Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca March, 2013

Co jest potrzebne do założenie własnego serwisu komputerowego?

15Założenie własnego serwisu komputerowego jest jednym z marzeń każdego, kto interesuje się komputerami. Wbrew pozorom jeżeli posiada odpowiednie wykształcenie i umiejętności informatyczne założenie takiego serwisu nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć działalność gospodarczą. Oczywiście jak w przypadku każdego biznesu trzeba posiadać pieniądze na rozruch. By rozpocząć działalność trzeba oczywiście załatwić wszystkie niezbędne formalności, których w Polsce jak doskonale wiemy nie brakuje. Gdy już się z tym uporamy trzeba znaleźć miejsce na naszą siedzibę.

Opłaty za czynsz będą jednymi z najważniejszych, które przyjdzie nam regulować w czasie prowadzenia serwisu. Oczywiście konieczne jest także zakupienie samego sprzętu komputerowego lepszej jakości. Jest to wydatek kilku tysięcy złotych. Dobrze jest również posiadać samochód, które będzie wykorzystywane do wizyt domowych, które możemy włączyć do swojej oferty. Dla klienta taka wygodna opcja będzie bardzo ciekawą alternatywą. Jeżeli zdecydujemy się na świadczenie usług poza naszą siedzibę warto zaopatrzyć się w bezprzewodowy internet, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że w mieszkaniu klienta akurat internetu nie będzie. Lepiej więc na wszelki wypadek lepiej mieć swój. Dzięki temu unikniemy kłopotliwej sytuacji braku internetu, która może być uznana przez klientów jako oznaka braku profesjonalizmu. Lepiej ostrzegać się przypięcia nam takiej nieciekawej metki.