Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Jakie właściwości wzmacniaczy basowych są najważniejsze

Właściwości wzmacniaczy basowych w dużym stopniu mówią o ich jakości. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co jest w stanie zapewnić nam wzmacniacz BassKick 100. Jego klasa produktu to Bass, Model BassKick 100, Moc 100 W, Wzmacniacz Dynaclip, Przedwzmacniacz TubeTouch, Wyjście słuchawkowe Tak, Wyjście liniowe Niesymetryczne, Equalizer 3 zakresowy, Głośnik 1x 15, HF Horn Tak, Wymiary 498 x 565 x 355 mm, Waga 25 kg, Bezpiecznik główny 230V T 2 A.

 

Następny model, to na wzmacniacz gitarowy BassKick 200. Co można o nim powiedzieć? Klasa produktu Bass, Model BassKick 200, Moc 200 W, Wzmacniacz Dynaclip, Przedwzmacniacz TubeTouch, Wyjście słuchawkowe Tak, Wyjście liniowe Symetryczne, Kompresor Tak, Equalizer 4 zakresowy, Wyjście głośnikowe 1x 4-8 Ohm szeregowo z głośnikiem wewnętrznym, Głośnik 1x 15, HF-Horn Tak i to odłączane, Wymiary 552 x 604 x 385 mm, Waga 32 kg, Bezpiecznik główny 230V T 2,5 A. Zwracając uwagę na takie parametry będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu wzmacniacza basowego, uwzględniając jego przeznaczenie.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.