Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum kategorii: ‘Gadżety’

Wady i zalety ekranu dotykowego

Coraz więcej telefonów proponuje użytkownikom ekrany dotykowe. Po początkowej bardzo pozytywnej reakcji na nie, wręcz modzie, przychodzi czas refleksji i zastanowienia, czy warto kupować taki telefon.

Ma on na pewno wiele zalet. Przede wszystkim jest dużo łatwiejszy, a przede wszystkim szybszy w obsłudze. Nie trzeba stukać jak na tradycyjnej klawiaturze, wystarczy dotknąć i gotowe. Jest to duża wygoda, łatwiej się przestawić i przyzwyczaić do ekranu dotykowego niż odwrotnie, czyli znów do tradycyjnej klawiatury. Jednak ekran dotykowy szybciej się brudzi. Szybciej też się psują. Taki telefon na pewno szybciej się zużyje. Telefon taki ma też większą pamięć.

Oczywiście wybór należy do każdego z osobna, nie należy sugerować się uwagami innych. Przeważają opinie, że o ekran dotykowy trzeba po prostu bardziej dbać: korzystać z pokrowca, częściej czyścić, a odpowiednio zadbany wytrzyma aż do… wymiany na kolejny telefon, może również z ekranem dotykowym?

Telefon musi być przede wszystkim dobrany do użytkownika. Trzeba się zastanowić przed wyborem. Najlepiej najpierw określić swoje priorytety, a dopiero potem udać się do salonu. Na miejscu sprzedawcy będą chcieli wcisnąć nam najdroższe modele, reklamowane w telewizji. Będą zapewniać, że funkcje, o których istnieniu wcześniej nawet nie śniliśmy, są nam niezbędne do życia. Najważniejsze, to dobrze określić niezbędne minimum. Nie dajmy się przekonać, że niezbędna nam jest nawigacja GPS jeśli nie mamy samochodu.

Warto też zwrócić uwagę, jaki abonament proponują nam do wybranego modelu. Często będziemy go mogli dostać w dobrej cenie jedynie dlatego, że potem będziemy musieli płacić słone rachunki za abonament. Warto dobrze przeanalizować ofertę przed podpisaniem umowy, ponieważ są one z reguły zawierane na okres dwudziestu czterech miesięcy. Może telewizja w telefonie nie jest nam aż tak potrzebna? Jeśli zastanowimy się wcześniej nie będziemy musieli potem dwa lata pokutować… Żaden ekran dotykowy nie jest tego wart.

Gadżety na komórki

Towarzyszące nam na co dzień komórki możemy dowolnie personifikować i ozdabiać tak, aby pasowały do naszego stylu życia czy osobowości. Przede wszystkim wygląd zewnętrzny telefonu można zmienić za pomocą specjalnego pokrowca. Albo takiego do założenia na stałe, albo takiego tylko do przenoszenia aparatu. Na rynku dostępne są wszelkie kolory i faktury materiałów, w dowolne wzory. Do tego wszelka biżuteria, naklejki, przywieszki. Kolejne gadżety to tapety dostępne do ściągnięcia przez internet. Część z nich za darmo, część za pieniądze. Tapety może cieszą się mniejszą popularnością odkąd dostępne są telefony z wbudowanymi aparatami, ponieważ możemy łatwo wykonać zdjęcie i umieścić na ekranie telefonu jako tapetę. Wciąż jednak niesłabnącą popularnością cieszą się wygaszacze ekranu dla komórek, gry, dzwonki. Popularne są śmieszne dzwonki sygnalizujące telefon czy nadejście smsa. Gustują w nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Można je usłyszeć wszędzie, w sklepach, w urzędach, niestety także w miejscach, gdzie niekoniecznie chcielibyśmy je słyszeć, na przykład w kinie czy teatrze. Komórka dzwoni także w kościele czy na pogrzebie. Niestety, nie ma już miejsc, gdzie nie wypadałoby mieć włączonej komórki. Czasami takie zachowanie może nas doprowadzić do kłopotliwych sytuacji, a nawet w znaczący sposób nam zaszkodzić. Może to mieć miejsce na przykład kiedy komórka zadzwoni nam podczas bardzo ważnej rozmowy, przykładowo rozmowy o pracę. Szczególnie, jeśli zadzwoni niezbyt poważny dzwonek, a zamiast tego odezwie się głos mówiący jakiś śmieszny tekst, nie daj boże wulgaryzm! Wtedy już raczej nic nam nie pomoże.

Ciekawym rozwiązaniem, o którym należy wspomnieć, są telefony obsługujące dwie karty SIM w jednym aparacie. Może to być bardzo wygodne dla osób, które z różnych przyczyn są zmuszone korzystać z kilku telefonów, na przykład w pracy. Posiadanie dwóch numerów w różnych sieciach może też znacząco obniżyć koszty związane z telefonem. Drobna analiza oferty operatorów wystarczy.

Popularność elektroniki

Elektronika w dwudziestym pierwszym wieku stała się niezwykle popularna i dotyka każdej dziedziny naszego życia. Nieustannie z niej korzystamy nawet nie będąc tego świadomi. Dlatego powstaje coraz więcej sklepów z elektroniką użytkowa. Szczególnie dużo pojawiło się sklepów z telefonami GSM oraz akcesoriami GSM. Duża liczba tych sklepów pojawiła się nie tylko w internecie ale również w realnym życiu. W sklepach takich możemy kupić niemal każdy model telefonu komórkowego znanych producentów takich jak Nokia, Samsung, LG, Sony czy Motorola. Sklepy te specjalizują się również w wszelkiego rodzaju dodatkach do telefonów jak ładowarki samochodowe, pokrowce, baterie czy inne części zamienne do telefonów komórkowych. W sklepach z elektroniką użytkową bardzo popularnym produktem są odtwarzacze MP3 lub odtwarzacze muzyki i filmów MP4. Ten popularny gadżet stał się główna zachcianką każdego młodego człowieka. Odtwarzacze MP3 i Mp4 podbiły świat ale nie tylko młodzieńczy. Niegdyś niezastąpione odtwarzacze kaset magnetofonowych oraz płyt CD odeszły do lamusa. Odtwarzacze MP3 oferują o wiele więcej niż tylko odtwarzanie muzyki w tym znanym formacie. Wiele odtwarzaczy muzycznych MP3 oferuje nam możliwość nagrywania czyli funkcję dyktafonu, możemy słuchać również radia oraz mamy możliwość zapamiętywania stacji radiowych. Odtwarzacze MP4 oferują nam natomiast możliwość odtwarzania filmów oraz teledysków. Dosyć duże wyświetlacze najnowszej generacji pozwalają nam cieszenie się filmami wszędzie tam gdzie zabierzemy swój odtwarzacz MP4. Tak popularne urządzenie mobilne mają bardzo duży popyt w związku z tym sklepy w wszelkim elektronicznym sprzętem powstają bardzo szybko. Niestety nie każdy przetrwa na tym co prawda dużym ale już bardzo gęstym rynku. Przede wszystkim liczy się cena oraz podążanie za najnowszymi trendami, szczególnie wśród telefonów komórkowych. Telefony komórkowe cieszą się największą popularnością dlatego też na rynku jest ich najwięcej w bardzo zróżnicowanych cenach i możliwościach.

Gadżety na prezent, co wybrać?

Telefony,mp3,i inne gadżetyWielu z nas bardzo często ma problem z kupieniem odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby. Poniżej spróbuje przedstawić kilka pomysłów, na które być może nikt nie zwrócił uwagę. Jak wiemy najbardziej przydają się przedmioty codziennego użytku. Takim przedmiotem niewątpliwie jest telefon komórkowy. Telefon komórkowy może stać się bardzo miły prezentem. Na rynku jest wielu producentów telefonów a każdy z modeli różni się od siebie. W zależności od preferencji użytkownika możemy wybierać spośród telefonów marki Nokia, Sony, Motorola, Samsung czy telefonów komórkowych marki LG. Telefon jako prezent jeśli tylko się spodoba może służyć naszej bliskiej osobie nawet kilka lat. Innym prezentem może być zakup odtwarzacza MP3. To urządzenie świetnie sprawdza się wśród wszelkich maniaków muzyki. W urządzeniu MP3 możemy słuchać nie tylko muzyki ale również słuchać radia czy też używać do czytania publikacji w postaci e-book. Bardziej zaawansowanym urządzeniem przenośnym jest urządzenie odtwarzania muzyki jak również odtwarzania filmów video, MP4. Urządzenie MP4 pozwala cieszyć się nam ulubionymi teledyskami lub filmami pełnometrażowymi. Urządzenie MP4 to nie tylko słuchanie muzyki czy też oglądanie filmów, ale także możliwość czytania publikacji elektronicznych, słuchania radia czy grania w proste gry. Dzieci na pewno zachwycimy przenośna konsolą gier, która daje możliwość korzystania z gier w każdym miejscu. Konsole gier pozwalają na zabawę dzieciaka w podróży co może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wśród wielu elektronicznych gadżetów obok telefonów komórkowych, urządzeń MP3 czy też urządzeń przenośnych Mp4  znajdują się bardzo przydatne nawigacje satelitarne GPS. Nawigacje takie możemy wykorzystać nie tylko w samochodach czy innych środkach komunikacji, ale równie dobrze mogą zdać rezultat jako nawigacja na rowerze czy też nawigacja piesza. Przy zakupie telefonu komórkowego możemy również zwrócić uwagę czy ten telefon nie posiada już nawigacji satelitarnej, ostatnio jest to jedna z nowości w telefonach komórkowych.

Przenośne gadżety- zabawki zawsze pod ręką

GadżetyObecnie przenośne urządzenia to codzienność. Producenci starają się niemal każde urządzenie zminimalizować i przerobić na urządzenia przenośne. Najpopularniejszym urządzeniem przenośnym stał się telefon komórkowych, dla wielu jest to coś normalnego i urządzenia te weszły w naszą konieczna codzienność. Producenci nie zaprzestali na tym i wraz z rozwojem techniki pojawiają się coraz to nowsze urządzenia. Jednym z bardzo popularnych stał się odtwarzacz MP3 pozwalający słuchać muzyki bądź radia. Małe rozmiary a zarazem duże parametry bardzo przypadły do gustów muzyko maniaków. Innym ciekawym urządzeniem są urządzenia MP4 pozwalające nie tylko na słuchanie muzyki czy radia ale, również na oglądanie teledysków czy także oglądanie filmów pełnometrażowych. Urządzenia MP4 pozwalają także na granie w niezbyt zaawansowane gry. Idąc naprzeciw i ciągłe zapotrzebowanie na zabawę najmłodszych producenci stworzyli przenośne konsole które pozwalają dzieciom bawić się w multimedialne gry w każdym miejscu. Przenośne konsole stały się bardzo popularne. Również w niemalże każdym nowoczesnym telefonie komputerowym możemy pobawić się w zaawansowane gry multimedialne. Innym urządzeniem które zdobyła bardzo dużą popularność wśród użytkowników samochodów są urządzenia nawigacji. Te przełomowe urządzenia pozwoliły na bardzo swobodna i szybką komunikację w nieznanych nam miejscach. Urządzenia GPS śmiało i udanie zstąpiły mapy. Dzięki nim nie tylko dowiemy się jak dojechać do wyznaczonego celu, ale także najdziemy najbliższą stację benzynową, sklep czy hotel. Przenośne nawigację oblicza nam również dystans całego odcinka jak i oblicza dokładną godzinę przyjazdu na miejsce. Urządzenie to stało się tak popularne, że zaczęto je montować w telefonach komórkowych. Jak widać przenośnych urządzeń na rynku jest bardzo wiele i są to nie tylko urządzenia do komunikacji jak telefony komórkowe, ale również urządzenia służące do rozrywki takie jak odtwarzacze MP3 czy odtwarzacze vide MP4, a nawet konsole gier komputerowych.

Gadżety do telefonów komórkowych

Gadżety do telefonówWielu z nas żyje w świecie, który wymaga od nas dużej mobilności. Ciągłego ruchu a przy tym koniecznej komunikacji. Świetnie w tej sprawie spisują się urządzenia o nazwie telefony komórkowe. Telefony komórkowe pozwalają na komunikację niemal z każdego miejsca na świecie.  Stają się bardzo przydatne gdy chcemy być w kontakcie z firmą, bliskimi lub gdy potrzebujemy załatwić jakąś sprawę przez telefon. Telefon komórkowy to świetnie narzędzie do zrobienia rezerwacji samochodu, zarezerwowania biletu lotniczego czy zamówienie taksówki. Dla podróżujących z telefonami komórkowymi wynaleziono mnóstwo przydatnych gadżetów ułatwiających używanie. Przede wszystkim są to różnego rodzaju pokrowce, które w łatwy sposób pozwolą nam przypięcie telefony do paska a co ważne uchronienie naszego telefony komórkowe przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Innym przydatnym urządzeniem gdy korzystamy z telefonów komórkowych jest ładowarka samochodowa, pozwala nam naładować nasz telefon komórkowy gdy  często jesteśmy w podróży. Prawo zakazuje korzystania z telefonów komórkowych w czasie prowadzenia samochodu, dlatego też bardzo pomocne staja się urządzenia typu bluetooth. Za pomocą tego urządzenia możemy korzystać z przenośnego zestawu głośnomówiącego lub też małej słuchawki włożonej w ucho. Zbędne jest w tym wypadku trzymanie telefonu komórkowego przy uchu. Aby korzystać z funkcji bluetooth musimy sprawdzić czy aby na pewno nasz telefon komórkowy posiada taką funkcję. W innym wypadku zawsze możemy skorzystać z zestawu na kabel. Dużym zainteresowaniem też cieszą się ładowarki, które pozwalają na ładowanie telefonu komórkowego za pomocą korbki. Ładowarki te są szczególnie przydatne podczas podróży w miejsca gdzie nie ma elektryczności np. na podróże rowerem czy wypad pod namiot. Wybierając telefon komórkowy nie jesteśmy skazani tylko na jego działania, istnieje pełno gadżetów które pozwolą nam urozmaicić jego wygląd czy funkcjonalność. W bardziej zaawansowanych telefonach możemy instalować nowe oprogramowanie powiększając tym jego funkcjonalność.

Najlepsze gadżety, czyli co wybrać?

Telefon komórkowy LG KF600Dzisiejszy świat naszpikowany jest gadżetami elektronicznymi. Jest wiele urządzeń które potrafią nam umilić życie, pomóc w pracy czy szkole, a także wiele urządzeń które stały się niemal obowiązkowe w codziennym dniu. Niemalże podstawowym wyposażeniem każdego człowieka jest telefon komórkowy, to urządzenie stało się największym wynalazkiem współczesnej ludzkości. Dzięki telefonom komórkowym możemy się połączyć niemal z każdym na świecie, wezwać pomoc. Telefon komórkowy stał się istotnie ważnym elementem w biznesie. Obecnie służy nie tylko do telefonowania, ale także do video konferencji, przesyłania sobie wiadomości multimedialnych, może posłużyć jako nawigacja, jako aparat fotograficzny czy też jako mała kamera do rejestrowania wydarzeń. Innym istotnym urządzeniem naszych lat jest odtwarzacz MP3. Przenośne urządzenia dzięki którym możemy słuchać naszej ulubionej muzyki. Nazwa urządzenia MP3 wzięła się od formatu muzyki w jakim są zapisywane piosenki na naszym komputerze. Urządzenia Mp3 nie ograniczają się tylko do odtwarzania muzyki, możemy dzięki nim odtwarzać również filmy video bądź też czytać elektroniczne publikacje. Przeważnie jednak stosuje się je jako urządzenia do słuchania muzyki. Innym bardziej zaawansowanym małym odtwarzaczem multimediów jest urządzenie o nazwie MP4. Urządzenie MP4 służy nie tylko do odtwarzania muzyki w formacie MP3 lub każdym innym formacie ale także jako urządzenie do oglądania teledysków czy filmów pełno metrażowych. Urządzenia Mp4 maja wbudowany kolorowy wyświetlacz a przy tym mieszczą się w każdej kieszeni. Miniaturyzacja urządzeń odtwarzających pliki video pozwoliło cieszyć się ulubionymi filmami, teledyskami bądź też muzyką w każdym miejscu. Takie urządzenia jak MP3 czy odtwarzacze Mp4 świetnie sprawdzają się w podróży czy wypadach wakacyjnych. Niemal każdy odtwarzacz czy to odtwarzacz MP3 czy to odtwarzacz Mp4 posiada radio co bardzo często jest bezcenną funkcją pozwalającą nam na słuchanie na bieżąco najważniejszych wydarzeń w kraju.

Sklepy z gadżetami

GadżetyOglądając dzisiejszy świat zauważymy z pewnością jak bardzo istotna jest elektronika. Niemalże każde urządzenie jakim się dzisiaj posługujemy naszpikowane jest elektroniką. Każde urządzenie przenośne zbudowane jest z elektroniki. Używamy takich urządzeń coraz więcej, dlatego też powstaje coraz to więcej sklepów oferujących urządzenia przenośne. Największy wysyp sklepów z urządzeniami przenośnymi zauważymy w internecie. Możemy tam kupić niemal każdy model telefonu komórkowego, niemal każdego producenta, takich jak Nokia, Samsung, LG, Motorola, Sony. Obecnie na rynku istnieje tyle modeli telefonów, że wybranie odpowiedniego telefonu komórkowego może być dużym problemem. Ważne jest aby wyznaczyć sobie istotne punkty co nas telefon komórkowy musi posiadać a co może być dla nas zbędne. Według tych kryterium najprawdopodobniej uda nam się kupić odpowiedni model telefonu komórkowego. Innym bardzo popularnym urządzeniem elektronicznym w świecie dwudziestego pierwszego wieku są przenośne odtwarzacze MP3. Odtwarzacze te służą do słuchania muzyki a przy tym są bardzo małe i poręczne. Na odtwarzacz ten za pomocą komputera możemy przegrać ulubione utwory i słuchać ich w każdym miejscu. Zdobyły ogromna popularność z racji na swój mały rozmiar i pojemność. Kupując odtwarzacz MP3 należy zwrócić uwagę na jego pojemność fabryczna a także czy posiada inne przydatne funkcje takie jak radio czy też dyktafon. Dzisiejsze odtwarzacze mp3 to także kolorowe wyświetlacze i możliwość oglądania filmów. Duża popularnością cieszą się także odtwarzacze MP4 to małe przenośne urządzenia z kolorowym wyświetlaczem które pozwalają na odtwarzanie wielu formatów filmów czy czytanie książek w postaci elektronicznej. Urządzenia te posiadają więcej funkcji niż typowy odtwarzacz mp3 i skierowane są przede wszystkim do wielbicieli teledysków. Jak widać lądując w sklepie z elektronicznymi gadżetami natkniemy się na wiele urządzeń które oferują cała masę niesamowitych funkcji, które jeszcze niecałe dwadzieścia lat temu dostępne były jedynie w filmach fantastycznych.