Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum kategorii: ‘Internet’

Domeny internetowe – czy jeszcze można zarobić ?

Domeny internetowy to nic innego jak po prostu adres który wpisujemy w przeglądarkę internetową , za pomocą której zostajemy przekierowani na interesującą nas stronę www którą chcemy obejrzeć w danej chwili. Jak wiadomo domeny internetowe to nie tylko nazwy firm , ale bardzo atrakcyjne nazwiska , nazwy własne oraz różnego typu popularne skróty łatwo wpadające do głowy , oraz nie raz bardzo ciekawie brzmiące.

Domeny internetowe to również świetny interes, mogą to być tanie domeny lub domeny dla firm.. Aby się o tym przekonać wystarczy od czasu do czasu poczytać portale branżowe które non stop informują o ciekawych tranzakcjach na rynku domen. W pewnym sensie domeny internetowe przypominają nieruchomości , gdyż są tak naprawdę domem dla naszej witryny internetowej. Kiedy mamy już własną domenę możliwe jest przeniesienie domeny do inne go rejestratora. Czasem jest to spowodowane sporymi różnicami w cenach, ponieważ domeny bardzo się cenami różnią u różnych operatorów.

Świat internetu

W Polskim internecie już nie raz mieliśmy doczynienia z wielomilionowymi tranzakcjami na rynku domen wtórnych czyli takich zarejestrowanych wcześniej przez pewną osobę w celu jak się można zapewne łatwo domyśleć , późniejszej odsprzedaży z zyskiem, domeny regionalne nie osiągają takich cen ale globalne tak. Domeny europejskie również potrafią byćbardzo drogie a dla odmiany najtańsze domeny to takie, które są na darmowych serwerach, nawet jeśli będziemy mieli super stronę internetową to nie możemy liczyć na to że otrzymamy za nią jakąś wysoką cenę.

Domeny i hostingu bardzo się między sobą różnią, zarówno cenami jak i możliwościami. Ogólnie domeny internetowe mogą być dobrym sposobem na inwestycje i poniekąd przypomina to inwestowanie w nieruchomości. Tutaj nabywając raz adres internetowy i go przedłużając co rok mamy pewność że nikt inny nie będzie miał takiej samej domeny. Pamiętajmy że dobre domeny internetowe są warte setki tysięcy złotych, być może kiedyś uda się i Tobie trafić na takie cudo.

Inwestycje w domeny

Kto więc może zostać inwestorem na rynku domen internetowych? Praktycznie każdy. Ceny rejestracji domen internetowych są na tyle atrakcyjne , iż bez żadnej wielkiej promocji możemy zarejestrować wybrany adres internetowy , tak aby móc go później sprzedać z zyskiem, do takich inwestycji potrzebujemy domeny i hostingu, żeby zawiesić reklamę. Potem jak ją sprzedamy pozostaje tylko cesja domeny. Wolne domeny możemy sami rejestrować i jest to bardzo łatwe, domeny internetowe rejestrujemy u operatorów.

Jest ich na rynku bardzo wielu więc warto wybraćtakiego, który nam pasuje. Oczywiście w przypadku nie sprzedania domeny internetowej po roku czasu możemy taki adres przedłużyć ( zwykle jest to około trzykrotność pierwotnej rejestracji domeny lub w przypadku gdy domena nam nie pasuje możemy taki adres po prostu pożucić nie zważając na konsekwensje. Są oczywiście wyjątki od tej reguły – warto więc czytać uważnie regulaminy rejestratorów domen , gdyż posiadając ich więcej , nawet małe kwoty bywają w tym biznesie istotne.

Profesjonalne tworzenie stron www

7Tworzenie stron internetowych to niezwykle czasochłonny i bardzo skomplikowany proces. Tym mogą zajmować się tylko profesjonaliści, którzy doskonale będą znali się na tym. Użytkownicy Internetu przeglądając jaką stronę internetową widzą tylko dużo tekstu, obrazków i innych ciekawych rzeczy, jednak zapewne nie zastanawiają się oni skąd to się wzięło. Za wyglądem każdej strony internetowej stoi kod, napisany przez doświadczonego programistę.

Strony internetowe tworzy się w specjalnym języku: html, xhtml lub php. Te języki są dość skomplikowane i aby nauczyć się nimi sprawnie posługiwać, trzeba mieć lata doświadczenia. Tworzenie stron www jest również niezwykle kosztowne, ponieważ czasem może osiągnąć kwotę nawet kilku tysięcy złotych. Aby stworzyć idealna stronę, która zawsze będzie działała bezawaryjnie czasem trzeba poświęcić bardzo dużo czasu. Ważne jest właśnie, aby ona się nie zawieszała oraz nie była zbyt skomplikowana, ponieważ wtedy nie każdy będzie potrafił ja obsługiwać. Tworzenie stron internetowych jak widać się właśnie niezwykle skomplikowanym zajęciem, którego raczej nie można nauczyć się w jeden tydzień, Tego uczy się przez lata i stale należy podnosić swoje umiejętności, aby być na bieżąco z wszelkimi nowymi trendami.

Serwer wirtualny

Serwer wirtualny

Serwer wirtualny w odróżnieniu od serwera fizycznego posiada pewien poziom separacji dzięki czemu znajduje się na serwerze wraz z innymi VPS'ami. Zdecydowanie posiada również dużo większą ilość certyfikatów no i oczywiście te wszystkie czynności mają przełożenie na jego poprawne działanie. Zdecydowaną zaletą serwera wirtualnego jest udostępnienie większości adresów IP. Serwer wirtualny idealnie nadaje się do stron internetowych, które charakteryzują się mniejszym ruchem i potężne witryny przez które przewija się codziennie tysiące użytkowników. Jednym z poważniejszych minusów serwerów wirtualnych jest mała ilość pamięci. Przekłada się to na problemy związane z ilością wywołań ciężkich. Takie wywołania potrzebują dużej ilości pamięci czego właśnie serwerom wirtualnym brakuje. Jednak jeżeli chodzi o małe i średnie strony internetowe na których ruch jest na poziomie optymalnym i nie przekracza pewnej normy to serwery wirtualne będą doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli takich witryn.

Co nam daje pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron ma na celu uzyskanie przez konkretną stronę internetową jak największej pozycji w Internecie, a dokładniej, to w konkretnych wyszukiwarkach internetowych. pozycjonowanie dąży do tego, aby link do danej strony, po wpisaniu w wyszukiwarkę danej frazy, znajdował się na jak najwyższej pozycji. Dzięki temu jest szansa na to, że dużo osób będzie otwierało ten link, zainteresuje się i skorzysta z danej oferty. Pozycjonowanie stron jest obecnie jedną z najlepszych form reklamy w Internecie. Praktycznie każda nowo powstająca firma zawsze zakłada sobie własną stronę internetową. Muszą jednak oni zainwestować też w pozycjonowanie tej strony, bo sama strona może niewiele dać. Większość osób jako główną wyszukiwarkę na pozycjonowanie wybiera Google. Ta wyszukiwarka jest najczęściej używana przez internautów. Pozycjonowaniem powinni zajmować się profesjonaliści, aby ten proces przyniósł pożądane rezultaty. Pozycjonowanie jest niezwykle skuteczna forma reklamy, ponieważ trafia do bardzo szerokiego grona odbiorców, a przy jest dyskretna, ponieważ nikomu się nie narzuca.

Płatne serwery

Płatne serwery

Jeszcze kilkanaście lat temu internauci korzystali głównie z bezpłatnych serwerów i w ogóle z darmowych rozwiązań internetowych. Na dzień dzisiejszy sytuacja się drastycznie zmieniła, ponieważ coraz większa ilość ludzi korzysta z płatnych zastosowań, a dzieje się tak, że większość ludzi, którzy prowadzą poważniejsze działania w internecie wolą zainwestować więcej by mieć gwarancje lepszej jakości, a także by ich wymagania zostały w pełni spełnione. Profesjonalne strony internetowe przede wszystkim stoją na płatnych serwerach, które dają użytkownikowi zdecydowanie więcej możliwości. Dzięki płatnym serwerom użytkownicy mogą sobie pozwolić na dużo ciekawsze zastosowania swojej witryny, a co najważniejsze na szybszą reklamę. Oczywiście w sieci istnieje więcej stron, które bazują na bezpłatnych serwerach, ale poważniejsi użytkownicy korzystają z płatnych rozwiązań. Koszt płatnego serwera wcale nie jest wysoki dlatego też może coraz więcej internautów decyduje się na jego zakup.

Strona internetowa

Strona internetowa

Na dzień dzisiejszy w internecie istnieje miliony stron internetowych, które rywalizują ze sobą o miano najpopularniejszej. W tym celu by jak najszybciej usprawnić wydajność, a także indeksowanie strony internetowej właściciele stron internetowych decydują się na płatną domenę i hosting, ponieważ takie witryny przeglądarki lubią najbardziej, a mianowicie ich page rank wzrasta dużo szybciej niż dzieje to w przypadku stron, które bazują na darmowych hostach. Zaprojektowanie własnej strony internetowej nie jest już tak trudnym elementem jak kiedyś bowiem wystarczy zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami HTML, a także przygotować sobie odpowiedni szablon. Stworzenie normalnej strony internetowej bez wielu udoskonaleń zajmie kompletnemu laikowi około dwóch może trzech dni. Też z tego powodu w internecie jest bardzo dużo stron internetowych, których założenie nie sprawia większych problemów ich właścicielom. Dzięki własnej stronie internetowej możemy dowolnie reklamować swoje produkty i samego siebie.

Jaki serwer pod stronę firmową?

1. Jaki serwer pod stronę firmową?

Jeśli nie masz strony www, to w dzisiejszym świecie tak, jakbyś po prostu nie istniał. Wbrew pozorom to nie jest jakieś abstrakcyjne stwierdzenie, ale fakt potwierdzany przez specjalistów od marketingu. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce więc mieć swój własny portal internetowy. I nic dziwnego, że tak wiele z nich szuka informacji o tym, które serwery będą najlepsze na postawienie na nich własnej witryny i dające przy tym gwarancję bezawaryjnego działania przez cały czas.
Coraz częstszym rozwiązaniem jest stawianie takiego serwera samodzielnie, bez wykupowania miejsca w znanych portalach hostingowych i w serwerowniach. Pozwala to twórcy strony na spore oszczędności, o ile posiada on odpowiednie komputery, sprzęt elektroniczny i całe oprogramowanie niezbędne do obsługi takiego internetowego serwera. Z reguły jednak pod zwyczajną stronę firmową nie trzeba jakiejś wielkiej przestrzeni dyskowej i pojemnego serwera – w ogromnej części przypadków wystarczy zwyczajny plan hostingowy wykupiony w jednej z tańszych firm, zaś dopiero przy rozwoju firmy można zainwestować w droższe rozwiązania technologiczne.

SEO – niezwykle ważna usługa

3Seo to w rozwinięciu Search Engine Optimization, czyli optymalizacja stron WWW pod kątem wszystkich wyszukiwarek internetowych. SEO to inaczej zestaw ciągłych oraz długofalowych działań, które są związane z optymalizacją serwisu internetowego, których celem jest zapewnienie widoczności dla osób poszukujących informacji o tego typu ofercie.

Seo można inaczej nazwać też pozycjonowaniem, ponieważ również ma ono na celu podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarce internetowej. Seo powinno być uwzględniane już przy tworzeniu serwisu internetowego, ponieważ jest to niezwykle korzystny proces. Seo przynosi bardzo korzystne rezultaty, a w dodatku przeprowadzenie tej optymalizacji jest niezwykle tanie. Tą optymalizację może przeprowadzić każdy kto umie tworzyć np. serwisy internetowe.

Po przeprowadzeniu optymalizacji na daną witrynę internetową trafiają potencjalni klienci i istnieje spora szansa, że oni skorzystają z proponowanym im usług. Jednak klienci zaglądają tylko do około pierwszych dziesięciu wyników wyszukiwania, dlatego warto się pozycjonować.

Apteki internetowe – czy warto z nich korzystać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup leków przez Internet. Ma to oczywiście swoje wady i zalety, jednak większość osób tą możliwość ocenia jako niezwykle pozytywną. Apteki internetowe są przede wszystkim niezwykle komfortowe. Zakupy w takiej aptece są niezwykle wygodne i całą transakcję można przeprowadzić nie ruszając się z fotela. Apteki internetowe czynne są 24 godziny na dobę. Zamówione produkty przynosi pod drzwi listonosz albo kurier. Zakupy w takiej aptece pozwalają również zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie traci się czasu na samo dojście do tego sklepu, a także na stanie w kolejce przed osobami, które zastanawiają się jaki syrop na kaszel wybrać. Ponadto apteki internetowe są niezwykle korzystne z tego względu, że tam pojawiają się bardzo niskie ceny, wręcz są one konkurencyjne do tych proponowanych przez tradycyjne apteki. Oprócz tego w aptekach internetowych wszystkie produkty są dokładnie opisane, dlatego na spokojnie można się zastanowić czy warto kupować właśnie ten produkt.

Promocje online i ich popularność

Obecnie mnóstwo osób korzysta z Internetu, dlatego wszystkie strony internetowe są bardzo rozwinięte. Ludzie są niezwykle wygodni i mnóstwo spraw załatwiają właśnie przez Internet. Najbardziej rozpowszechnione są zakupy przez Internet, dlatego też tam ludzie wyszukują różnych promocji. Promocje w Internecie dotyczą bardzo różnych produktów. Mogą to być ubrania, gry, kosmetyki, sprzęt elektroniczny czy też wyjazdy na ferie bądź wakacje. Promocje online są wielkim chwytem dla kupujących i bardzo dużo osób korzysta z tych promocji. Często pojawiają się tam promocję nawet do 70 %, jednak produkty obniżone o takie kwoty bywają bardzo szybko rozchwytywane. Promocje te również znacznie zachęcają kupujących do korzystania z usług danego sklepu również w późniejszym czasie. Promocje bardzo przyciągają nowych klientów, co korzystnie wpływa na obroty finansowe danej firmy bądź sklepu. Niestety jednak promocje zazwyczaj nie trwają zbyt długo, dlatego trzeba na bieżąco śledzić wszystkie oferty sklepów i szybko decydować się na proponowane przez nich produkty.

Witamy w społeczeństwie informacyjnym!

Witamy w społeczeństwie informacyjnym!

Każdy wiek jest nazwany stosownie do swojego osiągnięcia. Mieliśmy więc już wiek oświecenia, ale też i wiek propagandy, wiek wielkich wojen. Wiek XXI niewątpliwie różni się od wszystkich tych, które już były: wiek XXI to wiek społeczeństwa informacyjnego.

Wszystko za sprawą postępu i umiłowania mądrości. Technologia IT rozwija się bardzo prężnie, ludzie zewsząd są nią otoczeni, jedynym więc wyjściem z sytuacji jest nauka korzystania z dobrodziejstw i możliwości, które daje nowa technika. Społeczeństwo cyfrowe to takie społeczeństwo, które potrafi korzystać z sieci internetowej i zasobów, które są w niej zgromadzone. Co więcej społeczeństwo takie stawia na technologię i promuje nowe rozwiązania techniczne, korzysta z narzędzi cyfrowych, aby uzyskać nowe informacje. Dba się więc o rozwijanie i doskonalenie umiejętności związanych z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Społeczeństwo cyfrowe stawia w pełni na nowoczesność i cyfryzację. Czy jest to kierunek rozwoju słuszny, pokaże dopiero przyszłość, wszystko jednak wskazuje na to, że byliśmy wręcz skazani na powstanie społeczeństwa informacyjnego.

Czym jest technologia IT?

Czym jest technologia IT?

W dobie coraz większej cyfryzacji i globalizacji łatwo zagubić się, niczym w gąszczu dżungli. Gdy człowiek zagapi się choć na moment pojawiają się nowe technologie, wdrażane są nowe programy, używa się nowych nazw. Łatwo jest stracić głowę w tym gąszczu. Bo, np. co to jest ta cała technologia IT?

Pod obcą nazwą kryje nic innego, tylko szeroko rozumiana technologia informacyjna. Gdyby chcieć utworzyć jej definicję, należałoby zaznaczyć, że jest to połączenie informatyki i komunikacji, poza tym zawiera ona w sobie zagadnienia związane z przetwarzaniem informacji, które nota bene, samo w sobie również jest pojęciem dość szerokim. Dzięki temu, że opracowała ona i udostępnia odpowiednie narzędzia, niemal każdy użytkownik może przechowywać, gromadzić, selekcjonować i analizować i przekazywać innym pewne dane.

Bardzo możliwe, że technologia IT ma przed sobą świetlaną przyszłość – prawda jest taka, że już teraz nie możemy obejść się bez gadżetów takich jak laptop, komórka czy tablet, a one jak żadne inne urządzenia nadają się do korzystania z dóbr technologii informacyjnej.

Komputery dla inżynierów

Inżynier, a więc osoba z wyższym technicznym wykształceniem, zajmująca poważne stanowiska w firmie. W rozwijającym się sektorze przemysłu i usług inżynierowie są bardzo potrzebni, szczególnie Ci najbardziej uzdolnieni, badającymi niezliczone procesy naturalne, jak i przemysłowe.
Inżyniera wyobrażamy sobie, jako człowieka chodzącego w kasku, mające ogromna wiedzę techniczną, potrafiącego rozwiązać każdy problem natury technicznej. Jednak w obecnej sytuacji rozwoju technologii, specjaliści nieco zmienili swój sposób rozwiązywania problemów.
Pamięć ludzka jest wadliwa, nie potrafi wykonać równocześnie, tylu obliczeń ile byśmy chcieli. Dlatego, współcześnie to komputer wykonuje większość obliczeń, a inżynier jedynie zadaje konkretne obliczenia do wykonania maszynie. Nie oznacza to, jednak że specjaliści są niepotrzebni. Trzeba posiadać niebywałą wiedzę, na temat analizowanego problemu, by poradzić sobie ustaleniem konkretnych warunków przebiegu procesu, i analizy wyników, które wykaże komputer.
Jaki komputer potrzebny jest do takich obliczeń? Na pewno są to inne komputery, aniżeli te służące do grania w najnowsze gry dostępne na rynku. Taki komputer, potrzebuje dużo pamięci i bardzo dobrego procesora, a najlepiej dwóch procesorów o kilku rdzeniach. To co ważne dla graczy, czyli karta graficzna w obliczeniach odgrywa mało istotną role. Obecnie pojedynczy rdzeń procesora, nie jest wstanie uciągnąć takiej ilości obliczeń jakiej na ogół potrzebuje badacz. Bardzo często obliczenia prowadzone są na kilku komputerach jednocześnie, by przyśpieszyć cykl obliczeniowy. Dzieli się badany obiekt, na poszczególne części i w każdej części skrupulatnie zlicza się numerycznie zachodzące tam zjawiska.
Popularne wśród inżynierów, jest modelowanie. Stwarza się w niesamowicie rozbudowanych oprogramowaniach interesujący nas model, zadaje warunki przebiegu i obserwuje zachodzące tam zjawiska. Tym sposobem optymalizuje się poszczególne części dla przemysłu, badając na przykład rozkład temperatury przepływającego gazu w rurze.

Elektronika w sporcie

Sport to zdrowie – jedne z najbardziej popularnych przysłów. Uprawianie sportu wzmacnia nasze mięśnie, poprawia sylwetkę, krążenie, sprawia, że czujemy się lepiej. Można pomyśleć, że z sportem mało wspólnego ma elektronika. Jednak w XXI wieku elektronika przydaje się nawet w sporcie.
Cały świat elektryzuje się rozgrywkami piłkarskimi, takimi jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, czy Liga Mistrzów. Piłkarze biegają za piłką, strzelają bramki ku uciesze widzów. Elektronika pojawia się nawet w piłce nożnej. Ostatnio głośno było o decyzji FIFA, odnośnie wprowadzanie elektronicznego systemu, dzięki któremu sędziowie otrzymają sygnał, czy piłka przekroczyła linię bramkową w sytuacjach spornych. To dobra decyzja działaczy, ponieważ nie jednokrotnie drużyny były krzywdzone, kiedy prawidłowo zdobyty gol nie został uznany. W ten sposób uniknie się przynajmniej części kontrowersji towarzyszących meczom piłkarskim.
Ciekawostka jest również fakt, że w butach piłkarzy są elektroniczne czujniki, które mierzą jaką odległość pokonali oni w ciągu całego spotkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kibic dowiaduje się kto był najbardziej zapracowanym piłkarzem. Jest to tez istotna informacja dla trenera, czy dany zawodnik dał z siebie wszystko w danym spotkaniu.
Nawet zwykle bieganie, nie obejdzie się bez elektroniki. Zaczyna się od zwykłego zegarka, którym mierzymy czas w którym pokonaliśmy określoną odległość. Nie tak dawno, powstała całkiem ciekawa aplikacja na telefon wykorzystująca sygnał GPS. Mierzy ona odległość jaka przebiegliśmy, czas w którym tego dokonaliśmy oraz z jaką prędkością średnia się poruszaliśmy. Aplikacja nazywa się endomondo i powstała z myślą o ludziach czynnie uprawiających sport.
Modne staje się także pulsometr. Biegacze pokonując kolejne kilometry mierzą sobie puls i informację jak bardzo obciążają organizm. Otrzymamy informację na ile rzetelnie wykonaliśmy trening. Istnieją pulsomierze, które trzeba założyć na klatkę piersiową, ale są tez takie, które mierzą puls z nadgarstka lub palca.

Wojna o użytkownika

Czasy starych dobrych gier na dyskietki odeszły. W pamięci starszych pokoleń na zawsze pozostaną gry takie jak Mario, czy chociażby samoloty. Obecnie na rynku gier telewizyjnych, królują playstation, Wii, oraz konsola Microsoftu – Xbox. Do tej trójki dołączają oczywiście, sprawdzone Pc-ety.
Na rynku polskim liczą się przede wszystkim Xbox i playstation. Do teraz na forach internetowych trwa walka zwolenników 360 od Microsoftu oraz Playstation 3. Trzeba przyznać, że jedno i drudzy mają swoje rację, jednak tak naprawdę z tych dwóch konsol ciężko wybrać tą lepszą. Obie posiadają zarówno zalety i wady względem siebie. Amerykańska konsola jest tańsza względem swego japońskiego odpowiednika, jednak stosunkowo więcej gier jest na playstation. Trzeba zaznaczyć jednak, że najważniejsze gry roku, reklamowane w mediach wychodzą przeważnie na obie konsole, jak i wersje komputerowe.
Nieco inaczej było w ostatnim czasie, kiedy jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, a nawet i kilku lat – GTA V wyszło tylko w wersji na konsole. Graczy używający stacjonarnych komputerów, musieli obejść się smakiem i poczekać na swoja kolej. Oczywiście jest to duży plus marketingowy dla producentów konsoli, ponieważ najbardziej zagorzałych fanów serii GTA skusiła gra, i gotowi byli zapłacić blisko tysiąca złotych za nowa konsolę.
Gra z pewnością spełniła oczekiwania fanów, wprowadzając wiele nowości i konstruując ciekawą i zaskakującą fabułę gry. Oczywiście kilka dni po premierze, od razu odezwały się głosy zwolenników jednej jak i drugiej konsoli, że gra została lepiej zrobiona na japońską lub amerykańską wersje konsoli. Jednak śmiało można stwierdzić, że gra na obu sprzętach działa wyświecicie i ni tylko cieszyć się rozgrywka.
Wiele mówi się także o interaktywnej zabawie z konsolą. Chodzi mianowicie o granie za pomocą ruchów ciała, a nie klasycznego pada. Gry tego typu są fantastyczną sprawa, do zabawy w gronie znajomych. Tutaj amerykański odpowiednik spisuje się lepiej, pozwalając na bardziej kontrolowane ruchu.

Samochodowe problemy z elektronika

Historia samochodu nie jest zbyt długa, pod koniec XIX wieku Gottlieb Daimler zbudował pierwszy czterosuwowy silnik spalinowy. Jako paliwo służyła benzyna. Od tamtego czasu stopniowo zaczęto produkować samochody osobowe, które oczywiście bardzo różniły się od tych współczesnych. Na początku były wzorowane na powozach konnych, takich jak bryczki.
Obecne pokolenia pamiętają jeszcze zapewne polonezy, duże fiaty, czy syrenki podróżujące po drogach polski. A jeżeli nie, to któż nie pamięta starego zasłużone fiata 126p, zwanego potocznie maluchem.
Obecne samochody to zupełnie inna bajka, w tamtych nie było praktycznie elektroniki. Dzisiaj, samochody opuszczające linie produkcyjną są już w pełni zelektronizowane, posiadają na swoich pokładach, nawet własne komputery.
Po co właściwie elektronika w samochodzie? Przecież samochody jeździły, bez problemu bez jakichkolwiek elektronicznych urządzeń. Wszystko jednak dla naszej wygody, komfortu i bezpieczeństwa. Mając nowoczesny samochód, dość szybko przywykniemy do wygodnego elektronicznego sterowania klimatyzacją, czy nawigacją. Wyświetlane informacyjne ikonki na tablicy rozdzielczej samochodu, także są niezwykle pomocne.
W czym elektronika może pomóc, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu? Można wiele się nad tym rozwodzić, jednak do z całą pewnością najważniejszych rzeczy nalezą poduszki powietrzne oraz układ przeciwblokujący ABS. System diagnostyczny informuje nas także, o usterkach samochodu, wysyłając nam ostrzeżenie. Dość popularne, a także bardzo skuteczne są lampki zapalające się w momencie kiedy mamy otwarte lub niedomknięte jedne z drzwi samochodu, lub kiedy nie zapieliśmy pasów bezpieczeństwa.
Jednak jak to już bywa z nowinkami technicznymi, mają one tez wady. Chodzi mianowicie o to, że im więcej mamy urządzeń, czujników w samochodach, tym więcej mamy potencjalnych rzeczy do zepsucia się w pojeździe. Szczególnie w francuskich samochodach istnieje duży problem, w momencie kiedy siada elektronika, ponieważ blokuje samochód na tyle skutecznie, że nie jesteśmy wstanie się nim przemieszczać.

Komputer niezbędnością naszych czasów

Cofając się kilkaset, a nawet kilkadziesiąt lat wstecz nikt nie myślał o komputerach Były one zupełnie obca społeczeństwu, które zajęte było zupełnie innymi rzeczami. Wcześniejsze pokolenia pamiętają bieganie za piłka, niezwykle ciekawe zabawy na podwórku z kolegami, koleżankami.
Obecnie komputery użyteczne są w każdym aspekcie życia. Tak szybko i skutecznie zdobyły rzesze zwolenników, że dzisiaj tak naprawdę nikt nie wyobraża sobie życia bez tych maszyn. Poczynając od najmłodszych komputery służą do zabawy., który maluch teraz nie wie co to komputer i nie grał w jakąś komputerową grę? Jednak zabawa to nie wszystko, komputery doskonale służą jako narzędzie edukacyjne. Najmłodsi mogą uczyć się czytać, języków obcych, czy niezliczonych faktów dostępnych w sieci.
Docierając do tematu internetu, trafiamy w nieliczone możliwości jakie daje nam maszyna z procesorem i dostępem do sieci. Kontakt z znajomymi z dalekich stron, dawno nie widzianymi przyjaciółmi, znajomymi? Żaden problem, znalezienie ich i porozumienie się z nimi za pomocą jakiekolwiek komunikatora internetowego nie stanowi żadnego problemu. Nie widzieliśmy jakiegoś meczu? Możemy sobie zobaczyć powtórkę w sieci, lub nawet znaleźć interesujące nas skróty meczy z całego tygodnia.
Wracając do tematu gier komputerowych. Śmiało można założyć, że nie tylko najmłodsi urozmaicają sobie czas w ten sposób. Wiele dorosłych, którzy dawno przekroczyli wiek czterdziestu lat, sumiennie przechodzili kolejne nowości na rynku. Pod tym względem najwyższą popularnością cieszą się gry sportowe oraz gry akcji, takie jak serie Medal of honor, czy Call of Duty. Jeżeli brakuje nam wyzwań, możemy zmierzyć się z znajomymi w rozrywkach sieciowych, gdzie spotykamy się na określonym serwerze i sprawdzamy własne umiejętności.
Oczywiści komputery mimo wielu, niezliczonych zalet posiadają i wady. Głównie chodzi tu o zabieranie czasu, pogorszenie wzroku oraz spędzanie zdecydowanie mniej czasu na świeżym powietrzu. Coraz mniej spotyka się znajomych w realnym świecie, a częściej w wirtualnym.

Technologia informacyjna, czyli o tym, że szkoły idą z duchem czasu.

Technologia informacyjna, czyli o tym, że szkoły idą z duchem czasu.

Technika cały czas idzie naprzód, powstają coraz to nowe technologie, wdrażane są nowe systemy. To wielkie wyzwanie dla polskiego szkolnictwa: co zrobić, by nadążać za nowinkami technicznymi a jednocześnie spełniać najważniejsze zadanie szkoły jakim jest przekazywanie wiedzy potrzebnej do zrozumienia świata?

Placówka jaką jest szkoła to wspaniałe miejsce do wykorzystania technologii IT. Na szczęście zauważono ten fakt i postanowiono przystosować szkoły do nauki technologii informacyjnej. Technologia komputerowa stała się nie tylko przedmiotem, z którego korzystają uczniowie – technologie IT są z powodzeniem wykorzystywane przy nauce różnych przedmiotów. Ministerstwo Edukacji Narodowej wręcz zachęca nauczycieli do podjęcia trudu oswojenia się z nową technologią i wdrożenia jej w mury szkoły.

Technologia IT zastosowana w edukacji szkolnej napawa optymizmem. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań multimedialnych lekcje zyskały zupełnie nowy wymiar, a materiał, w formie przekazu bliższy współczesnemu uczniowi, jest zapamiętywany i przyswajany o wiele lepiej.

Jak wykorzystać technologię informacyjną podczas lekcji?

Jak wykorzystać technologię informacyjną podczas lekcji?

Chciałabyś być nowoczesną nauczycielką, jednak brak Ci pomysłów na to, w jaki sposób ożywić swoją lekcję i sprawić, żeby zrobiła wrażenie na uczniach? Z pomocą przychodzi Ci technologia IT. W jak sposób możesz wykorzystać ją na swojej lekcji?

Wykorzystaj szkolną pracownię komputerową jako miejsce, w którym uczniowie stworzą projekt dotyczący konkretnego tematu. Korzystając z komputerów i sieci internetowej uczniowie będą musieli dokonać procesu selekcji dostępnych materiałów, wybrania jednych a odrzucenia innych, będą musieli zastanowić się nad tym, co decyduje o tym, że treść dostępna w Internecie jest wiarygodna. Samo stworzenie projektu również będzie wymagało skorzystania z nowych technologii: przyda się obsługa poczty e – mail, znajomość podstawowych programów dzięki, którym można udostępniać lub edytować pliki online.

Technologia informacyjna zabija monotonię lekcji, sprawia, że uczeń, choć na krótką chwilę trafia z powrotem do swojego świata – do świata komputerów. Przy okazji uczy się jednak czegoś o tym lub innym bohaterze literackim, a to, ile zapamiętał dzięki tworzeniu projektu, jest miarą sukcesu nauczycielki.

Zastosowania technologii IT.

Zastosowania technologii IT.

Zazwyczaj każda rzecz bądź zjawisko ma swoje mocne i słabe strony. Tak samo jest z technologią informacyjną. Przez kilka chwil skupmy się na jej zaletach, a po chwili okaże się jak dużo zastosowań możemy dla niej znaleźć we współczesnym świecie.

Technologia IT to zestaw wspaniałych narzędzi, z których korzystają np. media. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest niemal natychmiastowe przesyłanie informacji i ich analizowanie. Na tym jednak zastosowanie IT wcale się nie kończą. Wykorzystanie technologii informacyjnej pozwala na obniżenie kosztów związanych z działalnością administracji publicznej – dzięki zastosowanym rozwiązaniom, przesyłanie informacji jest o wiele wydajniejsze, a my nie musimy wszędzie stawiać się osobiście, możemy niektóre rzeczy załatwić poprzez jedno kliknięcie.

Nowoczesne technologie rozwijają się w tak szybkim tempie, że trzeba się naprawdę bardzo postarać, by się w nich orientować. Pretendujemy do miana społeczeństwa cyfrowego – pokażmy więc, że nowoczesne technologie wcale nie są nam obce i dostrzegajmy ich zalety.

Serwer fizyczny

Serwer fizyczny

Od momentu, kiedy internet zaczął być coraz bardziej popularny wprowadzanie wszelkich udoskonaleń również odbywało się w zawrotnym tempie. Serwer fizyczny to zestaw przeróżnych podzespołów, a przed osobą fizyczną, która decyduje się na wybór takiego serwera z pewnością stoi wiele pytań. Od wyboru dobrego serwera fizycznego zależy stabilność i szybkość usług, z których zamierzamy korzystać. Co jakiś czas na rynku pojawiają się coraz lepsze udoskonalenia by użytkownicy w szczególności Ci najbardziej wymagający mogli cieszyć się wspaniała wydajnością. Klienci, którzy przechowują dużą ilość swoich danych decydują się na zakup serwerów, które mają duże dyski by swoją ilość danych swobodnie pomieścić. Drugą ważną sprawą przy wyborze serwera fizycznego oczywiście jest wspomniana szybkość, stabilność i różnorodność usług. Ponadto jeżeli chodzi o dyski to jeżeli zepsuje się jeden z dysków to serwer nadal będzie chodził na pełnych obrotach, a użytkownicy będą mogli swobodnie korzystać z wybranych przez siebie usług.

Serwery dedykowane

Serwery dedykowane

W sieci istnieje coraz więcej stron internetowych. Z dnia na dzień powstaje około kilkudziesięciu do kilkuset nowych stron internetowych. Po co ludzie zakładają strony internetowe? Przede wszystkim dlatego, że internet stał się jednym z największych podestów reklamowych na świecie. Nigdzie tak szybko nie dotrzemy do potencjalnych klientów jak przez internet. Jeżeli nasza strona internetowa będzie do tego bardzo dobrze indeksowana przez wyszukiwarkę google w zależności od tego jakie produkty sprzedajemy możemy osiągnąć niemały sukces. I to wszystko za pośrednictwem internetu, który w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Z serwerów dedykowanych korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale i blogerzy i całe mnóstwo innych zawodów. Ze względu na ilość powstałych serwerów i przeróżnych hostingów ludzie decydujący się na płatny serwer i hosting nie mogą się zdecydować co wybrać. Firmy oferujące swoje usługi w tej dziedzinie prześcigają się z dnia na dzień w coraz to nowszych i bardziej innowacyjnych zastosowaniach.

Komputery – co robić w razie awarii?

2. Komputery – co robić w razie awarii?

Chociaż żyjemy w społeczeństwie w pełni zinformatyzowanym i skomputeryzowanym, to w chwilach komputerowego kryzysu – awarii czy usterki – okazuje się nagle, że właściwie nie mamy pojęcia, jak należy się zachować. Ogromna większość osób wzywa ekspertów i specjalistów nawet do najbardziej błahych usterek, które równie dobrze można naprawić samemu.
Są oczywiście takie laptopy i komputery stacjonarne, które rzeczywiście wymagają wezwania na miejsce fachowca. Chodzi tu głównie o stare modele, do których dostęp wymaga specjalistycznych narzędzi i sprzętów oraz części dostępnych jedynie w doskonale wyposażonych punktach i serwisach naprawczych. Co ciekawe, urządzenia te są tak niezawodne, że często stawiane są na nich serwery internetowe pod jakieś większe strony www. Zazwyczaj jednak awarie komputerowe warto najpierw spróbować rozwiązać samemu, chyba że jest się kompletnym laikiem w tej dziedzinie. Dzięki temu można zaoszczędzić zarówno swój cenny czas jak i pieniądze wydane na wizytę specjalisty.

Największe serwerownie na świecie

3. Największe serwerownie na świecie

Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że największe prywatne serwerownie na świecie należą do firm działających bezpośrednio z branży informatycznej i posiadającej niezwykle rozwiniętą sieć stron internetowych. Prym pod tym względem wiodą przede wszystkim firmy takie jak Facebook i Google, agencje rządowe jak NASA czy Pentagon czy inne serwisy społecznościowe, sprzedażowe i instytucje.
Utrzymanie infrastruktury na takie serwery to zawsze koszty rzędu milionów dolarów, w które wliczają się nie tylko same sprzęty i urządzenia elektroniczne, całe serwerownie, systemy chłodzenia, ale również cała obsługa i nadzór techniczny. To również koszty przeznaczane na wymianę sprzętów i zakup nowych – komputery w takich serwerowniach potrafią bardzo szybko niszczeć, dlatego zachodzi konieczność ich częstego przeglądu, modernizacji oraz wymiany na nowsze, niezniszczone modele podatne na wysoką eksploatację. Nic dziwnego, że na utrzymanie serwerowni mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni – osoby z odpowiednim budżetem i infrastrukturą informatyczną.

Komputer stacjonarny vs. laptop

4. Komputer stacjonarny vs. laptop

Bitwa a właściwie regularna wojna między zwolennikami komputerów stacjonarnych i laptopów trwa właściwie od chwili, gdy te drugie zaczęły pojawiać się na światowym rynku. Dzisiaj w ten spór coraz częściej wkraczają również inne urządzenia elektroniczne – tablety, telefony komórkowe i smartfony.
Niewątpliwie jednak z tych wszystkich to właśnie komputery stacjonarne posiadają największe możliwości techniczne i technologiczne. Przeszkodą w byciu liderem jest dla nich jedynie ogromna toporność budowy – takiej stacjonarnej jednostki centralnej nie zapakuje się w torbę i nie zaniesie ze sobą w dowolne miejsce. Jeśli jednak planujemy postawić na nich na przykład jakieś serwery pod gry czy strony internetowe, to komputery stacjonarne okazują się najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem. Ani laptopy, ani tablety, ani tym bardziej nawet zaawansowane telefony komórkowe nie są w stanie zastąpić funkcjonalności, jakie mają stacjonarne jednostki centralne. I przez następne lata na pewno pod tym względem absolutnie nic się nie zmieni.

Cykl rozwoju strony internetowej

www-concept-1-1425525-mNa początku człowiek ma pomysł na tematykę strony www. Można ją szybko zmaterializować za pośrednictwem, chociażby darmowego WordPressa. Pisanie artykułów nie wystarczy do zdobycia wielkiego ruchu z wyszukiwarki. Pozycjonowanie stron, kreowanie gamy konkretnych linków ze zróżnicowanych źródeł stało się biznesem potężnym, zapewniającym sukces komercyjny wielu witrynom.

 

Pozycjonowaniem stron zajmujesz się samodzielnie lub zlecasz wykonanie prac wyspecjalizowanej agencji zewnętrznej. Najczęściej spotykanym motywem rozliczeniowym w tym segmencie jest efektywność wyniku lub standardowy abonament. Pozycjonowanie stron ma jeden główny cel. Zwiększyć moc portalu w wyszukiwarce. Im lepsze miejsce, przy rozpatrywaniu pewnych grup słów kluczowych, tym istotniejsza oglądalność od razu przekształcająca się w zysk webmastera. Ten pochodzi ze źródeł tj. reklamy kontekstowe, artykuły sponsorowane. Nakłady na pozycjonowanie są duże, jednak w momencie rozwinięcia solidnej struktury szybko da się wydatek odzyskać.

Pozycjonowanie daje zarobić

Sprzedaż online to rynek mocno rozwojowy. Konsumenci chętnie wybierają sklepy internetowe, aukcje, zamawiają różne usługi za pośrednictwem kontaktu wirtualnego. Zaufanie do takich praktyk rośnie. Stworzenie strony www nie wystarczy do zdobycia klienta. Trzeba wdrożyć pozycjonowanie. Zdobycie linków musi być stałe, najlepiej z powiązanych tematycznie, rzetelnych portali. Do pozycjonowania potrzeba też unikalnych tekstów, zawierających frazy kluczowe z punktu widzenia specjalizacji witryny, prowadzonej działalności ogólnie.

 

Nakłady oscylują w zakresie kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy w zależności od rozwoju komercyjnej struktury. Wielkie portale typu e-commerce wiedzą doskonale, że masowy ruch z wyszukiwarki zapewnia ogromny poziom przychodów równoważących tego typu inwestycję. Pozycjonowanie stwarza szansę. Wymaga jednak cierpliwości, strategicznego podejścia, stałości. Miejsca w rankingu bowiem nie są nigdy stałe. Trzeba o nie walczyć, a pozycjonowanie na starcie daje ogromną przewagę nad rywalami.

Strategia rozwoju strony internetowej

www-2-1165442-mZamierzasz prowadzić biznes w sieci? Musisz zacząć na początku budować profesjonalną witrynę, najlepiej z podłączonym blogiem firmowym, na którym zamieścisz istotne dla klientów informacje, a jednocześnie wskażesz rozwiązania zawierające zoptymalizowane słowa kluczowe. Oczywiście wdrażasz je do treści, aby pasowały specjalistycznie do profilu sprzedaży. Konsumenci poszukują produktów za pośrednictwem wyszukiwarki. Wyższa pozycja w Google, to praktycznie pewność unikalnych odwiedzin. Aby uzyskać taki stan, od webmastera wymagane jest pozycjonowanie stron.

 

Czynność trudna, czasochłonna, a przede wszystkim kosztowna. Pozyskiwanie linków przychodzących za pieniądze stało się normą, wielkim biznesem. Inwestycja w pozycjonowanie to jednak szybki zwrot, jeżeli oczywiście posiadasz chodliwy produkt, usługę. Będąc na pierwszej pozycji przy konkurencyjnej mocno frazie pokazujesz, że liczysz się na rynku, tworzysz wizerunek profesjonalisty. Brak skupienia na pozycjonowaniu wyklucza właściwie z możliwości osiągnięcia sukcesu.

Prosta definicja zagadnienia pozycjonowania

Marketing internetowy można wykonywać na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych, najtańszych i przynoszących najlepsze efekty jest bez wątpienia pozycjonowanie stron internetowych. Można by zapytać, dlaczego jest to sposób tani skoro nie raz trzeba płacić kilkaset złotych za osiągnięcie wysokiej pozycji na pojedynczą frazę? Pozycjonowanie jest tanie, ponieważ przy odpowiednim wyborze słów kluczowych, awans na wysokie pozycje w wyszukiwarkach powoduje, że bardzo duża liczba potencjalnych odbiorców lub klientów odwiedzi naszą stronę.

 

Pozyskanie identycznej liczby odwiedzających w inny sposób byłoby dużo bardziej kosztowne lub zajęłoby o wiele więcej czasu niż w przypadku pozycjonowania. Z tego powodu, branża SEO notuje coraz większe przychody. Również coraz więcej osób zyskuje dzięki temu pracę zarówno w biurach firm zajmujących się pozycjonowaniem jak i w domu, na zasadach pracy zdalnej. Jeśli zamierzamy zająć się promowaniem własnej strony internetowej, która ma przynosić dochody, to właśnie pozycjonowanie jest najlepszym rozwiązaniem.

Pagerank, a pozycjonowanie

seo-3-1165440-mChyba nikt dokładnie nie wie jak wyliczany jest pagerank. Laicy w tej dziedzinie mogą zawsze zajrzeć na googleex.com. W wersji dla niecierpliwych to patent Google tajemniczy algorytm dzięki któremu wyliczana jest wartość merytoryczna, praktyczna strony również ma swój udział w pozycjonowaniu. Pagerank uchodził za wyśmienite „narzędzie”, nie do oszukania. Niestety taką sławą cieszył się krótko, bowiem można je oszukać. Kiedyś pojęcie niemalże magiczne, teraz pomału traci na znaczeniu.

 

Czym w takim razie dokładnie jest pagerank? Jak go wykorzystywać w pozycjonowaniu? ?O tym wszystkim można dowiedzieć się na googleex.com, a po krótce, im dana strona ma wyższy pagerank, tym uważana jest za bardziej przyzwoity, dobry merytorycznie serwis. Obowiązuje tutaj skala od 0 (nieindeksowana strona) do 10 (lepiej się nie da). Stron z 10 jest na świecie kilkanaście. Jak można podnieść pagerank strony? Linkując. Udowodniono przynajmniej teoretycznie, że linkując wzajemnie z tysiącami stron można osiągnąć pagerank 10 bez względu na wartość merytoryczną. Ale oczywiście o wiele łatwiej będzie to osiągnąć linkując ze stroną Uniwersytetu Stanforda, mająca wartość 10.

Wartościowe pozycjonowanie

W sieci działają spamerzy, patrzący na ilość linków przychodzących, niezależnie od ich źródła, a także normalni ludzie, jakościowo spoglądający w przyszłość prowadzonej działalności online, stawiający głównie na cechy jakościowe. Kto w tym sporze pozycjonowania ma rację? Google posiada w swoim asortymencie wiele narzędzi mierzenia jakości witryny tj. PageRank, TrustRank, czy nawet wiek domeny. Dodatkowo w grę wchodzi unikalna wartość treści, zoptymalizowane słowa kluczowe.

 

Pozycjonowanie nie polega zatem tylko na zewnętrznych czynnościach pozyskujących odnośniki, ale także na uwzględnieniu właściwości wewnętrznych portalu. Dopasowania go pod nowoczesne wymagania algorytmu, który wyraźnie podkreśla znaczenie wysokiej jakości. Google stale ewoluuje, wprowadza zmiany, monitoruje internet usuwając spam wszelkimi możliwymi sposobami. Rzetelność pozycjonowania konieczna do uzyskania efektywnych wyników. Wskazówki dla webmasterów służą zawsze pomocą dla początkujących i zaawansowanych pozycjonerów. Warto się do nich odwołać.

Praktyki pozycjonowania

seo-1425528-mMasz stronę internetową? Z miejsca stajesz się także pozycjonerem. Zdobywanie linków to mozolna praca. Trzeba stworzyć unikalną treść, zoptymalizować ją pod słowa kluczowe skojarzone jak najlepiej z witryną, a później poszukiwać witryn presell page, katalogów branżowych, tworzyć zaplecza, aby mieć miejsce dodawania artykułów prowadzących do głównej działalności. Pozycjoner rzadko wszystkie czynności wykonuje samodzielnie. Potrzebuje najczęściej do pomocy wyspecjalizowanego tekściarza dostarczającego na bieżąco unikalne teksty seo.

 

Pozycjonowanie dotyka też wewnętrznych i zewnętrznych funkcjonalności strony www. Należy mieć świetnie skomponowany kod, opisane meta tagi, zdjęcia, wszystkie udostępniane pliki. Linki przychodzące muszą trwale wspierać wartość działalności, nie posiadać funkcji spamowania. Przez rzetelność osiągane są znakomite wyniki oglądalności, ale cena za profesjonalne pozycjonowanie w takim przypadku jest barierą dla niektórych nie do przekroczenia. Rozpatrz kwestie i przeanalizuj własne podejście.

Trudna sztuka pozycjonowania

Pozycjonowanie, żmudna praca, w której liczy się tylko najwyższy wynik w wyszukiwarce uzyskany przez klienta.O trudach pracy pozycjonera dowiecie się na googlex.com. W gąszczu informacji typowym dla naszych czasów liczą się w Google jedynie pozycje od 1 do 30. Dalej przeszukują jedynie: desperaci, pasjonaci oraz znudzone małolaty. W ciągu kilku lat rozwoju tej dziedziny usług internetowych pozycjonowanie ewaluowało od praktycznie naiwnego oszukiwania wyszukiwarek internetowych do wymagającej sztuki umiejętnego wykorzystywania wielu narzędzi internetowych. Jej arkana odkryjecie na googlex.com. Nawet precle muszą być dużo lepsze merytorycznie, niż to bywało na początku. Sztuka pozycjonowania nieustannie ściga się z zespołem Google najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie.

 

Co do sposobu pozycjonowania rosną wymagania Google i klientów, których firmowe strony mają osiągać i utrzymywać jak najlepsze wyniki, a pozycjonerzy robią co w ich mocy by tym wymaganiom z obu stron sprostać. Nawet jeśli poznało się swoje rzemiosło od podszewki, dość łatwo można wpaść w pewne pułapki jak na przykład tak zwane przepozycjonowanie strony. W filozofii Google żadna strona nie może awansować z przeciętnej do genialnej w jeden dzień.

O pozycjonowaniu słów kilka

seo-1-1287370-mO pozycjonowaniu powiedziano i napisano już wiele. Istnieje mnóstwo prawdziwych jak i mitycznych informacji na ten temat, które zarówno pomagają osobom rozpoczynającym swoją przygodę z tym tematem jak i wiele fałszywych tropów, które mogą bardzo zaszkodzić. Ogólnie rzecz ujmując, pozycjonowania to prowadzenie różnych działań, które zmierzają do wypromowania w wyszukiwarkach strony internetowej. Wśród najczęściej pojawiających się opinii najważniejsza jest treść serwisu oraz jego prawidłowa optymalizacja.

 

Można o tym poczytać na wielu blogach i stronach internetowych poświęconych tej tematyce. Wpływ na pozycję promowanej strony mają również kierujące do niej linki czyli w wolnym tłumaczeniu odsyłacze. Im więcej takich linków, tym lepiej, jednakże jest kilka ale. Pierwszych z nich jest moc linków. Mogą one pochodzić z popularnych, rozbudowanych serwisów i wówczas mają duży wpływ na pozycje naszej strony, ale mogą pochodzić również z małych blogów czy innych stron. Wówczas ich siła jest mniejsza.

Pozycjonowanie za pomocą reklam Adwords

Zadbanie o pozycji strony jest ważne dla każdego właściciela. Tylko dzięki temu również internauci będą mogli znaleźć się na naszej stronie, jak i odpowiednio zareagować na ofertę, która jest w niej zaprezentowana. Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie stron jest możliwe na wiele sposobów. Poleca się na początku pozycjonowanie za pomocą reklam adwords. Tworzenie takiej reklamy wydaje się być bardzo prostym zadaniem, a przynosi bardzo ciekawe efekty już po rozpoczęciu reklamy. Na czym polega takie pozycjonowanie w google?

 

Ma ono na celu stworzenie reklamy w postaci linku sponsorowanego. To on jest następnie zaprezentowany internautom, którzy korzystają z wyszukiwarki internetowej google. Nasz link sponsorowany będzie pojawiał się w odpowiednich słowach kluczowych. To my decydujemy o tym, na jakie słowa kluczowe ma pojawić się taka reklama w postaci linku. Na niej ustalamy nie tylko nazwę naszej strony, lecz pewną reklamę tekstową. Na jej podstawie internauci mają się dowiedzieć, co pozyskają, jeśli wejdą na naszą stronę www.

Pozycjonowanie za pomocą katalogowania stron

seo-2-1165439-mW internecie właściciele stron internetowych wyszukują pewnych sposobów na pozycjonowanie własnych stron. Na co mogliby się zdecydować, aby pozycja ich strony regularnie wzrastała. Duże możliwości jest im w stanie zapewnić katalogowanie, które wydaje się być coraz bardziej popularne. Wystarczy zaznaczyć, że dzięki takiemu pozycjonowaniu nie tylko zwiększa się page rank strony i linki wychodzące, ale także google o wiele lepiej ocenia naszą stronę. Wynika to z faktu, że w takich katalogach nasza strona zawiera unikalne opisy.

 

To one stanowią świetną reklamę naszej strony. O czym należy jednak pamiętać podczas katalogowania stron internetowych? Na początku ważne jest pozyskanie odpowiedniej listy katalogów, do której mielibyśmy pozycjonować naszą stronę internetową. O wiele lepiej skupić się na katalogach, które są już stare i posiadają wysoki page rank. Wtedy mamy pewność, że czas indeksowania naszej strony w google będzie bardzo szybki. To spowoduje, że nasza strona www będzie popularna już po kilku dniach katalogowania.

W jaki sposób katalogować strony

Pozycjonowanie stron internetowych coraz bardziej jest łączone z katalogowanie. To jeden ze sposobów pozycjonowania, który jest w stanie przynieść świetne wyniki. Przekonało się o tym już wielu właścicieli stron internetowych. Spowodowali za pomocą katalogowania, że ich strona uzyskała wyższy page rank i była pozycjonowana na odpowiednie frazy kluczowe. O to przecież chodzi w pozycjonowaniu stron internetowych. Warto jednak pamiętać, w jaki sposób należy katalogować stronę internetową. Dobrze jest po pierwsze wybierać katalogi tematyczne, gdzie będziemy mogli umieścić unikalny opis naszej strony internetowej.

 

W takim opisie powinny znajdować się wskazane słowa kluczowe, na które chcemy pozycjonować stronę. Dodatkowo można w wielu katalogach umieszczać linki naszej strony. Najlepiej, aby dotyczyły one wskazanych słów kluczowych. Dalsze możliwości zapewnia unikalny opis, który można tworzyć również w formie synonimu. Dzięki temu dany opis naszej strony będziemy mogli wykorzystać do wielu katalogów. To skuteczne pozycjonowanie, które wymaga od nas jedynie posiadania właściwej listy katalogów i czasu na dodawanie wpisu.

Pozycjonowanie za pomocą pressel page

seo-concept-1383206-mZwiększenie pozycji swojej strony internetowej, to marzenie coraz większej ilości właścicieli stron. Chcą, aby również wielu internautów dowiedziało się o istnieniu danej strony www. Mogą to uczynić za pomocą tak zwanego preclowania. Ta metoda pozycjonowania stron www polega na umieszczenia tekstów pressel page na odpowiednie strony internetowe. Warto przy tym wybierać najlepsze blogi i strony www z wysokim PR. Tylko w takim wypadku mamy pewność, że opisy i artykuły na temat naszej strony będą w szybkim czasie indeksowane przez google. To szybko będzie mogło zwiększyć pozycję naszej strony. W drugiej kolejności należy wziąć pod uwagę unikalność artykułów pressel page, które umieszczamy na takich stron.

 

Wiele osób w tym kierunku zatrudnia Copywriterów, którzy posiadają doświadczenie w tworzeniu takich tekstów. Są oni w stanie także zajmować się dodawaniem takich tekstów na odpowiednie blogi i strony internetowe. Pewne z nich zapewniają dalsze rozprowadzenie naszych tekstów na inne blogi i strony www, co zapewnia nam jeszcze większą reklamę. Inna możliwość to skorzystanie z usług firm, które zapewniają tak zwane preclowanie stron www.

Jak tworzyć teksty pressel page

Stworzenie tekstów pressel page wymaga przede wszystkim zaangażowania. Są to proste teksty, które wymagają zwrócenia uwagi na tematykę, która znajduje się w treści naszej strony internetowej. Tylko dzięki temu będziemy mogli doprowadzić do jej pozycjonowania. Takie teksty preclowe mogą na przykład zawierać podkreślone pewne słowa kluczowe, które nawiązują do tematyki naszej strony www. Dzięki temu indeksacja naszej strony przez google będzie możliwa w szybkim czasie. Po drugie warto wybrać takie strony www i blogi, które umożliwiają nam pozostawianie preclów cenionych z wysokiej jakości.

 

W internecie mamy dostęp do szerokie listy takich stron, gdzie można dodawać własne artykuły, teksty pressel page. Umieszczenie ich oznacza, że są one unikalne, a my jesteśmy ich autorami. Po drugie wskazuje, że nigdzie indziej nie umieszczamy takich tekstów, tylko na danej stronie, z którą rozpoczynamy współprace. Ważne jest to, aby takie strony, gdzie umieszczamy swoje teksty, posiadały wysoki Pr i link popularity. Google ceni, jeśli nasze linki do strony i opisy strony umieszczone są także na stronach, które istnieją już w Internecie od wielu lat.

Zacznij od pozycjonowania swojej strony www

internet-1105360-mRozpoczynasz pozycjonowania strony, a tak naprawdę nie wiesz od czego zacząć? Zwróć uwagę na podstawowe techniki pozycjonowania stron, dzięki którym już po kilku dnia, tygodniach i miesiącach, przekonasz się, jak szybko wzrasta pozycja Twojej strony www. Od czego zacząć? Zdecyduj się na katalogowanie swojej strony internetowej. Polega ono na tym, że będziesz umieszczał wpisy w wielu katalogach internetowych na temat swojej strony www. W nich ukazujesz pewien opis swojej strony, który powinien być unikalny. Najlepiej, aby do każdego katalogu został umieszczony inny unikalny opis. Dzięki temu google będzie pozytywnie oceniać naszą stronę www.

 

Ale nie powinniśmy jedynie na tym poprzestać. W tym samym momencie możemy przecież zadbać o preclowanie. Ta dziedzina pozycjonowania stron www polega na umieszczeniu artykułów pressel page i tekstów seo na wielu blogach i stronach www. Jeśli posiadamy blogi, to również możemy na nich umieścić pewne informacje na temat naszej strony. Taka reklama musi zostać ukazana w formie unikalnego artykułu, w którym są zawarte odpowiednie słowa kluczowe. To pod nie przecież pozycjonujemy stronę.

W jaki sposób utworzyć reklamę online

Stworzenie reklamy strony internetowej nigdy nie było tak proste. Wystarczy współpracować z google, aby już w ciągu jednego dnia postarać się o pierwsza pozycję swojej strony w wyszukiwarce google na wskazane frazy. Dzięki czemu jest to możliwe? Gwarantują to linki sponsorowane, które jest w stanie stworzyć dla nas google. Polegają one na tym, że nasza strona internetowa jest zaproponowana na początku wyszukiwarki, na wskazane przez nas frazy kluczowe. Kiedy otwieramy konto w adwords google, to następnie przechodzimy do tworzenia kampanii reklamowej. W niej zaznaczamy, jaką stronę chcemy pozycjonować.

 

Następnie dodajemy odpowiedni tekst reklamowy na temat naszej strony www. Warto, aby znajdowały się w nim pewne słowa kluczowe prowadzące do naszej strony. Taki tekst ma zachęcić internautów do wejścia na naszą stronę, powinien więc być ciekawy lub intrygujący. Po stworzeniu reklamy ustawiamy, na jakie słowa kluczowe ma pojawiać się nasza reklama. Google adwords również zaproponuje nam, na jakie jeszcze słowa kluczowe powinna pojawiać się nasza reklama.

Pozycjonowanie stron przez programy partnerskie

employee-team-984780-mW czasie pozycjonowania stron internetowych dobrze jest zacząć współpracę z programami partnerskimi. To przecież dzięki nim będziemy mogli zadbać o reklamę. W jaki sposób? Wystarczy wziąć pod uwagę pewną formę reklamy, które jest w stanie stworzyć dla nas dany program partnerski. To następnie internauci będą mogli zdecydować się na ustawienie naszej reklamy na swojej stronie www, blogu, jak i w wielu innych miejscach w internecie. Korzyść z takiego działania wydaje się być obopólna. Wynika to z faktu, że internauci wstawiający naszą reklamę uzyskują prowizję.

 

Natomiast my mamy zapewnioną zwiększoną popularność naszej strony. Przez wiele stron internetowych trafiają do nas internauci. Bardzo pozytywnie takie pozycjonowanie bierze pod uwagę wyszukiwarka google. Szybko będziemy mogli zauważyć efekty, które z tego wynikają. Musimy jednak zdecydować się na współpracę z programem partnerskim, gdzie będziemy w stanie decydować o wszelkich kosztach pojawienia się naszej reklamy. Wtedy mamy pewność ile wynosi nas takie pozycjonowanie.

Pozycjonowanie stron przez wymianę linków

Jeśli zaczynasz pozycjonować swoją stronę www, to zwróć uwagę na duże możliwości, które jest w stanie zapewnić ci wymiana linków. Na czym ona polega. Dotyczy ona umieszczenia linku do twojej strony na wielu innych stronach www. Ty jednak będziesz mógł zadecydować ile jesteś w stanie poświęcić na taką reklamę. Taką formę pozycjonowania może nam zapewnić wiele stron internetowych prowadzących taką wymianę linków. Ale to nie jedyna możliwość wymiany linków.

 

Czasami osoby posiadające wysoko pozycjonowane, pod względem google, strony internetowe oferują umieszczenie linka innych stron. Natomiast chcą uzyskać z tego faktu odpowiednie korzyści w postaci finansowej, jak i wielu innych. Warto jest wyszukać takie strony internetowe, gdzie będziemy mogli umieścić nasz link strony www. Dzięki temu również page rank naszej strony będzie mógł szybko wzrosnąć. Czynimy tak podobnie, jeśli decydujemy się na katalogowanie stron internetowych. Wiele katalogów umożliwia nam wstawienie do opisu strony kilku linków.

Słowa kluczowe do pozycjonowania strony

online-abreviations--1431305-1-mJeśli chcemy pozycjonować naszą stronę www, to wcześniej należy zastanowić się nad tym, na które słowa kluczowe chcemy uzyskać jej wysoką pozycję w google. Tylko dzięki temu będziemy mogli następnie ustalić, na jakie metody pozycjonowania strony www się zdecydujemy. Pewne możliwości jest w stanie zapewnić nam już pozycjonowanie w adwords. Tam mamy możliwość szybkiego wstawienia propozycji słów kluczowych, na które ma pojawiać się nasza strona www na pierwszym miejscu w pozycji wyszukiwania. Dzięki temu internauci o wiele chętniej decydują się na kliknięcie w nasz link sponsorowany.

 

Znajdują się wtedy na naszej stronie www. Google adwords już w czasie trwania pierwszej kampanii reklamowej będzie starało się nam zaprezentować pewną propozycję słów kluczowych. Weźmie pod uwagę przede wszystkim tematykę naszej strony internetowej i analizę wyszukiwarki google. Ukaże nam, na jakie słowa kluczowe najczęściej internauci mogliby wchodzić na naszą stronę internetową. Wtedy już jesteśmy przekonani na jakie słowa kluczowe warto pozycjonować.

3 Techniki pozycjonowania od których powinieneś zacząć

Szukasz pewnych technik, dzięki którym pozycja Twojej strony znaczenie wzrośnie w wyszukiwarce google. Chcesz, aby internauci trafiali na Twoją stronę na wskazane przez Ciebie słowa kluczowe. Będzie to możliwe, jeśli zwrócić uwagę na 3 podstawowe techniki pozycjonowania stron internetowych. To od nich należy zacząć. Efekty takiego pozycjonowania będziesz mógł już zauważyć po pierwszym tygodniu pracy. Po pierwsze zacznij od katalogowania. W katalogach tematycznych będziesz mógł umieścić wpis na temat Twojej strony www. Wpis powinien być unikalny.

 

Wybieraj przede wszystkim katalogi wartościowe, czyli o wysokim page rank i link popularity, katalogi istniejące w sieci już od kilku lat. Wtedy indeksacja twojego wpisu w google odbywa się w szybkim czasie. Po drugie zdecyduj się na preclowanie. Teksty dodawaj do wielu stron i na blogi internetowe. Mają one zawierać w treści słowa kluczowe wraz z linkami, które prowadzą do Twojej strony. Po trzecie zdecyduj się na pozycjonowanie z google adwords. Takie połączenie sprawi, że już po pierwszym Tygodniu pozycja twojej strony będzie wyższa i zaczną do niej zaglądać internauci, nie tylko ty.

Dziecko w Internecie i piractwo.

W dzisiejszych czasach, kiedy niemal w każdym domu znajduje się komputer z dostępem do Internetu, bardzo ważne jest, aby rodzicie zapewnili swoim pociechom bezpieczeństwo podczas użytkowania sieci. Pozostawione bez nadzoru dziecko może paść ofiarom wielu oszustów, dlatego zachowanie zasad ostrożności jest absolutnie niezbędne. Pierwszym krokiem powinno być zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, które pozwoli zablokować dostęp do witryn z treściami pornograficznymi, epatującymi przemocą i krwią.

Na rynku znajduje się wiele tego typu programów. Bardzo ważna jest również szczera rozmowa z dzieckiem na temat tego, w jaki sposób korzysta ono z Internetu. Przestrzeżmy je przed podawaniem w sieci jakichkolwiek danych osobowych swoich lub członków rodziny, – co może uchronić nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami. O ile to możliwe starajmy się regularnie kontrolować, jakie strony internetowe odwiedza nasze dziecko, poprzez przeglądanie historii ostatnio odwiedzanych witryn. Wiadomo, że nie zawsze możemy na bieżąco sprawdzać, co w danym momencie robi nasza pociecha, dlatego zachowanie takich środków ostrożności jest niezbędnym minimum.

Piractwo internetowe.

Wiele wytwórni muzycznych, filmowych czy producentów gier uważa piractwo internetowe za najważniejszą przyczynę niskiej sprzedawalności swoich produktów, a co za tym idzie ich wysokich cen. Systemy wymiany plików takie jak tor rent oskarżają o wielomilionowe straty i wytaczają ich twórcom procesy sądowe, próbując dochodzić wysokich odszkodowań i doprowadzić do zamknięcia serwisów umożliwiających wszelkiego rodzaju wymianę plików. Trudno polemizować z argumentem, że gdyby nie możliwość ściągnięcia płyty muzycznej czy filmu ich legalne nośniki sprzedawałyby się lepiej, jednak rozwój Internetu poszedł już tak daleko, a ściąganie stało się tak powszednie, że walka z tym zjawiskiem to jak walka z wiatrakami. Zamiast próbować zwalczać piratów internetowych lepiej jest wykorzystać ich broń przeciwko nim i wykorzystywać systemy wymiany plików do legalnej dystrybucji wszelkich treści multimedialnych. Przyniosłoby to więcej korzyści wytwórniom, a użytkownicy dostaliby wybór czy chcą zakupić fizyczny nośnik z interesującym ich materiałem czy wolą jego wersję cyfrową. W ten sposób obie strony mogą być zadowolone.

Spam e-mailowy.

Darmowa skrzynka e-mailowa to usługa, która każdemu z nas wydaje się być czymś oczywistym. Wiele serwisów udostępnia pocztę elektroniczną z możliwością zapisu dużej ilości danych zupełnie za darmo. Zazwyczaj jedynym mankamentem takiej skrzynki są reklamy dołączane do naszych wiadomości, lub wiadomości, które otrzymujemy, aby dostawca takiej usługi mógł pokryć koszta udostępnienia darmowej usługi. O ile większości z nas nie przeszkadza taka forma reklamy, to jej bardziej inwazyjna odmiana – spam – jest zjawiskiem irytującym wszystkich użytkowników skrzynek pocztowych. Walka z nim jest niemalże niemożliwa; wystarczy, że nasz adres e-mailowy dostanie się w ręce spamera i możemy być pewni, że już nigdy nie będziemy mieć spokoju z niechcianymi wiadomościami. Co prawda powstają coraz bardziej zaawansowane narzędzia do walki ze spamem, jednakże jego twórcy znajdują coraz to lepsze sposoby na omijanie zabezpieczeń i podszywanie się pod prawdziwe wiadomości. Chyba jedyny skuteczny sposób to cierpliwość i systematyczne usuwanie niechcianej poczty.

Wykorzytsanie internetu

Telewizja internetowa.

Nie ma już chyba usługi, jakiej nie można by zamówić, lub z której nie da się skorzystać za pomocą Internetu. Ostatnio kolejną taką usługą stała się telewizja. Telewizor przestał już być niezbędnym urządzeniem dla osób chcących korzystać z bogatej oferty stacji telewizyjnych. Dobre łącze internetowe i zazwyczaj niewielka opłata wystarczy, aby móc cieszyć się telewizją na ekranie monitora komputerowego. Nierzadko same stacje decydują się na udostępnianie części swojej ramówki również za pośrednictwem Internetu i nadają najpopularniejsze programy równocześnie z ich emisją w telewizji. Praktycznie każde ważniejsze wydarzenie sportowe można obejrzeć w wysokiej, jakości dzięki płatnym transmisjom internetowym, a osoby, które zadowala nieco niższa, jakość z powodzeniem mogą znaleźć transmisje darmowe. W ten sposób telewizja dołączyła do szeregu usług, z których można skorzystać posiadając jedynie komputer oraz łącze internetowe o wysokiej przepustowości. Pozostaje już tylko pytanie ile minie czasu zanim telewizja stanie się domeną wyłącznie Internetu.

Internet źródłem wiedzy.

W czasach rosnącej komputeryzacji instytucje takie jak biblioteka kojarzą się niektórym, zwłaszcza młodemu pokoleniu, z czasami już zamierzchłymi. Zdecydowana większość prac licencjackich, magisterskich, maturalnych czy po prostu szkolnych wypracowań opiera się na informacjach zamieszczonych w Internecie. Dostęp do nich jest wyjątkowo łatwy dzięki skutecznym wyszukiwarkom a jej ilość nierzadko dorównuje zbiorom niejednej biblioteki. W związku z tym mało, komu chce się poświęcić kilka godzin na dojazd do biblioteki, wyszukanie w niej interesujących informacji, przepisanie ich (kopiuj i wklej niestety w tej sytuacji nie zadziała) i powrót do domu. Nie byłoby w tej sytuacji nic złego gdyby nie to, że wiele osób przyjmuje informacje zamieszczone w Internecie bezkrytycznie. Fakt, że znajdują się one na Wikipedii czy w miarę profesjonalnie wyglądającym portalu jest dla wielu wystarczający, żeby nie próbować potwierdzić ich w innych źródłach – czy to poza Internetem, czy chociażby na innej stronie www.

Jak ustrzec się przed atakami w Internecie?

Za pośrednictwem sieci udostępniamy znaczną ilość danych osobowych. Niemal każdy Polak korzysta już z dostępu do internetowe konta bankowego czy płatności kartą kredytową. Nawet adres e-mail, podany podczas rejestracji na forum czy serwisie społecznościowym może wystarczyć hakerom by przeprowadzili oni skuteczny atak na naszą prywatność. Jak ustrzec się przed takimi zagrożeniami? Przede wszystkim musimy pamiętać o instalacji odpowiedniego oprogramowania, które będzie chroniło nas nie tylko przed wirusami i trojanami, ale również przed wyciekiem prywatnych danych. Możemy skorzystać z programów płatnych oraz darmowych różnego typu, z których większość zapewni nam skuteczną ochronę.

Logując się do kolejnych witryn zwróćmy uwagę czy adres strony nie został zmodyfikowany. Podmiana stron to bardzo częsty sposób zbierania danych. To bardzo ważne, aby ostrożnie korzystać z możliwości Internetu. Wiele osób padło już ofiarom oszustów i złodziei tożsamości, którzy za pomocą zebranych danych zaciągnęli na przykład kredyty i pożyczki.

Blog z fotkami, automatycznie się uzupełnia.

Kiedyś na łamach bloga opisywana była sprawa automatycznego pobierania i publikowania zdjęć. Zamieszczone były tam informacje między innymi o potrzebnych wtyczkach jak i szablonie jaki można wykorzystać. Dzisiejszy artykuł będzie opisywał konkretne działanie tego cudeńka oraz wszelkie wymagane dodatki, które sprawią że będzie to możliwe i z korzyścią dla nas. Na początku musimy zacząć od wtyczki, która umożliwi nam odczytanie danych z GEORSS a następnie uzyskane w ten sposób dane zamieści poprawnie na mapach google.

Taka wtyczka umożliwia to że za pomocą maila wysyłamy zdjęcia na twittera a potem są one publikowane na naszym blogu. Wszystko dzieje się automatycznie a dodatkowo na mapie jest w postaci kropki zaznaczone miejsce z którego dana fotografia pochodzi. Zastosowania tego rodzaju wtyczki jest bardzo wiele, najwięcej znajdziemy o niej informacji na stronie producenta jak i również wszelkiego rodzaju przewodniki i pomoc.