Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Jakie wzmacniacze gitarowe stanowią technologiczny rozwój

guitar-and-amp-211383-mWcześniej mogliśmy wyróżnić 3 formy wzmacniaczy, które odgrywały istotną rolę w muzyce rockowej. Do nich możemy zaliczyć czysty clean, brzmienie crunch, jak i pozostałe. Jednak coraz później wymagali oni więcej od wzmacniaczy. Muzycy posiadali wysokie wymagania, które miały na celu zmianę pozycji wzmacniaczy gitarowych. Które to najlepsze wzmacniacze gitarowe? To brzmienie Hughes and Kettner. Staraliśmy się na początku brać pod uwagę klasyczne dźwięki gitarowe. Te brzmienia wydają się być dla nas najistotniejsze, co miało wpływ na dalszą historię muzyki.

 

Dlatego możemy zauważyć coraz to nowe wzmacniacze tej firmy, dla których liczyła się jakość dźwięki, jak i jego możliwości. Taki wzmacniacz jest w stanie zapewnić nam bardzo wiele możliwości gitarowych. Dzięki niemu będziemy mogli usłyszeć czysty dźwięk. Takie wzmacniacze starają się ukierunkować do konkretnego gitarzysty, dlatego często są one zamawiane na specjalne zamówienie. Z takimi wzmacniaczami gitarowymi gra na scenie prezentuje się na bardzo wysokim poziomie, na co liczy każdy gitarzysta.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.