Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca December, 2013

Telewizja kiedyś, a dziś

Telewizja to dział komunikacji przekazujący ruchomy obraz i dźwięk na odległość. Historia tej formy transmisji nie jest zbyt długa, pierwsza transmisja odbyła się w 1928 roku. Tak naprawdę dopiero po II wojnie światowej telewizja uzyskała sporą popularność. Telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV) jako pierwsza powstała w dalekiej Japonii.
Początkowo obraz nadawano w kolorze czarno białym, kto z nas nie pamięta tych filmów, które zupełnie odbiegają od współczesnych ekranizacji. Duże telewizory, zajmujące sporo miejsca w pokojach, jednak to nie przekątna ekranu zajmowała największą powierzchnie, a tył telewizora.
Obecnie obraz oglądamy w komfortowych kolorach, w jakość HD. Niektóre telewizory umożliwiają oglądanie filmów w technologii 3D, co do nie dawna było nie do pomyślenia. Telewizory są niezwykle cienkie, zajmują małe miejsca, a niejednokrotnie powieszone są na ścianach, idealnie komponując się do wystroju pomieszczenia. Technologia stoi na wysokim poziomie i z dnia na dzień posuwa się do przodu.

Pranie w piętnastu stopniach jest już możliwe

washing-machine-776861-mStare pralki potrzebowały gorącej wody, żeby możliwe było usunięcie trudnych zabrudzeń. Niestety nie wszystkie tkaniny lubią wysoką temperaturę co wymusiło na producentach pralek wprowadzenie programów umożliwiających pranie w niskiej temperaturze przy zachowaniu oczekiwanej skuteczności. Na ostatnich targach mogliśmy zaobserwować inteligentne pralki, do których wprowadzono technologię umożliwiającą pranie już w piętnastu stopniach Celsjusza. To rozwiązanie jest równie skuteczne co pranie w wysokich temperaturach przy czym dużo bardziej oszczędne jeśli chodzi o kwestię zużycia energii elektrycznej niezbędnej do podgrzania wody.

 

Została również wprowadzona kolejna innowacja. Dotyczy ona zasobnika na proszek do prania. Teraz wystarczy wsypać jakąkolwiek ilość środka czyszczącego a pralka sama dobierze sobie odpowiednią jego ilość do ustawionego programu prania. Jak widać nowoczesne technologie pojawiają się nawet w najmniej oczekiwanych urządzeniach i pomagają nam szybciej oraz sprawniej wykonywać codzienne obowiązki.

Technologia LCD

Współcześnie wiele mówi się o technologii LCD, jednak większość użytkowników tego rodzaju telewizorów, monitorów, nie wie czym tak naprawdę jest wyświetlacz LCD(z angielskiego skrót oznacza Liquid Crystal Display).
Jest to wyświetlacz ciekłokrystaliczny, którego zasada działania oparta jest na polaryzacji światła wskutek tego, że cząsteczki ciekłego kryształu ulegają zmianie orientacji pod wpływem pola elektrycznego.
Pierwszy prototyp wyświetlacza LCD zaprezentowany został w 1989 roku w Berlinie, przekątna ekranu LCD wyniosła wtedy 10 cali. Obecnie na rynku znajdują się setki modeli telewizorów, niemal wszystkie telewizory na rynku to cienkie telewizory takie jak plazmy, czy LCD. Dzisiejsi klienci sklepów RTV mają problem z wyborem konkretnego telewizora ze względu na często zbyt duży wybór, który powoduje zagubienie się potencjalnego klienta, jeżeli ten nie jest znawcą urządzeń masowego przekazu. Mamy prawie nieograniczony wybór w wielkości telewizora, jego parametrów, typu itp. Najbardziej popularne w chwili obecnej są ekrany LCD.

Roboty, które pomagają nam sprzątać dom

Producenci odkurzaczy prześcigali się we wprowadzaniu lżejszych urządzeń, lepszego zbierania śmieci, mniejszego zużycia energii. Nie zauważyli jednak w tym czasie pewnej grupy, która pracowała nad całkowicie odmiennym rozwiązaniem, które wypełnia te same zadania, które wcześniej spełniały odkurzacze. Są to roboty odkurzające. Technologia, którą zastosowano w tych urządzeniach pozwala im na automatyczne programowanie powierzchni, którą mają odkurzyć. Robot odkurzający sam wie gdzie już był i wypełnił swoje zadanie a gdzie jeszcze musi jechać. Dodatkowo zestaw czujników ostrzeże je przed krawędzią schodów co uniemożliwia ich upadek.

 

Dzięki niewielkim rozmiarom, roboty te są w stanie odkurzyć nawet te zakamarki, z którymi my mieliśmy problem odkurzając zwykłym odkurzaczem. Ponadto, same wiedzą kiedy naładować swoje akumulatory więc nie musimy się o to martwić. Naszym zadaniem jest jedynie regularne opróżnianie pojemnika na śmieci o czym poinformuje nas sygnał dźwiękowy załączający się w momencie przepełnienia.

Smartfony pomagają nie tylko w komunikacji, ale również w pracy

telephone-lg-1-1416666-mSmartfony zagościły na dobre w naszych domach i biurach. Fakt ten nie dziwi szczególnie dlatego, że urządzenia te, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są w stanie zapewnić nam funkcjonalność jaką możemy odnaleźć w komputerach stacjonarnych. W pracy, szczególnie takiej, która wymaga mobilności są aktualnie najlepszym rozwiązaniem gdyż w krótkim czasie możemy się skontaktować z naszymi współpracownikami bądź kontrahentami. Ponadto możemy połączyć się z internetem praktycznie w każdym miejscu, sprawdzić pocztę czy wysłać komuś pliki, które właśnie stworzyliśmy.

 

Każdy handlowiec jest w stanie wprowadzić do standardowej umowy dane klienta, będąc u niego na wizytacji i wydrukować taką umowę za pomocą przenośnej drukarki. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie więc oszczędzamy na dojazdach i zbędnych czynnościach, które musielibyśmy wykonać gdybyśmy nie mieli pod ręką rozbudowanych technologicznie komórek. W niedługim czasie posłużą nam do innych czynności takich jak sterowanie domem, ale taka funkcjonalność jest na razie w fazie testów.

Jaka przekątna ekranu dla naszego mieszkania

Urządzając mieszkanie trzeba pamiętać o kilku podstawowym rzeczach, takich jak łóżko, szafa, stół, a także telewizor. Można powiedzieć, że ostatnie z tych urządzeń nie jest w życiu niezbędne, jednak tak naprawdę, czy można sobie współcześnie wyobrazić życie bez telewizora. Przychodzimy zmęczenie z pracy i myślimy jedynie o gorącej kąpieli, kolacji i położeniu się wygodnie przed telewizorem.
W obliczu dużego wyboru urządzeń przekazujących ruchomy obraz i dźwięk należy się dobrze zastanowić, które z nich będzie najbardziej pasowało do naszego pomieszczenia. Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać przekątną ekranu naszego telewizora. Jeżeli mamy duże, przestrzenne mieszkanie to możemy sobie pozwolić na ekran nawet o przekątnej 50 cali. Taki kolos daje gwarancję komfortowego oglądania przekazu telewizyjnego. W małych pomieszczeniach należy dobrać odpowiednio mniejszy telewizor, dlatego że zbyt duży rozmiar telewizora w stosunku do miejsca w pomieszczeniu powoduje, że oglądamy go zbyt bliska, bolą nas oczy oraz źle to wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowo nie potrafimy z krótkiej odległości komfortowo oglądać cała powierzchnię ekranu.

Opis gitar firmy Taylor pod lupą

Gitary Taylor prezentują się one w nowej odsłonie, nastąpił podział na modele akustyczne, jak i elektroakustyczne. Jakie wyróżnia się gitary akustyczne? Do najlepszych możemy zaliczyć typ GS. Jest tutaj ukazany nowy kształt gitary, który przyjął nazwę Grand Standard(GS). Okazał się to pomysł samego Boba Taylora, który został zaakceptowany. Czym się charakteryzuje taka gitara? Przede wszystkim posiada powiększoną powierzchnię płyty rezonansowej, jak i jest bardzo poręczna. Wydaje się być bardzo głośna. W roku 2007 mogliśmy zauważyć 20 nowych modeli-posiadały one kształt GA-Grand Auditorium, jak i GC-Grand Concert oraz DN-czyli Dreadnought.

 

Do najbardziej cennych gitar typu Dreadnaught możemy zaliczyć modele 910, jak i 810-posiadają one zmieniony system ożebrowania. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozbudowanie takiej gitary – poprzez zastosowanie elektroniki expression system, czy pickupy, to warto zaznaczyć, że takie możliwości posiadamy w każdym z dostępnych modelów akustycznych. To gwarantuje uzyskanie o wiele lepszych efektów muzycznych.

Co nam daje pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron ma na celu uzyskanie przez konkretną stronę internetową jak największej pozycji w Internecie, a dokładniej, to w konkretnych wyszukiwarkach internetowych. pozycjonowanie dąży do tego, aby link do danej strony, po wpisaniu w wyszukiwarkę danej frazy, znajdował się na jak najwyższej pozycji. Dzięki temu jest szansa na to, że dużo osób będzie otwierało ten link, zainteresuje się i skorzysta z danej oferty. Pozycjonowanie stron jest obecnie jedną z najlepszych form reklamy w Internecie. Praktycznie każda nowo powstająca firma zawsze zakłada sobie własną stronę internetową. Muszą jednak oni zainwestować też w pozycjonowanie tej strony, bo sama strona może niewiele dać. Większość osób jako główną wyszukiwarkę na pozycjonowanie wybiera Google. Ta wyszukiwarka jest najczęściej używana przez internautów. Pozycjonowaniem powinni zajmować się profesjonaliści, aby ten proces przyniósł pożądane rezultaty. Pozycjonowanie jest niezwykle skuteczna forma reklamy, ponieważ trafia do bardzo szerokiego grona odbiorców, a przy jest dyskretna, ponieważ nikomu się nie narzuca.

Płatne serwery

Płatne serwery

Jeszcze kilkanaście lat temu internauci korzystali głównie z bezpłatnych serwerów i w ogóle z darmowych rozwiązań internetowych. Na dzień dzisiejszy sytuacja się drastycznie zmieniła, ponieważ coraz większa ilość ludzi korzysta z płatnych zastosowań, a dzieje się tak, że większość ludzi, którzy prowadzą poważniejsze działania w internecie wolą zainwestować więcej by mieć gwarancje lepszej jakości, a także by ich wymagania zostały w pełni spełnione. Profesjonalne strony internetowe przede wszystkim stoją na płatnych serwerach, które dają użytkownikowi zdecydowanie więcej możliwości. Dzięki płatnym serwerom użytkownicy mogą sobie pozwolić na dużo ciekawsze zastosowania swojej witryny, a co najważniejsze na szybszą reklamę. Oczywiście w sieci istnieje więcej stron, które bazują na bezpłatnych serwerach, ale poważniejsi użytkownicy korzystają z płatnych rozwiązań. Koszt płatnego serwera wcale nie jest wysoki dlatego też może coraz więcej internautów decyduje się na jego zakup.

Jak prezentują się gitara akustyczne i elektroakustyczne Taylor

taylor-guitar-245832-mJest to możliwe w przypadku wykonania specjalnego zamówienia. Nie występuje wersja Cutaway. To było przede wszystkim podejście Boba, który bardzo ceni sobie całe pudło rezonansowe, dzięki któremu jest możliwość uzyskania najlepszego, akustycznego dźwięku. A jak wyglądają gitary elektroakustyczne? Poza gitarami akustycznymi, staramy się korzystać z elektroakustycznych. Także

 

Taylor wprowadził odpowiednie gitary tego typu. Możemy na przykład wymienić modele jego gitar z CE oraz pewne unowocześnienia, które nastąpiło w odpowiednich modelach gitar, na przykład modele 300, 400 zaprezentowano z wyższą jakością żyłkowania, jak i wypukłą płytą spodnią, modele 800-klonowe żyłkowane, modele linii 900-użycie kluczy Gotoh 510, jak i siodełka oraz podstawkę z kości, modele 500 i 700-użycie macicy perłowej, w celu ozdobienia rozety. Z takimi gitarami spotyka się wielu muzyków, którzy regularnie grają na scenie i przekonali się do tej marki. Zauważyli, że dzięki niej zapewniają sobie uzyskanie czystego dźwięku i dodatkowe funkcje podczas gry.