Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca February, 2017

Odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku

Obecne czasy zdominowane są przez urządzenia komputerowe. Są one podstawowym narzędziem pracy w niemal każdym przedsiębiorstwie. Każde z nich szczególny nacisk musi kłaść na ochronę danych, które znajdują się na dyskach twardych. Jeśli przedsiębiorcy chcą, by dane, które znajdują się na ich dyskach nie znalazły się w posiadaniu osób, które są do tego nieuprawnione, trzeba przeprowadzić kasowanie danych z prawdziwego zdarzenia, czasami dla odmiany potrzebujemy odzyskiwanie danych z dysku.

Tylko specjaliści są w stanie zapewnić, że tak ważne informacje jak dane osobowe, numery kont czy plany przedsiębiorstwa zostaną bezpowrotnie usunięte z zapisu. Usuwanie danych nie jest jedynie opcją, z której mogą korzystać przedsiębiorstwa, Niektóre z nich taką koniecznością obarczone są przez polskie prawo.

Kasowanie danych muszą przeprowadzić więc obowiązkowo, inaczej muszą liczyć się sankcjami, które mają znamię odpowiedzialności karnej. Najczęściej by wypełnić to zadanie stosuje się proces demagnetyzacji, który jest uznawany za najbardziej skuteczną formę pozbywania się niepotrzebnych danych i wówczas odzyskiwanie danych z dysku jest praktycznie niemożliwe.

Samodzielne kasowanie danych.

Posiadając komputer każdego kolejnego dnia na naszym dysku twardym zapisywane są dane. Z czasem jednak trzeba coś z nimi zrobić by nasz komputer działał poprawnie. W takiej sytuacji na pewno przyda się kasowanie danych. Przez ich obecność komputer możne działać na zwolnionych obrotach i być mniej wydajny. Może to mieć negatywny wpływ choćby nawet na naszą wydajność w pracy. Kasowanie danych można przeprowadzić za pośrednictwem specjalistycznej firmy.

Wtedy mamy gwarancję, że pliki zostają usunięte tak, że nikt nie będzie miał do nich dostępu. Za taką usługę trzeba oczywiście zapłacić. Innym wyjściem jest kasowanie dysku samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne zadanie. Wystarczy poszukać odpowiednich stron internetowych, które poświęcone są takiej właśnie tematyce.

Postępowanie krok po kroku ze wskazówkami, które są na nich zawarte spowoduje, że dane z naszego dysku twardego zostaną usunięte w pełni profesjonalnie i to przy minimalnym nakładzie finansowym. Z takiej metody korzysta coraz więcej osób.

Kasowanie dysku przez zawodowców.

Każdy ekspert z dziedziny informatyki powie, że jedynym skutecznym w stu procentach procesem, który powoduje bezpowrotne kasowanie danych z naszych dysków twardych to demagnetyzacja. Kasowanie danych przy użyciu tradycyjnych narzędzi nie daje żadnej gwarancji, że komuś nie uda się odzyskać danych, które miały być przez nas usunięte. Co prawda dyski można w dalszym ciągu użytkować jednak kwestie bezpieczeństwa pozostawiają tutaj wiele do życzenia. Demagnetyzacja może mieć miejsce jedynie w momencie, gdy nie chcemy już korzystać z dysku. Tak dzieje się na przykład przy okazji wymiany sprzętu na lepszy. Kasowanie dysku za pomocą demagnetyzacji oznacza, że dysk staje się niezdolny do użytku i nadaje się jedynie do wyrzucenia. Koszt zlecenia demagnetyzacji nie jest najniższy, ale na pewno jeśli porównamy to z kosztami ewentualnych wycieków danych jest to czynność, którą warto wykonać choćby nawet dla swojego spokoju. Demagnetyzacja to jedyny stu procentowy gwarant bezpieczeństwa i skutecznego usuwania danych.

Skuteczne usuwanie danych z naszego dysku twardego.

Skuteczne kasowanie danych z naszego komputera będzie możliwe tylko i wyłącznie w momencie, gdy zdecydujemy się na przeprowadzenie demagnetyzacji. Jest to czynność, która sprawia, że dane, które do tej pory znajdowały się w naszym dysku twardym zostaną usunięte w taki sposób, że nie będzie można ich już więcej zobaczyć. Kasowanie danych odbywa się za pomocą urządzeń zwanych potocznie demagnezytorami. Wytwarzają one impulsy magnetyczne, które oddziałują na dysk niszcząc jego wszystkie zapisy, które zostały zakodowane w warstwie magnetycznej nośnika. Na pewno kasowanie danych w taki właśnie sposób jest jedyną drogą do tego by dane, które chcemy usunąć nie trafiły do kogoś, kto może je wykorzystać do swoich własnych celów. Kasowanie danych w taki sposób jest obowiązkiem banków oraz instytucji rządowych, które odpowiadają za bezpieczeństwo naszego kraju. Twarde dyski urzędów oraz ministerstw kryją wiele informacji, które nie powinny ujrzeć światła dziennego i nie powinny znaleźć się w rękach obcych państw.

Dlaczego profesjonalne kasowanie dysku?

W dobie obecnego rozwoju technologii niemal każde przedsiębiorstwo posiada na swoich wyposażeniu kilka, jeśli nie kilkanaście komputerów na których znajdują się cenne informacje, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Co jakiś czas dochodzi do ich wymieniania na nowe. Wtedy pojawia się pytanie jak przeprowadzić kasowanie dysku by dane zamieszczone na nim nie dostały się niepowołane ręce. Kasowanie danych wymagane jest w niektórych firmach, które działają w sektorze zaufania publicznego. Na pewno jest ono przeprowadzane w bankach, które mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo danych osobowych swoich klientów. Kasowanie dysku jest także obowiązkowo przeprowadzane w e wszystkich resortach ministerialnych. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby obce wywiady odzyskały dane z tamtejszych dysków twardych. Dlatego też w każdych większych firmach oraz ministerstwach demagnetyzacja niepotrzebnych danych jest przeprowadzana w regularnych odstępach czasowych. W tej kwestii nie można sobie pozwolić na zaniedbania.

Demagnetyzacja- kasowanie danych.

Największe przedsiębiorstwa, które obracają milionami złotych w celu ochronienia swoich interesów decydują się na wykonywanie procesów, które mają na celu kasowanie danych. Poszukiwanie specjalistycznych firm, które zajmują się świadczeniem tak specjalistycznych usług wbrew pozorom nie jest takie trudne jak się to może wydawać na pierwszy rzut oka. Kasowanie dysku jest taką usługą, która jest bardzo dobrze płatna dlatego też nie brakuje osób, które chcą na tym zarobić. W efekcie czego na rynku panuje spora konkurencja. Wszystkie firmy do kasowanie danych używają metody, która nazywana jest demagnetyzacją. Polega ona na bezpowrotnym skasowaniu informacji za pomocą działania impulsów magnetycznych. Ich wytworzenie ma miejsce za pomocą specjalnego urządzenia o nazwie demagnetyzer. Impuls, który ma tu zastosowanie sprawia, że zniszczeniu ulegają wszystkie zapisy, które zostały dokonane w warstwie magnetycznej. Taka metoda charakteryzuje się tym, że dane z dysku twardego zostają bezpowrotnie utracone.

Kasowanie dysku twardego.

Kasowanie dysku twardego wymaga zastosowania specjalistycznych technik, które raczej nie są znane przeciętnemu użytkownikowi komputera. Do realizacji takiego zadania służą urządzenia, które nie należą do typowego wyposażenia domowych komputerów. Procesem, który daje możliwość kasowanie dysku twardego jest demagnetyzacja. Jest to proces, który jest w stu procentach bezpieczny dla naszego dysku twardego. Stosowany jest także w przypadku taśm oraz dyskietek. Usługa jest prosta do wykonania i nie zajmuje wiele czasu. Firmy, które zajmują się usługą kasowanie dysku twardego swoje zadanie wykonują w domu klienta. Nie ma konieczności przeprowadzania usuwania w siedzibie, ponieważ sprzęt, który jest używany bez problemów można przetransportować do mieszkania klienta. Ten zyskuje oszczędność czasu oraz możliwość bieżącego kontrolowania całego procesu. Sam proces demagnetyzacji jest bardzo prosty. Polega on na niszczeniu danych znajdujących się na dysku za pomocą działania impulsów magnetycznych. Po przeprowadzaniu takiego procesu na potwierdzenie jego zajścia klient otrzymuje specjalny certyfikat poświadczający demagnetyzację.

Kasowanie danych z dysków twardych.

Kasowanie danych z dysków twardych przeprowadzone przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt jest na pewno ciekawym rozwiązaniem, które gwarantuje to, że dane, które chcemy usunąć zostaną skasowane bezpowrotnie. Kasowanie danych, które ludzie przeprowadzają w swoich komputerach tylko z pozoru jest skuteczne. Informatyk, który posiada dużą wiedzę jest w stanie odzyskać wszystkie informację, których chcieliśmy się pozbyć. Jedynie specjaliści mają wiedzę oraz urządzenia, które sprawiają, że kasowanie danych zostanie przeprowadzone w taki sposób, że nie będzie żadnych wątpliwości co do tego, że ktoś będzie w stanie je odzyskać. Do przeprowadzenia takiego kasowania danych trzeba użyć bardziej profesjonalnego sprzętu, którego nie można kupić na portalach aukcyjnych czy supermarketach. Sprzęty te są drogie, ale dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii gwarantują one bezpieczne oraz skuteczne usuwanie plików z naszego dysku twardego. Oprócz tego są one skuteczne także w przypadku dyskietek czy kaset audio-wideo.

Wymiana wentylatorka w laptopach

Nie ma chyba osoby interesującej się branżą komputerową, którą trzeba przekonywać o tym, że pod względem ewentualnych usterek i ich napraw laptopy są w gorszej sytuacji od swoich stacjonarnych odpowiedników. Z drugiej strony okazuje się, że awarie laptopów występują rzadziej i mają znacznie mniejszą skalę od zwykłych pecetów.

Najczęściej występującą usterką jest zazwyczaj zapchany wentylatorek, który nigdy nie był przez właściciela czyszczony ani przedmuchiwany. Wiele sklepów komputerowych, a nawet standardowy serwis laptopów oferuje zaś specjalne pojemniki z powietrzem pod ciśnieniem, za pomocą których można taki wentylatorek wyczyścić bez rozkładania laptopa na części i odkręcania jakiejkolwiek śrubki. Jeśli jednak doprowadzi się komputer do takiego stanu, że samo czyszczenie nie wystarczy i konieczna będzie naprawa, warto na przyszłość zaopatrzyć się w takie produkty i zacząć regularnie dbać o system wentylacyjny w swoim laptopie. Pomoże nam to utrzymać go w dobrym stanie i zaoszczędzić pieniądze na późniejszych naprawach.

Kasowanie danych.

Na rynku nie brakuje firm dla których główną działalnością jest kasowanie danych znajdujących się na naszych dyskach twardych. Metod, które służą do kasowanie danych jest kilka. Przykładowo dużą skutecznością charakteryzuje się usługa demagnetyzacji. Ta metoda jest ceniona przede wszystkim dlatego, że jest ona bezpieczna i niezwykle skuteczna, ponieważ stu procentowe skasowanie danych, których nie będzie można odzyskać. Usługa taka jest na tyle prosta, że klient nie musi przyjeżdżać ze swoim sprzętem do siedziby firmy, która oferuje takie usługi. Urządzenia do kasowanie danych nie są dużych rozmiarów, dlatego też cały proces można przeprowadzić w domu klienta. Firmy zajmujące się taką działalnością uważają dojazdy za ciekawy zabieg marketingowy, który ma za zadanie przekonać klienta do skorzystania właśnie ich usług. Za dojazd przeważnie klient nie płaci żadnej opłaty. Dla niego komfort tego rodzaju na pewno jest miłą niespodzianką, którą przyjmie z zadowoleniem, które przełoży się na następne zlecenia dla tego przedsiębiorstwa.