptopów jest więc w stanie szybko i bezproblemowo usunąć daną usterkę, ponieważ posiada do tego odpowiednie narzędzia, również te diagnozujące awarię. Miłośnikom laptopów pozostaje więc jedynie żyć w nadziei, że ich ukochane sprzęty nie będą się często psuły.

Prywatne serwisy komputerowe

Kiedy ma się zamiar zanieść zepsuty komputer do naprawy, trzeba jeszcze wybrać odpowiedni serwis, który się tym zajmie i usunie usterkę. Sprawa jest prosta, jeśli komputer nadal obejmuje gwarancja: wtedy wystarczy oddać go do sklepu, w którym był kupiony. Gorzej, gdy sprzęt już na gwarancji nie jest, a serwisy firmowe życzą sobie za naprawę wysokiej i słonej zapłaty, która nieczęsto jest ponad nasze możliwości finansowe.

W takiej sytuacji można znaleźć jednak bardzo korzystne wyjście i zanieść komputery do prywatnego serwisu, gdzie również wykonywana jest ich naprawa i gdzie koszt takiej usługi jest znacznie mniejszy. Dodatkowo sam czas oczekiwania na naprawienie sprzętu również jest mniejszy od tego, który proponują serwisy pogwarancyjne. Powodem jest brak konieczności odsyłania sprzętu do głównej centrali – laptopy czy komputery stacjonarne są naprawiane na miejscu, a przy mniejszych usterkach nawet od ręki i w tym samym dniu. Prywatne serwisy komputerowe działają też często na zasadach pośrednictwa w sprzedaży i kupnie używanych komputerów.

Naprawy komputerów na gwarancji

Kupując jakikolwiek komputer stacjonarny i jakikolwiek laptop każdy nabywca otrzymuje do niego stosowną gwarancję, która określa zakres ewentualnych napraw. W przypadku dużych, renomowanych firm zakres ten jest bardzo szeroki, dlatego nawet zwyczajna naprawa uszkodzonego przycisku na klawiaturze może zostać objęta warunkami gwarancji, a użytkownik nie zapłaci za to ani złotówki.

Naprawy gwarancyjne kojarzone są jednak z bardzo długim czasem oczekiwania na ich realizację (łącznie z przesłaniem i odesłaniem sprzętu do serwisu). Dlatego osoby, dla których laptopy i komputery są miejscem i narzędziem pracy, starają się raczej naprawiać je szybko i na własną rękę, aby nie pozbawiać się dostępu do swojego sprzętu na tak długi czas. Można ominąć jednak tą długą procedurę odwiedzając serwis naprawczy, który ma podpisaną umowę z producentem danego sprzętu. Wtedy naprawa często wykonywana jest od ręki lub w znacznie krótszym czasie niż na typowej gwarancji, a co najważniejsze – nadal nie zapłacimy za nią ani złotówki.

Co jest potrzebne do założenie własnego serwisu komputerowego?

15Założenie własnego serwisu komputerowego jest jednym z marzeń każdego, kto interesuje się komputerami. Wbrew pozorom jeżeli posiada odpowiednie wykształcenie i umiejętności informatyczne założenie takiego serwisu nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć działalność gospodarczą. Oczywiście jak w przypadku każdego biznesu trzeba posiadać pieniądze na rozruch. By rozpocząć działalność trzeba oczywiście załatwić wszystkie niezbędne formalności, których w Polsce jak doskonale wiemy nie brakuje. Gdy już się z tym uporamy trzeba znaleźć miejsce na naszą siedzibę.

Opłaty za czynsz będą jednymi z najważniejszych, które przyjdzie nam regulować w czasie prowadzenia serwisu. Oczywiście konieczne jest także zakupienie samego sprzętu komputerowego lepszej jakości. Jest to wydatek kilku tysięcy złotych. Dobrze jest również posiadać samochód, które będzie wykorzystywane do wizyt domowych, które możemy włączyć do swojej oferty. Dla klienta taka wygodna opcja będzie bardzo ciekawą alternatywą. Jeżeli zdecydujemy się na świadczenie usług poza naszą siedzibę warto zaopatrzyć się w bezprzewodowy internet, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że w mieszkaniu klienta akurat internetu nie będzie. Lepiej więc na wszelki wypadek lepiej mieć swój. Dzięki temu unikniemy kłopotliwej sytuacji braku internetu, która może być uznana przez klientów jako oznaka braku profesjonalizmu. Lepiej ostrzegać się przypięcia nam takiej nieciekawej metki.