Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca December, 2017

Odzyskiwanie danych po formacie

odzyskiwanie danych warszawaOdzyskiwanie danych po formacie

Przeważająca część osób, które chcą pozbyć się danych ze swoich dysków twardych nie zdaje sobie sprawy z tego, że kasowanie dysku jest procesem bardziej skomplikowanym. Dla nich wystarczy kliknąć kilka razy myszką by mieć pewność, że dane nie trafią tam gdzie nie powinny. Takie rozumowanie jest niestety błędnym tokiem myślenia, ponieważ w takiej sytuacji używając odpowiednich narzędzi dane można odzyskać. Kasowanie danych by było efektywne musi być przeprowadzone przy użyciu specjalnych narzędzi, które dają gwarancję usunięcia plików na zawsze. Takimi urządzeniami, które zapewniają bezpowrotne usunięcie danych jest degmenetyzor i wówczas żadne odzyskiwanie danych po formacie nic nie da.

Używany jest on za specjalistyczne firmy, które działają w branży. Ich podstawą jest wykorzystanie impulsów magnetycznych, które niszczą zapis znajdujący się na dysku. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu mamy pewność, że nie dojdzie do sytuacji, że dane wyciekną dalej. Dysk jednak nie będzie się już nadawał do użycia, dlatego warto się dłużej zastanowić kiedy dojdzie do odpowiedniego momentu na kasowanie danych bo potem odzyskiwanie danych po formacie może być niemożliwe.

Serwis komputerowy warszawa

Serwis komputerowy warszawa

Profesjonalną naprawdę lub modyfikacją sprzętu elektronicznego – w tym komputerów, laptopów, netbooków – powinny zajmować się wyłącznie osoby doświadczone w tym zakresie jak serwis komputerowy warszawa. Oczywiście są w przypadki, w których naprawa nie wymaga oddawania sprzętu do serwisu, bo wymianę myszki czy przeczyszczenie wentylatora można wykonać samemu. Nie oznacza to jednak, że każdą usterkę da się usunąć samemu, bez pomocy fachowca.

Przy poważniejszych awariach, które mają bezpośredni wpływ na sam komputer i uniemożliwiają prawidłowe z niego korzystanie, serwis komputerowy warszawa będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które pomoże nam ów awarię usunąć. Nie należy automatycznie bać się też wysokich kosztów takiej naprawy, ponieważ wbrew pozorom nie zawsze są one duże i wymagają kilkuset złotowego nakładu. Niektóre komputery oraz laptopy można nawet naprawić już za kilkanaście złotych, gdy przyczyną usterki okazuje się zapchany wentylator lub starta pasta termoprzewodząca. Wystarczy wtedy zaledwie kilka minut pracy, którą równie dobrze można potem wykonywać samodzielnie w domu, zaopatrując się najpierw w odpowiednie narzędzia.

Odzyskiwanie danych z pendrive

odzyskiwanie danych z pendriveOdzyskiwanie danych z pendrive

Można śmiało liczyć na to, iż firm, którym powierzyć można usuwanie danych ze swojego komputera znajdzie się wiele. Dzięki temu właśnie, spokojnie będzie można wybrać taką ofertę, która będzie się prezentowała najlepiej. To, ile kasowanie danych będzie kosztowało u poszczególnych firm będzie miało bardzo duże znaczenie i zawsze warto będzie zwracać na to uwagę. Oczywiście, wiele informacji o ofercie poszczególnych firm można zdobyć, kiedy zajrzy się na strony internetowe, które większość takich firm będzie posiadała. Po za kosztami, bardzo ważne będzie też to, aby wybrana firma naprawdę dobrze radziła sobie z kompletnym czyszczeniem dysku albo gdy oferuje odzyskiwanie danych z pendrive. W takiej sytuacji bez wątpienia będzie się zadowolonym z wyboru, jakiego się dokonało.

Aby znaleźć firmy, które kasowanie dysku robią najlepiej, warto jest z pewnością dowiedzieć się co na ich temat uważają osoby, które już korzystały z ich ofert i zleciły im odzyskiwanie danych z pendrive. Dzięki temu właśnie, znacznie łatwiej będzie o skorzystanie dokładnie z takiej oferty, która będzie tego warta w największym stopniu, a na tym chyba każdemu musi zależeć.