Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca October, 2016

Świat internetu

W Polskim internecie już nie raz mieliśmy doczynienia z wielomilionowymi tranzakcjami na rynku domen wtórnych czyli takich zarejestrowanych wcześniej przez pewną osobę w celu jak się można zapewne łatwo domyśleć , późniejszej odsprzedaży z zyskiem, domeny regionalne nie osiągają takich cen ale globalne tak. Domeny europejskie również potrafią byćbardzo drogie a dla odmiany najtańsze domeny to takie, które są na darmowych serwerach, nawet jeśli będziemy mieli super stronę internetową to nie możemy liczyć na to że otrzymamy za nią jakąś wysoką cenę.

Domeny i hostingu bardzo się między sobą różnią, zarówno cenami jak i możliwościami. Ogólnie domeny internetowe mogą być dobrym sposobem na inwestycje i poniekąd przypomina to inwestowanie w nieruchomości. Tutaj nabywając raz adres internetowy i go przedłużając co rok mamy pewność że nikt inny nie będzie miał takiej samej domeny. Pamiętajmy że dobre domeny internetowe są warte setki tysięcy złotych, być może kiedyś uda się i Tobie trafić na takie cudo.

Inwestycje w domeny

Kto więc może zostać inwestorem na rynku domen internetowych? Praktycznie każdy. Ceny rejestracji domen internetowych są na tyle atrakcyjne , iż bez żadnej wielkiej promocji możemy zarejestrować wybrany adres internetowy , tak aby móc go później sprzedać z zyskiem, do takich inwestycji potrzebujemy domeny i hostingu, żeby zawiesić reklamę. Potem jak ją sprzedamy pozostaje tylko cesja domeny. Wolne domeny możemy sami rejestrować i jest to bardzo łatwe, domeny internetowe rejestrujemy u operatorów.

Jest ich na rynku bardzo wielu więc warto wybraćtakiego, który nam pasuje. Oczywiście w przypadku nie sprzedania domeny internetowej po roku czasu możemy taki adres przedłużyć ( zwykle jest to około trzykrotność pierwotnej rejestracji domeny lub w przypadku gdy domena nam nie pasuje możemy taki adres po prostu pożucić nie zważając na konsekwensje. Są oczywiście wyjątki od tej reguły – warto więc czytać uważnie regulaminy rejestratorów domen , gdyż posiadając ich więcej , nawet małe kwoty bywają w tym biznesie istotne.

Komputer

Komputery od niedawna są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Nie tylko w pracy, ale i w domu, nie tylko do nauki, ale i rozrywki spędzamy każdego tygodnia dziesiątki godzin przed ekranem naszego komputera, komputer z całą pewnością pomaga nam w życiu. Spotykamy go praktycznie na każdym kroku i trudno dzisiaj sobie wyobrazić bez nich życie, bankomaty, sterowanie drzwi, tablice informujące o czasie przyjazdu pociągu, to wszystko obsługuje jakiś komputer, serwis komputerów jest bardzo potrzebny, ponieważ w sytuacji gdy coś zawodzi to robi się poważny całkiem problem.

Obecnie budowa komputera jest zrobiona w taki sposób że łatwo do niego coś dołożyć, żeby zmodernizować jego funkcje czy też jakość oraz wgrać nowe oprogramowanie. Tak jak w przypadku innych urządzeń jeszcze niedawno ciężko było mówić o jakiś możliwościach aranżacyjnych, ponieważ produkowane komputery były do siebie bliźniaczo podobne, tak teraz na rynku znajdziemy bardzo dużą ilość elementów obudowy komputera.

Wygląd komputera

Pozwala to na zaprojektowanie swojego komputera i stworzenie jego niepowtarzalnego wyglądu, ogólnie jeśli odwiedzamy jakikolwiek serwis komputerowy bo sami nie czujemy się na siłach, bez problemu zmienią oni nam np. obudowę czy inne elementy. Bardzo ważna jest grafika komputerowa, bo od niej zależy komfort pracy oraz rozrywki, części komputerowe można w bardzo prosty sposób wymieniać, zamieniać i modernizować, to powoduje że łatwo możemy poprawić wydajność naszego komputera. Obudowy znaczącą różnią się od siebie wyglądem oraz kolorami. Dodatkowo są wyposażone w różnego rodzaju podświetlające diody.

Również klawiatury i myszki nabierają coraz bardziej designerskiego kształtu. W dzisiejszych czasach komputery stacjonarne powoli przestają być elementem wystroju pomieszczeń, a ich miejsce zajmują notebooki, które są bardziej poręczne. Nie mniej komputer to również jedno z urządzeń, który w ciekawy sposób można wpasować w aranżacje naszego wnętrza. Kiedy już nam się znudzi komputer, odwiedźmy skup komputerów, tam możemy oddać stary a kupić sobie w zamian nowy.

Telewizor

Pierwsze telewizory kineskopowe były dużej wielkości, najczęściej obite po bokach drewnianą listwą, stoliki pod telewizor musiał wówczas wytrzymać duży nacisk, z całąpewnością wieszak na telewizor nie sprawdziłby się w takich warunkach. Zresztą telewizory były tak drogie że popularna była naprawa telewizorów.Ciężko więc mówić w tym przypadku o wystroju wnętrz, choć już wtedy eksperci od aranżacji wnętrz starali się jak najlepiej wkomponować je w ówczesne pomieszczenia. W raz z rozwojem technologii oraz powstawaniu coraz to nowszych modeli telewizorów wkomponowanie ich w nowoczesne wnętrza stało się coraz prostsze oraz dało wiele nowych rozwiązań.

Dzisiejsze telewizory niczym nie przypominają tych z przed 10 lat. Są całkowicie płaskie oraz o panoramicznych kształtach. Prócz postawienia ich na meblach istnieje możliwość zawieszenia na ścianie, gdzie z powodzeniem zastępują obrazy. Znacznie różnią się obudowami. Choć najbardziej popularne są czarne i srebrne to nie jest większym problemem znalezienie bardziej designerskich modeli. Telewizor to nieodłączny towarzysz dnia codziennego niemal każdego człowieka, dlatego znajdziemy go w każdym salonie. Zadaniem projektanta wnętrz jest umieszczenie go w odpowiednim miejscu tak, aby spełniał swoją powinność, a przy okazji nie zakłócał koncepcji pomieszczenia.