Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca November, 2013

Strona internetowa

Strona internetowa

Na dzień dzisiejszy w internecie istnieje miliony stron internetowych, które rywalizują ze sobą o miano najpopularniejszej. W tym celu by jak najszybciej usprawnić wydajność, a także indeksowanie strony internetowej właściciele stron internetowych decydują się na płatną domenę i hosting, ponieważ takie witryny przeglądarki lubią najbardziej, a mianowicie ich page rank wzrasta dużo szybciej niż dzieje to w przypadku stron, które bazują na darmowych hostach. Zaprojektowanie własnej strony internetowej nie jest już tak trudnym elementem jak kiedyś bowiem wystarczy zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami HTML, a także przygotować sobie odpowiedni szablon. Stworzenie normalnej strony internetowej bez wielu udoskonaleń zajmie kompletnemu laikowi około dwóch może trzech dni. Też z tego powodu w internecie jest bardzo dużo stron internetowych, których założenie nie sprawia większych problemów ich właścicielom. Dzięki własnej stronie internetowej możemy dowolnie reklamować swoje produkty i samego siebie.

Gitary elektryczne z firma Taylor

W muzyce rockowej istotną rolę odgrywają gitary elektryczne. Taylor stara się nam zaprezentować model T5. cechuje się on wyrównaniem poziomu wysokości strun oktawowych, poprzez zastopowanie ukształtowanego podstawka. Poza tym została utworzona T5 – 12 strunnicowa. Na niej możemy zauważyć niesamowite możliwości. Warto jest zaznaczyć, że płyty są wykonywane z lepszych gatunków drewna. Jest na przykład wykorzystywane tutaj drewno Cocbolo, koa, orzechowe, czy palisandrowe. Jakie są nowe linie tych gitar? Pojawia się rodzaj 100 i 200. Nowe gitary dają nam nowe możliwości.

 

Do 3 podstawowych gitar Taylor zaliczamy Taylor 110, 210 oraz 214. Jednak wyszły nowe, w tym 100 i 200, które lepiej wyglądają, jak i są oceniane. Wynika to z faktu, żę posiadają one kształt GA-Grand Auditorium oraz DN-Dreadnought. Jeśli weźmiemy pod uwagę te 2 gitary, to możemy zauważyć, że posiadają nowe przetworniki podmostkowe ES Element. A w linii 200 dostrzegamy boczki laminowane i palisandrowe. Czyli wykonane z lepszego drewna, które coraz częściej jest uwzględniane podczas tworzenia gitar wszelkiego rodzaju.

Jaki serwer pod stronę firmową?

1. Jaki serwer pod stronę firmową?

Jeśli nie masz strony www, to w dzisiejszym świecie tak, jakbyś po prostu nie istniał. Wbrew pozorom to nie jest jakieś abstrakcyjne stwierdzenie, ale fakt potwierdzany przez specjalistów od marketingu. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce więc mieć swój własny portal internetowy. I nic dziwnego, że tak wiele z nich szuka informacji o tym, które serwery będą najlepsze na postawienie na nich własnej witryny i dające przy tym gwarancję bezawaryjnego działania przez cały czas.
Coraz częstszym rozwiązaniem jest stawianie takiego serwera samodzielnie, bez wykupowania miejsca w znanych portalach hostingowych i w serwerowniach. Pozwala to twórcy strony na spore oszczędności, o ile posiada on odpowiednie komputery, sprzęt elektroniczny i całe oprogramowanie niezbędne do obsługi takiego internetowego serwera. Z reguły jednak pod zwyczajną stronę firmową nie trzeba jakiejś wielkiej przestrzeni dyskowej i pojemnego serwera – w ogromnej części przypadków wystarczy zwyczajny plan hostingowy wykupiony w jednej z tańszych firm, zaś dopiero przy rozwoju firmy można zainwestować w droższe rozwiązania technologiczne.

Gitary firmy Taylor Linia Presentation

black-accoustic-guitar-1380674-mDo świetnych gitar Taylor, które wyszły, możemy zaliczyć linie Presentation. Co możemy o nich powiedzieć? Przedstawiają nam one wykonanie lutnicze, a do budowy zostały uwzględnione najcenniejsze drewno. Takie gitary są w stanie zapewnić niesamowity dźwięk i brzmienie, którego poszukuje większość gitarzystów. Wybór jest również bardzo szeroki, ponieważ wyróżniamy typy GS, GA, GC, Jumbo oraz Dreadnaught. Pod względem drewna, to zostało wykorzystane koa, orzech, cocobola, klon. W tym przypadku taylor uwzględnić również gitary z wycięciem Cutaway, zarówno typ florencki, jak i wenecki.

W linii tych gitar dostrzegamy żyłkowanie standardowe, jak i bizantyjskie. A została wykorzystana elektronika ES element, jak i Expression System. Z takimi gitarami spotykają się muzycy, którzy dobrze znają się na dźwiękach. Od wielu lat inwestują w gitary firmy Taylor, ponieważ przekonali się o jakości, jaką im zapewniają na scenie, jak i poza nią. To pewna sieć gitar, która prosperuje niemalże na całym świecie.

SEO – niezwykle ważna usługa

3Seo to w rozwinięciu Search Engine Optimization, czyli optymalizacja stron WWW pod kątem wszystkich wyszukiwarek internetowych. SEO to inaczej zestaw ciągłych oraz długofalowych działań, które są związane z optymalizacją serwisu internetowego, których celem jest zapewnienie widoczności dla osób poszukujących informacji o tego typu ofercie.

Seo można inaczej nazwać też pozycjonowaniem, ponieważ również ma ono na celu podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarce internetowej. Seo powinno być uwzględniane już przy tworzeniu serwisu internetowego, ponieważ jest to niezwykle korzystny proces. Seo przynosi bardzo korzystne rezultaty, a w dodatku przeprowadzenie tej optymalizacji jest niezwykle tanie. Tą optymalizację może przeprowadzić każdy kto umie tworzyć np. serwisy internetowe.

Po przeprowadzeniu optymalizacji na daną witrynę internetową trafiają potencjalni klienci i istnieje spora szansa, że oni skorzystają z proponowanym im usług. Jednak klienci zaglądają tylko do około pierwszych dziesięciu wyników wyszukiwania, dlatego warto się pozycjonować.

Wzmacniacze basowe potrzebne na każdy koncert

Warto jest posiadać wzmacniacze basowe wysokiej jakości. Jeśli weźmiemy pod uwagę muzykę bass, to dobrze jest przyznać, że występuje w każdej kapeli, zespołach muzycznych. To ona odpowiada za łączenie wszelkich dźwięków, które są dobrze odbierane. Dlatego muzycy starają się zapewnić swoim wzmacniaczom potężne brzmienie. Dlatego należy tutaj skierować uwagę na możliwości, które zapewnią nam Hughes and Kettner. To oni odpowiadają za tworzenie świetnych wzmacniaczy basowych, które posiadają odpowiednie zastosowanie. Takie wzmacniacze świetnie sprawdzają się dla gitarzystów basowych.

 

Nie powinniśmy decydować się, jako gitarzyści basowi, na wykorzystanie zwykłego gitarowego wzmacniacza. Nie spełni on tutaj swojego zadania, a my nie szukamy odpowiedniego efektu gitarowego. Jedynie początkujący gitarzyści mają możliwość zaopatrzenia się do mieszkania w podstawowy wzmacniacz basowy, który będzie im służył do nauki. W takim wypadku może być on gorszej jakości, choć na pewno więcej byśmy zyskali poprzez lepszy wzmacniacz.

Elektronika a urządzenia domowe

Coraz więcej ludzi na świecie decyduje się na budowę domu. Dom to wielka i poważna inwestycja i wiąże się z niemałymi wydatkami. Jednak dom to także, zabezpieczenie na przyszłość. Dzięki niemu zapewnione mamy schronienie do końca życia, poczuć możemy ciepłą rodzinna atmosferę oraz bezpieczeństwo. Jednak dom to także mnóstwo innych bardzo ważnych czynników. W domu potrzebne jest światło, jednak nie byłoby go bez prądu. Dlatego też, aby używać światła, a co za tym idzie również wszelkiego rodzaju urządzeń technicznych, należy mieć najpierw źródło prądu. By posiadać prąd w domu, posłużą do tego różnorodne przyrządy i układy. Dzięki jego posiadaniu, działały nam będą różne urządzenia przydatne w domu, przeznaczone do użytku codziennego. Dzisiaj niemal w każdym domu, jest komputer, a co za tym idzie Internet. Komputer, to nie tylko forma rozrywki, ale to także źródło najświeższych informacji. Dzięki niemu możemy się dowiedzieć, co słychać u naszych ulubionych polskich i zagranicznych gwiazd. Możemy dowiedzieć się różnych, bardzo ważnych informacji z kraju i ze świata, które przekazywane mogą być w różnej formie. Najczęściej w formie tekstów, zdjęć i różnych obrazków. Kolejnym urządzeniem, które znajduje się w każdym domu jest telewizor. To również dobre źródło informacji, tutaj w różnych programach informacyjnych, można się dowiedzieć co dzieje się w kraju i na świecie. Informacje przekazywane są przez prezenterów telewizyjnych. Wielu ciekawych informacji możemy dowiedzieć się również za pomocą radia. Tutaj informacje przekazywane są przez prezenterów radiowych o każdej porze dnia. Technika rozwija się również w różnych dziedzinach pracy. Na przykład w budownictwie, pracownikom budowlanym do pomocy służą różnorodne maszyny budowlane, ciężkie sprzęty, takie jak koparki, spycharki czy dźwigi. Dzięki nim praca przy budowie domu czy innego obiektu będzie o wiele prostsza i łatwiejsza, a realizacja danej inwestycji przebiegnie w szybszym tempie. Dzięki różnego rodzaju urządzeniom technicznym, życie człowieka jest o wiele łatwiejsze i prostsze.

Apteki internetowe – czy warto z nich korzystać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup leków przez Internet. Ma to oczywiście swoje wady i zalety, jednak większość osób tą możliwość ocenia jako niezwykle pozytywną. Apteki internetowe są przede wszystkim niezwykle komfortowe. Zakupy w takiej aptece są niezwykle wygodne i całą transakcję można przeprowadzić nie ruszając się z fotela. Apteki internetowe czynne są 24 godziny na dobę. Zamówione produkty przynosi pod drzwi listonosz albo kurier. Zakupy w takiej aptece pozwalają również zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie traci się czasu na samo dojście do tego sklepu, a także na stanie w kolejce przed osobami, które zastanawiają się jaki syrop na kaszel wybrać. Ponadto apteki internetowe są niezwykle korzystne z tego względu, że tam pojawiają się bardzo niskie ceny, wręcz są one konkurencyjne do tych proponowanych przez tradycyjne apteki. Oprócz tego w aptekach internetowych wszystkie produkty są dokładnie opisane, dlatego na spokojnie można się zastanowić czy warto kupować właśnie ten produkt.

Możliwości aktualnych wzmacniaczy basowych na rynku

bass-328524-mZ tego względu zostały specjalnie zaprojektowane wzmacniacze basowe, w przypadku których jest możliwość sterowania wieloma detalami muzycznymi. Takie wzmacniacze możemy wykorzystać zarówno podczas gry w domu, garażu, na koncercie. Jakie są rodzaje wzmacniaczy? Pierwsze to Basskick. Są to profesjonalne wzmacniacze basowe, które posiadają unikalną technologię Hughes and Kettner. Do niej zaliczamy TubeTouch input, DynaClip peak-limiting. Takie modele ukazują nam moc, jak i brzmienie, które jest porównywalne z wzmacniaczami lampowymi.

 

Drugi rodzaj to BK200, BK300. Ukazują nam najwyższą jakosć wzmacniaczy serii Quantum. Tutaj przede wszystkim liczy się brzmienie, jak i wydajność. Takie pancerne wzmacniacze basowe gwarantują nam wspaniały dźwięk, jak i satysfakcję. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego wzmacniacza, to dobrze jest zainteresować się jego parametrami. Zainteresować powinien nas model, wyjście liniowe, głośnik, przedwzmacniacz i wzmacniacz, moc. Na podstawie takich informacji będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu.

Promocje online i ich popularność

Obecnie mnóstwo osób korzysta z Internetu, dlatego wszystkie strony internetowe są bardzo rozwinięte. Ludzie są niezwykle wygodni i mnóstwo spraw załatwiają właśnie przez Internet. Najbardziej rozpowszechnione są zakupy przez Internet, dlatego też tam ludzie wyszukują różnych promocji. Promocje w Internecie dotyczą bardzo różnych produktów. Mogą to być ubrania, gry, kosmetyki, sprzęt elektroniczny czy też wyjazdy na ferie bądź wakacje. Promocje online są wielkim chwytem dla kupujących i bardzo dużo osób korzysta z tych promocji. Często pojawiają się tam promocję nawet do 70 %, jednak produkty obniżone o takie kwoty bywają bardzo szybko rozchwytywane. Promocje te również znacznie zachęcają kupujących do korzystania z usług danego sklepu również w późniejszym czasie. Promocje bardzo przyciągają nowych klientów, co korzystnie wpływa na obroty finansowe danej firmy bądź sklepu. Niestety jednak promocje zazwyczaj nie trwają zbyt długo, dlatego trzeba na bieżąco śledzić wszystkie oferty sklepów i szybko decydować się na proponowane przez nich produkty.

Jakie właściwości wzmacniaczy basowych są najważniejsze

Właściwości wzmacniaczy basowych w dużym stopniu mówią o ich jakości. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co jest w stanie zapewnić nam wzmacniacz BassKick 100. Jego klasa produktu to Bass, Model BassKick 100, Moc 100 W, Wzmacniacz Dynaclip, Przedwzmacniacz TubeTouch, Wyjście słuchawkowe Tak, Wyjście liniowe Niesymetryczne, Equalizer 3 zakresowy, Głośnik 1x 15, HF Horn Tak, Wymiary 498 x 565 x 355 mm, Waga 25 kg, Bezpiecznik główny 230V T 2 A.

 

Następny model, to na wzmacniacz gitarowy BassKick 200. Co można o nim powiedzieć? Klasa produktu Bass, Model BassKick 200, Moc 200 W, Wzmacniacz Dynaclip, Przedwzmacniacz TubeTouch, Wyjście słuchawkowe Tak, Wyjście liniowe Symetryczne, Kompresor Tak, Equalizer 4 zakresowy, Wyjście głośnikowe 1x 4-8 Ohm szeregowo z głośnikiem wewnętrznym, Głośnik 1x 15, HF-Horn Tak i to odłączane, Wymiary 552 x 604 x 385 mm, Waga 32 kg, Bezpiecznik główny 230V T 2,5 A. Zwracając uwagę na takie parametry będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu wzmacniacza basowego, uwzględniając jego przeznaczenie.