Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

DVD w Polsce.

15Odtwarzacze DVD oraz płyty, które są przez nie czytane nie są nowością w naszym kraju. Są one obecne w naszych domach już od kilku dobrych lat i w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej za pomocą takiego nośnika oglądamy filmy oraz zdjęcia z wakacji. Z każdym kolejnym rokiem producenci tego rodzaju sprzętu multimedialnego zaskakują swoich klientów nowościami, które od razu przykuwają uwagę. Przykładowo na chwilę obecną istnieje możliwość zakupu takiego odtwarzacza dvd, który da nam możliwość podłączenia go naszego komputera.

Za jego pośrednictwem będzie można na przykład pobierać pliki z internetu. Co ciekawe obecna technika daje możliwość wykonania tego zadania bezprzewodowo. Producenci odtwarzaczy DVD doskonale zdają sobie sprawę z tego, że internet jest dzisiaj potężnym narzędziem, z którego korzysta niemal każdy. Warto więc robić wszystko by zapewnić klientom kontakt z nim. Odtwarzacze nie robią już takie wrażenia na potencjalnych zainteresowanych jeżeli posiadają takie umiejętności jak możliwość czytania plików mp3 czy odtwarzania wielu formatów filmów.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.