Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca November, 2016

Telefony wczoraj i dziś

Telefony w dzisiejszych czasach to rzecz bardzo powszechna, ma ją praktycznie każdy w swojej kieszeni i bardzo one zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Obecnie telefony i elektronika to chyba najszybciej rozwijająca się gałąź gospodarki. Obecnie każdy praktycznie nosi w kieszenie telefony gsm a właściwie już smartfony. Jest to praktycznie mini komputer, który w tej chwili jest o wiele bardziej wydajnym produktem niż jeszcze kilka lat temu komputery. Wielo rdzeniowe, wydaje z duża mocą obliczeniową, do tego w każdym telefonie Internet.

Jest jeden problem, trzeba chronić w nich wyświetlacze, tutaj pomocna może okazać się folia na telefony, która w jakiś tam sposób chroni nasz ekran. Każdy użytkownik smartfona doskonale wie jaki to problem jak zbije nam się szyba wyświetlacza, często koszty naprawy tej szyby przekraczają wartość telefonu. Dlatego zazwyczaj albo bardzo uważamy albo staramy się ubezpieczyć nasz telefon na wypadek uszkodzenia wyświetlacza. Ja osobiści uszkodziłem kilka wyświetlaczów i muszę przyznać że to jest bardzo uciążliwe.

Nowoczesne czytanie

Czasy się zmieniają i na to nic nie poradzimy, obecnie są rzeczy, które są w odwrocie i jedną z takich z całą pewnością są tradycyjny książki. Zastępowane są one ebookami. Generalnie na rynku mamy dostępne zarówno darmowe ebooki jak i tradycyjnie płatne. Zazwyczaj dobre ebooki i popularne kosztują porównywalnie jak książka, często również mamy możliwość wydrukowania sobie ebooka i możemy meić wydaną książkę w sposób tradycyjny.

Generalnie ja osobiście należę do tej grupy ludzi, która lubi czytać tradycyjne ksiązki, jednak należy mieć świadomość że książki elektroniczne mają tą przewagę że możemy mieć ich przy sobie równocześnie kilka, powiedzmy ebooki religijne mamy w komputerze równocześnie z horrorami czy innymi, popularne są również forex ebook, który ma nam pomóc nauczyć się inwestować. Generalnie to ile mamy przy sobie książek zależy tylko od pojemność naszego czytnika, bo jak wiadomo jest ona ograniczona. Tak czy owak jest to bardzo wygodne i coraz częściej spotykane rozwiązanie.

Domeny internetowe – czy jeszcze można zarobić ?

Domeny internetowy to nic innego jak po prostu adres który wpisujemy w przeglądarkę internetową , za pomocą której zostajemy przekierowani na interesującą nas stronę www którą chcemy obejrzeć w danej chwili. Jak wiadomo domeny internetowe to nie tylko nazwy firm , ale bardzo atrakcyjne nazwiska , nazwy własne oraz różnego typu popularne skróty łatwo wpadające do głowy , oraz nie raz bardzo ciekawie brzmiące.

Domeny internetowe to również świetny interes, mogą to być tanie domeny lub domeny dla firm.. Aby się o tym przekonać wystarczy od czasu do czasu poczytać portale branżowe które non stop informują o ciekawych tranzakcjach na rynku domen. W pewnym sensie domeny internetowe przypominają nieruchomości , gdyż są tak naprawdę domem dla naszej witryny internetowej. Kiedy mamy już własną domenę możliwe jest przeniesienie domeny do inne go rejestratora. Czasem jest to spowodowane sporymi różnicami w cenach, ponieważ domeny bardzo się cenami różnią u różnych operatorów.