Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

hightechremise.com, to portal ściśle charakteryzujący technologie

vector-monitors-1119821-mTechnologie są bardzo rozmaite i wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Rozwój ogólny technologii ma bardzo dobry wpływ na rozwój cywilizacyjny poszczególnych państw i całego świata. Obecnie tak naprawdę przeważająca liczba czynności uzależniona jest w dużym stopniu od stopnia zaawansowania danej technologii. Portal internetowy hightechremise.com, poświęcony jest tej tematyce. Znajdują się na tym portalu informacje, które pozwalają właściwie identyfikować poszczególne rodzaje technologii, dzięki czemu można także poznać nazwy poszczególnych rodzajów technologii i w razie potrzeby uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat każdej z tych form technologii.

Portal hightechremise.com, w dużej mierze zajmuje się prezentowaniem nowych i bardzo skutecznych elementów wdrażanych w poszczególne urządzenia i jednocześnie pokazuje, jak ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu elementów ma technologia, a tym samym jak ogromny wpływ ma na człowieka który przecież z tych technologii każdego dnia korzysta.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.