Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca February, 2014

Jak wybrać dobry komputer pod serwer?

14Problemem wielu osób planujących uruchomić własny serwer – pod grę internetową czy bardziej znaczącą stronę www jak serwis społecznościowy – jest ten związany z niemożnością wyboru odpowiedniego sprzętu. Chociaż firmy komputerowe wręcz prześcigają się w produkcji i opracowywaniu coraz to nowszych urządzeń – nierzadko dedykowanych wyłącznie pod serwery, to większość z takich sprzętów niestety nie nadaje się do tego typu zadań.
Prężnie działające serwerownie posiadają zawsze oprogramowanie i komputery kilkakrotnie lepsze, szybsze i bardziej wydajne od zwykłej jednostki centralnej, jaką znajdziemy w praktycznie każdym domu. Nic więc dziwnego, że osobom planującym rozpoczęcie jakiegokolwiek projektu internetowego zazwyczaj nie tyle nie poleca się kupna własnego komputera, ale zachęca do wynajęcia przestrzeni w już działającej serwerowi. Kupując bowiem własne komputery pod serwer można się na tym bardzo pomylić i zamiast nabyć sprzęt odpowiedni, zwyczajnie wyrzucić pieniądze w błoto, zakupując komputer o niewłaściwych parametrach.

hightechremise.com, to portal ściśle charakteryzujący technologie

vector-monitors-1119821-mTechnologie są bardzo rozmaite i wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Rozwój ogólny technologii ma bardzo dobry wpływ na rozwój cywilizacyjny poszczególnych państw i całego świata. Obecnie tak naprawdę przeważająca liczba czynności uzależniona jest w dużym stopniu od stopnia zaawansowania danej technologii. Portal internetowy hightechremise.com, poświęcony jest tej tematyce. Znajdują się na tym portalu informacje, które pozwalają właściwie identyfikować poszczególne rodzaje technologii, dzięki czemu można także poznać nazwy poszczególnych rodzajów technologii i w razie potrzeby uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat każdej z tych form technologii.

Portal hightechremise.com, w dużej mierze zajmuje się prezentowaniem nowych i bardzo skutecznych elementów wdrażanych w poszczególne urządzenia i jednocześnie pokazuje, jak ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu elementów ma technologia, a tym samym jak ogromny wpływ ma na człowieka który przecież z tych technologii każdego dnia korzysta.

Telefon nie do dzwonienia?

5Chociaż minęło już kilkadziesiąt lat od chwili, gdy pierwszy telefon komórkowy pojawił się na światowym rynku, to urządzenie to wciąż budzi zachwyt i fascynację wśród miłośników tego typu sprzętów. Komunikacja międzyludzka jest bowiem w dzisiejszych czasach niezwykle ważna, dlatego tez z upodobaniem i zachwytem patrzy się właśnie na te urządzenia, które ją ułatwiają i uprzyjemniają. O ile bowiem kilka lat temu telefony komórkowe służyły raczej tylko do dzwonienia i nawiązywania połączeń, o tyle współcześnie ich rola jest o wiele bardziej zaawansowana.

Dzisiaj telefon komórkowy to nierzadko małe, przenośne centrum zarządzania, zwłaszcza zaś jego najnowsze modele z najnowocześniejszymi systemami operacyjnymi. Nikogo już nie dziwi, że obecnie za pomocą telefonu komórkowego można nie tylko dzwonić, ale też pisać e-maile, przeglądać internet, oglądać filmy czy słuchać muzyki. Zdaje się nawet, że w większości przypadków ludzie wręcz zapominają, co czego tak właściwie służy telefon komórkowy,

telefon komórkowy, sprzęt elektroniczny, komunikacja

Nowoczesne technologie mające zastosowanie w medycynie

Nowoczesne technologie zawitały chyba do każdej dziedziny naszego życia. Spotykamy je w naszych kuchniach, salonach, samochodach czy w kieszeniach lub torebkach, w postaci telefonów komórkowych. Technologie te znalazły również zastosowanie w medycynie i pomagają aktualnie ratować ludzkie życia lub poprawiać jego komfort. Przykładem stosowanie nowoczesnych technologii w medycynie mogą być sztuczne implanty, które mogą skutecznie zastępować kończyny oraz inne narządy lub organy ludzkiego ciała.

W przypadku kończyn, stosuje się aktualnie protezy, które mogą być sterowane za pomocą pracy mięśni znajdujących się na końcu kończyny, do której mocowana jest proteza jak również za pomocą naszego mózgu i połączeń nerwowych, które wysyłając sygnały elektryczne kierują pracą takiej protezy. Nowoczesne technologie stosuje się również podczas operacji. Dzięki robotom sterowanym rękami chirurga, operacje stały się mniej rozległe i bardziej precyzyjne co znacznie poprawiło ich skuteczność w usuwaniu różnych dolegliwości.

Technologie poprawiające komfort naszego życia

palmtop-series-2-741866-mZarówno w domu jak i w pracy codziennie spotykamy się z zastosowaniem technologii poprawiających nasz komfort i funkcjonowanie. Nie zawsze zdajemy sobie jednak z tego sprawę a to dlatego, że przyzwyczajamy się do pewnych urządzeń i ich funkcji. Stosowaniem nowoczesnych technologii mogą być na przykład tak zwane inteligentne domy.

Są to systemy teleinformatyczne, które od momentu otwarcia drzwi wejściowych witają swojego właściciela i robią wszystko aby mógł bez najmniejszego wysiłku zjeść obiad oraz wypocząć po ciężkim dniu pracy. Technologie te opracowano aby ograniczyć czynności, które trzeba codziennie wykonywać w domu takie jak gaszenie i zapalanie światła, dbanie o to, żeby było ciepło i wiele innych, które zabierają nasz cenny czas. Systemy sterujące inteligentnego domu dostosują natężenie światła w zależności od pory dnia, pomogą nam zrobić zakupy przez internet, włączą muzykę, którą mamy akurat chęć posłuchać oraz zadbają o to, żebyśmy mogli szybko iść odpocząć w salonie lub w sypialni.