Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum kategorii: ‘Odtwarzacze MP3’

Popularność elektroniki

Elektronika w dwudziestym pierwszym wieku stała się niezwykle popularna i dotyka każdej dziedziny naszego życia. Nieustannie z niej korzystamy nawet nie będąc tego świadomi. Dlatego powstaje coraz więcej sklepów z elektroniką użytkowa. Szczególnie dużo pojawiło się sklepów z telefonami GSM oraz akcesoriami GSM. Duża liczba tych sklepów pojawiła się nie tylko w internecie ale również w realnym życiu. W sklepach takich możemy kupić niemal każdy model telefonu komórkowego znanych producentów takich jak Nokia, Samsung, LG, Sony czy Motorola. Sklepy te specjalizują się również w wszelkiego rodzaju dodatkach do telefonów jak ładowarki samochodowe, pokrowce, baterie czy inne części zamienne do telefonów komórkowych. W sklepach z elektroniką użytkową bardzo popularnym produktem są odtwarzacze MP3 lub odtwarzacze muzyki i filmów MP4. Ten popularny gadżet stał się główna zachcianką każdego młodego człowieka. Odtwarzacze MP3 i Mp4 podbiły świat ale nie tylko młodzieńczy. Niegdyś niezastąpione odtwarzacze kaset magnetofonowych oraz płyt CD odeszły do lamusa. Odtwarzacze MP3 oferują o wiele więcej niż tylko odtwarzanie muzyki w tym znanym formacie. Wiele odtwarzaczy muzycznych MP3 oferuje nam możliwość nagrywania czyli funkcję dyktafonu, możemy słuchać również radia oraz mamy możliwość zapamiętywania stacji radiowych. Odtwarzacze MP4 oferują nam natomiast możliwość odtwarzania filmów oraz teledysków. Dosyć duże wyświetlacze najnowszej generacji pozwalają nam cieszenie się filmami wszędzie tam gdzie zabierzemy swój odtwarzacz MP4. Tak popularne urządzenie mobilne mają bardzo duży popyt w związku z tym sklepy w wszelkim elektronicznym sprzętem powstają bardzo szybko. Niestety nie każdy przetrwa na tym co prawda dużym ale już bardzo gęstym rynku. Przede wszystkim liczy się cena oraz podążanie za najnowszymi trendami, szczególnie wśród telefonów komórkowych. Telefony komórkowe cieszą się największą popularnością dlatego też na rynku jest ich najwięcej w bardzo zróżnicowanych cenach i możliwościach.

Gdzie kupić sprzęt przenośny

Chcąc kupić jakikolwiek sprzęt przenośny czy to odtwarzacz Mp3, lub odtwarzacz Mp4 czy też telefon komórkowy stajemy przed nie lada dylematem. Obecne urządzenia oferują bardzo dużo możliwości i opcji. Producentów na rynku jest coraz więcej, oferują nam coraz to lepsze modele i funkcjonalność swoich urządzeń. Z pomocą mogą przyjść nam serwisy porównujące, dzięki którym z łatwością znajdziemy odpowiedni dla nas telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyki. Porównywarki, których w sieci jest coraz więcej z łatwością pomogą wybrać nam odpowiedni telefon komórkowy. Korzystając z opcji możemy wybrać pomiędzy producentami oraz modelami, jest to najprostsza forma a serwis sam wskaże nam produkty które okazały się najtańsze. Idąc w bardziej zaawansowane funkcje systemu możemy wyszukać nasz telefon GSM po parametrach takich jak rozmiar wyświetlacza, pojemność baterii, możliwość programowania, rodzaj aparatu fotograficznego, możliwość nagrywania filmów, możliwość odtwarzania muzyki MP3, możliwość odtwarzania filmów video, możliwość korzystania z aplikacji i gier. Sposobów dobierania odpowiednich funkcji jest cała masa. Ułatwi nam to posegregowanie tak telefonów iż będziemy mogli szybko trafić w odpowiedni model. To samo dotyczy się odtwarzaczy MP3 lub odtwarzaczy Mp4. Dzięki tej funkcjonalności możemy w łatwy sposób wyszukać odpowiednie nam urządzenie. Segregując je poprzez pojemność pamięci, rodzaj oraz wielkość wyświetlacza, sposób ładowania oraz zasilania a co najważniejsze poprzez cenę odtwarzacza. Serwisy te oferują cała gamę opcji oraz możliwości wyboru odpowiedniego sprzętu czy to AGD czy to RTV czy to GSM. Kupując jakikolwiek sprzęt zawsze warto odwiedzać takie strony, znajdziemy tam nie tylko telefony komórkowe czy tez mp3 ale również cyfrowe dyktafony, odtwarzacze przenośne DVD czy też nawigacje satelitarne. Bardzo duża funkcjonalność oraz mnogość ofert zagwarantuje nam iż ceny tam znalezione będą najniższe i że na pewno kupimy nasz telefon komórkowy czy odtwarzacz MP3 bardzo tanio.

Zakup odtwarzacza mp3

Wielokrotnie chcieliśmy kupić sobie odtwarzacz MP3 lub też odtwarzacz MP4 ale nigdy nie wiedzieliśmy jak do tego się zabrać. Na rynku istnieje wielu znanych producentów odtwarzaczy MP3 takich jak Apple, Creative, Philips, Sony, Samsung, Thomson, a jeszcze więcej jest producentów nikomu nie znanych. Wybór więc może nie być łatwy. Warto też zastanowić się jakie funkcje musi posiadać MP3 oraz do czego musi nam służyć. Jednym z głównych kryteriów musi być wybór pomiędzy sposobem zasilenia. Istnieją odtwarzacze które zasilane są mała bateryjką jak również odtwarzacze zasilane wbudowanym akumulatorem. Te drugie są o wiele bardziej praktyczniejsze gdyż naładowanie ich może nastąpić poprzez złącze USB bądź też poprzez gniazdko elektryczne. Innym ważnym czynnikiem jest wyposażenie odtwarzacza MP3. Odtwarzacz taki może posiadać więcej funkcji niż tylko odsłuchiwanie muzyki, możemy użyć go jako dyktafonu, jako urządzenia do odsłuchiwania radia czy czytania elektronicznych książek. Może również posłużyć jako mini odtwarzacz krótkich filmów. Niektóre odtwarzacze są wyposażone w mały kolorowy wyświetlacz. Chcąc oglądać filmy na odtwarzaczu przenośnym warto zastanowić się nad kupnem MP4. Odtwarzacz taki pozwoli nam na oglądanie filmów na nieco większym kolorowym wyświetlaczy a także spełni każde wymagania co do odtwarzacza mp3. Odtwarzacze MP4 tak samo mają wbudowane radio czy dyktafon. Ponadto mogą mieć inne funkcje takie jak gry czy też książkę telefoniczną. W zależności od naszego wyboru warto też zwrócić na moc wyjściową słuchawek oraz jakość dźwięku. Ważne jest aby odtwarzacz nasz poprawnie odtwarzał muzykę. Wiele odtwarzaczy mp3 czy też mp4 są bardzo małe i poręczne przez co mieszczą się w każdej kieszeni, niemal każdy odtwarzacz możemy zawiesić na szyi używając do tego specjalnej smyczy. Dla bardziej wymagających możemy użyć specjalnych pokrowców co uchroni nasz odtwarzacz muzyki przed zarysowaniami. Nie śpieszmy się z kupowaniem odtwarzacza zawsze warto chwilkę się zastanowić i pomyśleć na wyborem odpowiedniego modelu.

Odtwarzacze mp3/mp4

Mp3Hitem w dziedzinie elektroniki stały się przenośne odtwarzacze muzyki. Na początku zadebiutowała firma Panasonic wraz ze swoim odtwarzaczem kaset magnetofonowych walkman. Był to niewątpliwie przełom w dziedzinie przenośnych odtwarzaczy i ogromny boom na rynku. Wraz z rozwojem techniki firmy poszły jeszcze dalej i zaczęły produkcję odtwarzaczy przenośnych na płyty CD. Przez długi czas królowały na rynku odtwarzaczy przenośnych i pozwalały na przyjemne i łatwe słuchanie muzyki. Później odtwarzacze CD pozwalały na odtwarzanie muzyki z płaty na których nagrane były pliki w formacie MP3. Największym jednak przełomem stały się przenośne małe odtwarzacze MP3 z pamięcią wewnętrzną. Pierwsze odtwarzacze MP3 nie przekraczały wielkości pudełka zapałek i były zasilane małymi bateriami. Technika dążyła do coraz to bardziej zminiaturyzowania odtwarzaczy dzięki czemu obecnie są wyjątkowo małe i cienkie. Wbudowany akumulator do odtwarzacza MP3 pozwolił go zmniejszyć do maksimum oraz ładować w prosty sposób poprzez złącze USB w komputerze. Odtwarzacze MP3 pozwoliły nie tylko na słuchanie muzyki w formacie mp3 ale także na słuchanie radia i w prosty sposób zarządzanie swoimi plikami. Dalszym osiągnięciem było wydanie na rynek odtwarzaczy MP4. Odtwarzacze te pozwoliły nie tylko na słuchanie muzyki ale także odtwarzanie filmów video. Odtwarzacze MP4 pozwoliły na zarządzanie teledyskami oraz ulubionymi filmami w wersji przenośnej. Głowna cechą odtwarzaczy MP4 był duży kolorowy wyświetlacz oraz dobra bateria która pozwalała na długie użytkowanie odtwarzacza MP4. Choć współczesne telefony komórkowe posiadają podobne funkcje jak odtwarzacze MP3 czy odtwarzacze Mp4 to nie straciły one na swojej popularności. Ciągle są produktem poszukiwanym i dobrze sprzedającym się. Chcąc kupić odtwarzacz MP3 na pewno znajdziemy wiele sklepów czy aukcji internetowych gdzie te tak popularne sprzęty elektroniczne są dostępne w wielu modelach, kolorach i funkcjach. Odtwarzaczy na rynku mamy naprawdę duży wybór.

Gadżety na prezent, co wybrać?

Telefony,mp3,i inne gadżetyWielu z nas bardzo często ma problem z kupieniem odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby. Poniżej spróbuje przedstawić kilka pomysłów, na które być może nikt nie zwrócił uwagę. Jak wiemy najbardziej przydają się przedmioty codziennego użytku. Takim przedmiotem niewątpliwie jest telefon komórkowy. Telefon komórkowy może stać się bardzo miły prezentem. Na rynku jest wielu producentów telefonów a każdy z modeli różni się od siebie. W zależności od preferencji użytkownika możemy wybierać spośród telefonów marki Nokia, Sony, Motorola, Samsung czy telefonów komórkowych marki LG. Telefon jako prezent jeśli tylko się spodoba może służyć naszej bliskiej osobie nawet kilka lat. Innym prezentem może być zakup odtwarzacza MP3. To urządzenie świetnie sprawdza się wśród wszelkich maniaków muzyki. W urządzeniu MP3 możemy słuchać nie tylko muzyki ale również słuchać radia czy też używać do czytania publikacji w postaci e-book. Bardziej zaawansowanym urządzeniem przenośnym jest urządzenie odtwarzania muzyki jak również odtwarzania filmów video, MP4. Urządzenie MP4 pozwala cieszyć się nam ulubionymi teledyskami lub filmami pełnometrażowymi. Urządzenie MP4 to nie tylko słuchanie muzyki czy też oglądanie filmów, ale także możliwość czytania publikacji elektronicznych, słuchania radia czy grania w proste gry. Dzieci na pewno zachwycimy przenośna konsolą gier, która daje możliwość korzystania z gier w każdym miejscu. Konsole gier pozwalają na zabawę dzieciaka w podróży co może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wśród wielu elektronicznych gadżetów obok telefonów komórkowych, urządzeń MP3 czy też urządzeń przenośnych Mp4  znajdują się bardzo przydatne nawigacje satelitarne GPS. Nawigacje takie możemy wykorzystać nie tylko w samochodach czy innych środkach komunikacji, ale równie dobrze mogą zdać rezultat jako nawigacja na rowerze czy też nawigacja piesza. Przy zakupie telefonu komórkowego możemy również zwrócić uwagę czy ten telefon nie posiada już nawigacji satelitarnej, ostatnio jest to jedna z nowości w telefonach komórkowych.

Gadżety do telefonów komórkowych

Gadżety do telefonówWielu z nas żyje w świecie, który wymaga od nas dużej mobilności. Ciągłego ruchu a przy tym koniecznej komunikacji. Świetnie w tej sprawie spisują się urządzenia o nazwie telefony komórkowe. Telefony komórkowe pozwalają na komunikację niemal z każdego miejsca na świecie.  Stają się bardzo przydatne gdy chcemy być w kontakcie z firmą, bliskimi lub gdy potrzebujemy załatwić jakąś sprawę przez telefon. Telefon komórkowy to świetnie narzędzie do zrobienia rezerwacji samochodu, zarezerwowania biletu lotniczego czy zamówienie taksówki. Dla podróżujących z telefonami komórkowymi wynaleziono mnóstwo przydatnych gadżetów ułatwiających używanie. Przede wszystkim są to różnego rodzaju pokrowce, które w łatwy sposób pozwolą nam przypięcie telefony do paska a co ważne uchronienie naszego telefony komórkowe przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Innym przydatnym urządzeniem gdy korzystamy z telefonów komórkowych jest ładowarka samochodowa, pozwala nam naładować nasz telefon komórkowy gdy  często jesteśmy w podróży. Prawo zakazuje korzystania z telefonów komórkowych w czasie prowadzenia samochodu, dlatego też bardzo pomocne staja się urządzenia typu bluetooth. Za pomocą tego urządzenia możemy korzystać z przenośnego zestawu głośnomówiącego lub też małej słuchawki włożonej w ucho. Zbędne jest w tym wypadku trzymanie telefonu komórkowego przy uchu. Aby korzystać z funkcji bluetooth musimy sprawdzić czy aby na pewno nasz telefon komórkowy posiada taką funkcję. W innym wypadku zawsze możemy skorzystać z zestawu na kabel. Dużym zainteresowaniem też cieszą się ładowarki, które pozwalają na ładowanie telefonu komórkowego za pomocą korbki. Ładowarki te są szczególnie przydatne podczas podróży w miejsca gdzie nie ma elektryczności np. na podróże rowerem czy wypad pod namiot. Wybierając telefon komórkowy nie jesteśmy skazani tylko na jego działania, istnieje pełno gadżetów które pozwolą nam urozmaicić jego wygląd czy funkcjonalność. W bardziej zaawansowanych telefonach możemy instalować nowe oprogramowanie powiększając tym jego funkcjonalność.

Urządzenia przenośne nowej ery

Odtwarzacz mp3Każdy z nas próbuje ułatwiać sobie życie tak bardzo jak to jest możliwe. Z pomocą od dawien dawna idzie nam technologia a w szczególności dziedziny informatyczna oraz elektroniczna. Wszyscy starają się posiadać urządzenia które mogą wykorzystać w życiu czy to mają pomóc im w pracy czy też ułatwić życie rozrywkowe. Najpopularniejszym urządzeniem dwudziestego pierwszego wieku jest telefon komórkowy. Pozwala nam na komunikowanie się z każdego miejsca na świecie z każą osobą która posiada jakikolwiek telefon. W dzisiejszych czasach wiele osób powie, że życie bez telefonu komórkowego to jak życie bez ręki. Telefony komórkowe to nie tylko rozmowy czy wysyłanie smsów. Read the rest of this entry »