Polls

Jak przewidujesz rozwój multimediów?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Nowinki techniczne
Ogniwa typu SILVER
Jak do tej pory ogniwa fotowoltaiczne produkowana była przez jedna technologię, polegająca na nanoszeniu metalicznych połączeń w formie obwodów drukowanych na mono lub polikrystalicznych płytkach krzemowych. Ciągłe doskonalenie w sprawie obniżenia kosztów i zużycia materiałów spowodowały wynalezienie konstrukcji o nazwie “silver”. Sposób ten został wynaleziony przez australijskich naukowców dr. K. Webera i prof. A. Blakersa. Proces budowania ogniwa typu Silver jest odmiennym sposobem tworzenia miniaturowych ogniw z krystalicznego krzemu W krzemowej płytce, o grubości 1-2 mm, wykonuje się za pomocą specjalnych technik, szereg żłobków, najczęściej w odstępach ok. 0, 1 mm. Tworzą one ciąg cienkich pasków krzemowych zwanych “silver”. Na brzegach płytki nie ma żłobków, dzięki czemu nienaruszona cześć pełni funkcje mocująca dla pasków silver. Następnie paski w wyniku standardowej obróbki zamieniane są w ogniwa słoneczne, które wycina sie z płytki i układa na płaskim szklanym podłożu i . Baza rowkowa jest wytrawiana szybko, a wytrawianie trwa tak długo dopóki rowek nie rozszerzy się na całą grubość płytki. Przynosi to wzrost powierzchni czynnej. Dzięki tej technice uzyskuje się do 10 razy mniej strat krzemu, w porównaniu do modułu wykonanego w sposób tradycyjny. Baterie typu „silver” absorbują również słońce dwustronnie. Dzięki temu pionowy moduł “silver” będzie zbierał promieniowanie od wschodu do zachodu, co dodatkowo zwiększy jego efektywność i pozwoli na instalacje w niedostępnych teraz miejscach. Dodatkowym atutem jest również to, iż ogniwa te wykazują dowolny stopień przeźroczystości, co umożliwia wykonanie z nich przepuszczającego światło szklanego sufitu. Kolejną ich zaletą jest również niższa czułość na wzrost temperatury otoczenia, co pozwala na pracę w gorącym klimacie.

Archiwum miesiąca October, 2009

Producenci telefonów komórkowych

Producenci telefonów komórkowychWraz z powstaniem telefonów komórkowych na rynku było niewielu producentów, którzy mogli się pochwalić swoim modelem. Pierwsze telefony były bardzo duże i mało ekonomiczne, a cena ich odstraszała wielu potencjalnych użytkowników. Prym wśród producentów telefonów zaczął wieść koncern Nokia. Ten skandynawski producent telefonów komórkowych już na początku opanował rynek i zasypywał go coraz to nowszymi telefonami komórkowymi. To Nokia jako pierwsza kreśliła trendy wśród użytkowników. Innym liczącym się producentem urządzeń do komunikowania się jest firma Motorola. Jej duże doświadczenie pozwoliło zaistnieć na rynku telefonów komórkowych, zainteresować i stworzyć swoja grupę przyjaznych klientów. Rozwiązania technologiczne Motoroli pozwoliły stać się bardzo konkurencyjna firmą produkującą telefony komputerowe. Innym obecnie gigantem produkującym urządzenia do telefonii przenośnej jest Samsung. Jest to firma która zajmuje się szeroka elektroniką, produkuje nie tylko telefony komputerowe, ale w jej ofercie znajdziemy również odtwarzacze przenośne mp3, czy odtwarzacze przenośne mp4. Produkuje także wiele innych urządzeń przenośnych jak systemy nawigacji GPS. Telefony komórkowe samsunga to duża świeżość, innowacyjne rozwiązania oraz dobra konkurencja dla innych producentów telefonów komórkowych. Innym liczącym się producentem elektroniki jest firma LG. Firma ta zajmuje się podobnie jak samsung nie tylko telefonami komórkowymi ale niemalże, każdą dziedzina rynku elektronicznego. W jej ofercie znajdziemy również przenośne odtwarzacze MP3 czy odtwarzacze MP4. Oferuje swoim klientom także przenośne odtwarzacze płyt DVD na których możemy oglądać swoje ulubione filmy w każdym miejscu. Jej telefony komórkowe to zaawansowane urządzenia pozwalające nie tylko na rozmowy ale na multimedialna rozrywkę. Wśród rynku telefonów komórkowych jest wiele firm które próbują swoimi innowacyjnymi telefonami zaistnieć na rynku. Rynek ten jest tak szeroki że dla wielu producentów telefonów na pewno znajdzie się jeszcze miejsce.

Rozwój telefonii komórkowej

Telefon komórkowyNiegdyś telefon komórkowy był urządzeniem luksusowym. Pozwalał na komunikować się z dowolnego miejsca na świecie co w tych czasach było rozwiązaniem na niespotykana skale. Pierwsze telefony komórkowe to rozwiązania raczej mało estetyczne, pozwalały co prawda na komunikowanie się ale były bardzo nie poręczne oraz prądożerne. Głównym problemem telefonu komórkowego była baterie. Z racji na duże rozmiary samego telefonu komórkowego sama bateria była też duża i bardzo ciężka. Read the rest of this entry »

Urządzenia przenośne nowej ery

Odtwarzacz mp3Każdy z nas próbuje ułatwiać sobie życie tak bardzo jak to jest możliwe. Z pomocą od dawien dawna idzie nam technologia a w szczególności dziedziny informatyczna oraz elektroniczna. Wszyscy starają się posiadać urządzenia które mogą wykorzystać w życiu czy to mają pomóc im w pracy czy też ułatwić życie rozrywkowe. Najpopularniejszym urządzeniem dwudziestego pierwszego wieku jest telefon komórkowy. Pozwala nam na komunikowanie się z każdego miejsca na świecie z każą osobą która posiada jakikolwiek telefon. W dzisiejszych czasach wiele osób powie, że życie bez telefonu komórkowego to jak życie bez ręki. Telefony komórkowe to nie tylko rozmowy czy wysyłanie smsów. Read the rest of this entry »

Technologia XXI wieku

TechnologieŚwiat pędzi coraz szybciej do przodu, pojawiają się codziennie nowinki technologiczne. Producenci próbują wszystko zminimalizować i dostosować do używania mobilnego. Niemal każdy na świecie posiada telefon komórkowy, MP3 bądź MP4. Te małe urządzenia opanowały współczesny świat i większość gospodarki opiera się na tej produkcji. Funkcje jakie posiadają współczesne telefony niemalże dogoniły funkcjonalność komputerów czy laptopów. Read the rest of this entry »