Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca July, 2013

Cykl rozwoju strony internetowej

www-concept-1-1425525-mNa początku człowiek ma pomysł na tematykę strony www. Można ją szybko zmaterializować za pośrednictwem, chociażby darmowego WordPressa. Pisanie artykułów nie wystarczy do zdobycia wielkiego ruchu z wyszukiwarki. Pozycjonowanie stron, kreowanie gamy konkretnych linków ze zróżnicowanych źródeł stało się biznesem potężnym, zapewniającym sukces komercyjny wielu witrynom.

 

Pozycjonowaniem stron zajmujesz się samodzielnie lub zlecasz wykonanie prac wyspecjalizowanej agencji zewnętrznej. Najczęściej spotykanym motywem rozliczeniowym w tym segmencie jest efektywność wyniku lub standardowy abonament. Pozycjonowanie stron ma jeden główny cel. Zwiększyć moc portalu w wyszukiwarce. Im lepsze miejsce, przy rozpatrywaniu pewnych grup słów kluczowych, tym istotniejsza oglądalność od razu przekształcająca się w zysk webmastera. Ten pochodzi ze źródeł tj. reklamy kontekstowe, artykuły sponsorowane. Nakłady na pozycjonowanie są duże, jednak w momencie rozwinięcia solidnej struktury szybko da się wydatek odzyskać.

Pozycjonowanie daje zarobić

Sprzedaż online to rynek mocno rozwojowy. Konsumenci chętnie wybierają sklepy internetowe, aukcje, zamawiają różne usługi za pośrednictwem kontaktu wirtualnego. Zaufanie do takich praktyk rośnie. Stworzenie strony www nie wystarczy do zdobycia klienta. Trzeba wdrożyć pozycjonowanie. Zdobycie linków musi być stałe, najlepiej z powiązanych tematycznie, rzetelnych portali. Do pozycjonowania potrzeba też unikalnych tekstów, zawierających frazy kluczowe z punktu widzenia specjalizacji witryny, prowadzonej działalności ogólnie.

 

Nakłady oscylują w zakresie kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy w zależności od rozwoju komercyjnej struktury. Wielkie portale typu e-commerce wiedzą doskonale, że masowy ruch z wyszukiwarki zapewnia ogromny poziom przychodów równoważących tego typu inwestycję. Pozycjonowanie stwarza szansę. Wymaga jednak cierpliwości, strategicznego podejścia, stałości. Miejsca w rankingu bowiem nie są nigdy stałe. Trzeba o nie walczyć, a pozycjonowanie na starcie daje ogromną przewagę nad rywalami.

Strategia rozwoju strony internetowej

www-2-1165442-mZamierzasz prowadzić biznes w sieci? Musisz zacząć na początku budować profesjonalną witrynę, najlepiej z podłączonym blogiem firmowym, na którym zamieścisz istotne dla klientów informacje, a jednocześnie wskażesz rozwiązania zawierające zoptymalizowane słowa kluczowe. Oczywiście wdrażasz je do treści, aby pasowały specjalistycznie do profilu sprzedaży. Konsumenci poszukują produktów za pośrednictwem wyszukiwarki. Wyższa pozycja w Google, to praktycznie pewność unikalnych odwiedzin. Aby uzyskać taki stan, od webmastera wymagane jest pozycjonowanie stron.

 

Czynność trudna, czasochłonna, a przede wszystkim kosztowna. Pozyskiwanie linków przychodzących za pieniądze stało się normą, wielkim biznesem. Inwestycja w pozycjonowanie to jednak szybki zwrot, jeżeli oczywiście posiadasz chodliwy produkt, usługę. Będąc na pierwszej pozycji przy konkurencyjnej mocno frazie pokazujesz, że liczysz się na rynku, tworzysz wizerunek profesjonalisty. Brak skupienia na pozycjonowaniu wyklucza właściwie z możliwości osiągnięcia sukcesu.

Prosta definicja zagadnienia pozycjonowania

Marketing internetowy można wykonywać na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych, najtańszych i przynoszących najlepsze efekty jest bez wątpienia pozycjonowanie stron internetowych. Można by zapytać, dlaczego jest to sposób tani skoro nie raz trzeba płacić kilkaset złotych za osiągnięcie wysokiej pozycji na pojedynczą frazę? Pozycjonowanie jest tanie, ponieważ przy odpowiednim wyborze słów kluczowych, awans na wysokie pozycje w wyszukiwarkach powoduje, że bardzo duża liczba potencjalnych odbiorców lub klientów odwiedzi naszą stronę.

 

Pozyskanie identycznej liczby odwiedzających w inny sposób byłoby dużo bardziej kosztowne lub zajęłoby o wiele więcej czasu niż w przypadku pozycjonowania. Z tego powodu, branża SEO notuje coraz większe przychody. Również coraz więcej osób zyskuje dzięki temu pracę zarówno w biurach firm zajmujących się pozycjonowaniem jak i w domu, na zasadach pracy zdalnej. Jeśli zamierzamy zająć się promowaniem własnej strony internetowej, która ma przynosić dochody, to właśnie pozycjonowanie jest najlepszym rozwiązaniem.

Pagerank, a pozycjonowanie

seo-3-1165440-mChyba nikt dokładnie nie wie jak wyliczany jest pagerank. Laicy w tej dziedzinie mogą zawsze zajrzeć na googleex.com. W wersji dla niecierpliwych to patent Google tajemniczy algorytm dzięki któremu wyliczana jest wartość merytoryczna, praktyczna strony również ma swój udział w pozycjonowaniu. Pagerank uchodził za wyśmienite „narzędzie”, nie do oszukania. Niestety taką sławą cieszył się krótko, bowiem można je oszukać. Kiedyś pojęcie niemalże magiczne, teraz pomału traci na znaczeniu.

 

Czym w takim razie dokładnie jest pagerank? Jak go wykorzystywać w pozycjonowaniu? ?O tym wszystkim można dowiedzieć się na googleex.com, a po krótce, im dana strona ma wyższy pagerank, tym uważana jest za bardziej przyzwoity, dobry merytorycznie serwis. Obowiązuje tutaj skala od 0 (nieindeksowana strona) do 10 (lepiej się nie da). Stron z 10 jest na świecie kilkanaście. Jak można podnieść pagerank strony? Linkując. Udowodniono przynajmniej teoretycznie, że linkując wzajemnie z tysiącami stron można osiągnąć pagerank 10 bez względu na wartość merytoryczną. Ale oczywiście o wiele łatwiej będzie to osiągnąć linkując ze stroną Uniwersytetu Stanforda, mająca wartość 10.