Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Jak prezentują się gitara akustyczne i elektroakustyczne Taylor

taylor-guitar-245832-mJest to możliwe w przypadku wykonania specjalnego zamówienia. Nie występuje wersja Cutaway. To było przede wszystkim podejście Boba, który bardzo ceni sobie całe pudło rezonansowe, dzięki któremu jest możliwość uzyskania najlepszego, akustycznego dźwięku. A jak wyglądają gitary elektroakustyczne? Poza gitarami akustycznymi, staramy się korzystać z elektroakustycznych. Także

 

Taylor wprowadził odpowiednie gitary tego typu. Możemy na przykład wymienić modele jego gitar z CE oraz pewne unowocześnienia, które nastąpiło w odpowiednich modelach gitar, na przykład modele 300, 400 zaprezentowano z wyższą jakością żyłkowania, jak i wypukłą płytą spodnią, modele 800-klonowe żyłkowane, modele linii 900-użycie kluczy Gotoh 510, jak i siodełka oraz podstawkę z kości, modele 500 i 700-użycie macicy perłowej, w celu ozdobienia rozety. Z takimi gitarami spotyka się wielu muzyków, którzy regularnie grają na scenie i przekonali się do tej marki. Zauważyli, że dzięki niej zapewniają sobie uzyskanie czystego dźwięku i dodatkowe funkcje podczas gry.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.