Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca May, 2013

Pozycjonowanie za pomocą katalogowania stron

seo-2-1165439-mW internecie właściciele stron internetowych wyszukują pewnych sposobów na pozycjonowanie własnych stron. Na co mogliby się zdecydować, aby pozycja ich strony regularnie wzrastała. Duże możliwości jest im w stanie zapewnić katalogowanie, które wydaje się być coraz bardziej popularne. Wystarczy zaznaczyć, że dzięki takiemu pozycjonowaniu nie tylko zwiększa się page rank strony i linki wychodzące, ale także google o wiele lepiej ocenia naszą stronę. Wynika to z faktu, że w takich katalogach nasza strona zawiera unikalne opisy.

 

To one stanowią świetną reklamę naszej strony. O czym należy jednak pamiętać podczas katalogowania stron internetowych? Na początku ważne jest pozyskanie odpowiedniej listy katalogów, do której mielibyśmy pozycjonować naszą stronę internetową. O wiele lepiej skupić się na katalogach, które są już stare i posiadają wysoki page rank. Wtedy mamy pewność, że czas indeksowania naszej strony w google będzie bardzo szybki. To spowoduje, że nasza strona www będzie popularna już po kilku dniach katalogowania.

W jaki sposób katalogować strony

Pozycjonowanie stron internetowych coraz bardziej jest łączone z katalogowanie. To jeden ze sposobów pozycjonowania, który jest w stanie przynieść świetne wyniki. Przekonało się o tym już wielu właścicieli stron internetowych. Spowodowali za pomocą katalogowania, że ich strona uzyskała wyższy page rank i była pozycjonowana na odpowiednie frazy kluczowe. O to przecież chodzi w pozycjonowaniu stron internetowych. Warto jednak pamiętać, w jaki sposób należy katalogować stronę internetową. Dobrze jest po pierwsze wybierać katalogi tematyczne, gdzie będziemy mogli umieścić unikalny opis naszej strony internetowej.

 

W takim opisie powinny znajdować się wskazane słowa kluczowe, na które chcemy pozycjonować stronę. Dodatkowo można w wielu katalogach umieszczać linki naszej strony. Najlepiej, aby dotyczyły one wskazanych słów kluczowych. Dalsze możliwości zapewnia unikalny opis, który można tworzyć również w formie synonimu. Dzięki temu dany opis naszej strony będziemy mogli wykorzystać do wielu katalogów. To skuteczne pozycjonowanie, które wymaga od nas jedynie posiadania właściwej listy katalogów i czasu na dodawanie wpisu.

Pozycjonowanie za pomocą pressel page

seo-concept-1383206-mZwiększenie pozycji swojej strony internetowej, to marzenie coraz większej ilości właścicieli stron. Chcą, aby również wielu internautów dowiedziało się o istnieniu danej strony www. Mogą to uczynić za pomocą tak zwanego preclowania. Ta metoda pozycjonowania stron www polega na umieszczenia tekstów pressel page na odpowiednie strony internetowe. Warto przy tym wybierać najlepsze blogi i strony www z wysokim PR. Tylko w takim wypadku mamy pewność, że opisy i artykuły na temat naszej strony będą w szybkim czasie indeksowane przez google. To szybko będzie mogło zwiększyć pozycję naszej strony. W drugiej kolejności należy wziąć pod uwagę unikalność artykułów pressel page, które umieszczamy na takich stron.

 

Wiele osób w tym kierunku zatrudnia Copywriterów, którzy posiadają doświadczenie w tworzeniu takich tekstów. Są oni w stanie także zajmować się dodawaniem takich tekstów na odpowiednie blogi i strony internetowe. Pewne z nich zapewniają dalsze rozprowadzenie naszych tekstów na inne blogi i strony www, co zapewnia nam jeszcze większą reklamę. Inna możliwość to skorzystanie z usług firm, które zapewniają tak zwane preclowanie stron www.

Jak tworzyć teksty pressel page

Stworzenie tekstów pressel page wymaga przede wszystkim zaangażowania. Są to proste teksty, które wymagają zwrócenia uwagi na tematykę, która znajduje się w treści naszej strony internetowej. Tylko dzięki temu będziemy mogli doprowadzić do jej pozycjonowania. Takie teksty preclowe mogą na przykład zawierać podkreślone pewne słowa kluczowe, które nawiązują do tematyki naszej strony www. Dzięki temu indeksacja naszej strony przez google będzie możliwa w szybkim czasie. Po drugie warto wybrać takie strony www i blogi, które umożliwiają nam pozostawianie preclów cenionych z wysokiej jakości.

 

W internecie mamy dostęp do szerokie listy takich stron, gdzie można dodawać własne artykuły, teksty pressel page. Umieszczenie ich oznacza, że są one unikalne, a my jesteśmy ich autorami. Po drugie wskazuje, że nigdzie indziej nie umieszczamy takich tekstów, tylko na danej stronie, z którą rozpoczynamy współprace. Ważne jest to, aby takie strony, gdzie umieszczamy swoje teksty, posiadały wysoki Pr i link popularity. Google ceni, jeśli nasze linki do strony i opisy strony umieszczone są także na stronach, które istnieją już w Internecie od wielu lat.

Zacznij od pozycjonowania swojej strony www

internet-1105360-mRozpoczynasz pozycjonowania strony, a tak naprawdę nie wiesz od czego zacząć? Zwróć uwagę na podstawowe techniki pozycjonowania stron, dzięki którym już po kilku dnia, tygodniach i miesiącach, przekonasz się, jak szybko wzrasta pozycja Twojej strony www. Od czego zacząć? Zdecyduj się na katalogowanie swojej strony internetowej. Polega ono na tym, że będziesz umieszczał wpisy w wielu katalogach internetowych na temat swojej strony www. W nich ukazujesz pewien opis swojej strony, który powinien być unikalny. Najlepiej, aby do każdego katalogu został umieszczony inny unikalny opis. Dzięki temu google będzie pozytywnie oceniać naszą stronę www.

 

Ale nie powinniśmy jedynie na tym poprzestać. W tym samym momencie możemy przecież zadbać o preclowanie. Ta dziedzina pozycjonowania stron www polega na umieszczeniu artykułów pressel page i tekstów seo na wielu blogach i stronach www. Jeśli posiadamy blogi, to również możemy na nich umieścić pewne informacje na temat naszej strony. Taka reklama musi zostać ukazana w formie unikalnego artykułu, w którym są zawarte odpowiednie słowa kluczowe. To pod nie przecież pozycjonujemy stronę.