Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Niszczenie dysków

Niszczenie dysków

Wszystkie osoby, które będą chciały zlecać czyszczenie swojego dysku twardego fachowym firmom mają bardzo duże możliwości wyboru, czasem jednak warto przemyśleć niszczenie dysków. W sieci znajdzie się niejedną stronę internetową takich firm, a z witryn tych można dokładnie poznawać ich oferty. Oczywiście, kasowanie dysku może być robione przez poszczególne firmy w dość różnych kosztach i warto będzie szukać firmy, której najbardziej opłaca się powierzyć tego typu prace.

Na pewno istotne będzie też to, aby wybrana firma świadczyła swoje usługi na wysokim poziomie, nawet niszczenie dysków musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób. Aby łatwiej było znaleźć właśnie taką firmę, najlepiej będzie dowiedzieć się jaką opinią swoich klientów się one ciszą. Podczas szukania firm tego typu skorzystać można z wyszukiwarki internetowej. Wpisując w niej hasło kasowanie danych na pewno zapewni dobre wyniki szukania.

Pod uwagę można też brać zdobycie odpowiedniego oprogramowania i samodzielne wyczyszczenie dysku. Żeby jednak nie musieć się tym zajmować osobiście, najlepiej będzie wybrać którąś z takich firm, które robią to profesjonalnie. W takiej sytuacji bez wątpienia będzie się zadowolonym.

Comments are closed.