Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Jak prezentują się poszczególne wzmacniacze tube meister

Trzeba przyznać, że są to najnowsze wzmacniacze TubeMeister. Zarówno Mr.Hughes, jak i Herr Kettner dzięki swoim możliwościom, umiejętnościom muzycznym, jak i wiedzy gitarowej, mogli doprowadzić do utworzenia najlepszych wzmacniaczy lampowych. Ma on możliwość zaoferować kilka różnych brzmień. Jest to możliwe przez zastosowanie przełącznika nożnego. To powoduje, że taki TubeMeister 18 jest idealnym wzmacniaczem do zabrania podczas rozpoczynania i kończenia trasy koncertowej. Co jest w stanie zapewnić ten czterostopniowy przełącznik mocy? Pozwala on dostosować głośność do małego klubu lub domowego pokoju. Kolejna nowością jest ciche nagrywanie przez Red Box. Dzięki niemu swoje utwory będziemy mogli nagrywać w nocy. Tutaj lampy są profesjonalne i takie samo będzie nagrane brzmienie. Zagwarantowali oni nam 3 brzemienia pod przełącznikiem nożnym.

 

Świetnie nadaje się do trasy koncertowej, także nadaje się do domu, jak i klubu, możemy w nim dokładnie dostosować głośność danych kawałków. Poza tym znajduje się w nim Red Box, dzięki czemu jest możliwość cichego nagrywania swoich nagrań. W ten sposób taki wzmacniacz zapewnia nam lampowe działanie. Odgrywa ono istotną rolę podczas koncertu, kiedy to jest możliwość zaprezentowania wszelkich dźwięków na wysokim poziomie, co chcieliby usłyszeć widzowie.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.